Neler Yeni

PC AÇILIYOR AMA EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert Er
Merhaba sistemimi yeni topladım her şey sıfır.
Ryzen 3 3100.
MSI RX470 Armor 4 GB (DVI-D)
Forza 8 GB DDR4 3000MHz RAM.
Gigabyte A320M-S2H anakart.
PSU: https://www.hepsiburada.com/platoon...Tnx_JdDbekorF6pvF0i-oQHYsMhTQiXMaArPUEALw_wcB
Her şeyin kurulumunu yaptım tüm pinleri, kabloları doğru yerlere taktım. Bilgisayarı açtığımda CPU fanı dönüyor klavyeye elektrik geliyor buzzerim var tek bip sesi veriyor bilgisayar problemsiz çalışıyor ama ne yaparsam yapayım ekranıma görüntü gelmiyor.
BIOS pilini çıkarıp taktım, RAM'i ekran kartını takıp çıkardım, DVI-D to VGA dönüştürücüsü kullanıyorum yeni dönüştürücü aldım Molex dönüştürücü alıp başka pinden bile bağlamayı denedim ne yaparsam yapayım açılmıyor BIOS sürümüyle alakalı bir durum mudur değilse problem nedir.

halil 070

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ryzen 3 3100.
PSU: https://www.hepsiburada.com/platoon...Tnx_JdDbekorF6pvF0i-oQHYsMhTQiXMaArPUEALw_wcB
Her şeyin kurulumunu yaptım tüm pinleri, kabloları doğru yerlere taktım. Bilgisayarı açtığımda CPU fanı dönüyor klavyeye elektrik geliyor buzzerim var tek bip sesi veriyor bilgisayar problemsiz çalışıyor ama ne yaparsam yapayım ekranıma görüntü gelmiyor.
BIOS pilini çıkarıp taktım, RAM'i ekran kartını takıp çıkardım, DVI-D to VGA dönüştürücüsü kullanıyorum yeni dönüştürücü aldım Molex dönüştürücü alıp başka pinden bile bağlamayı denedim ne yaparsam yapayım açılmıyor BIOS sürümüyle alakalı bir durum mudur değilse problem nedir.
Kabloyu Anakarta takmadın değil mi

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,588
İsim
Enes Koç
Ryzen 3 3100.
Anakartınız 3. Nesil işlemci için güncel durumdamı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert Er
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,588
İsim
Enes Koç
Hayır molex'ten aldığım gücü 8 pine çevirerek ekran kartına takmayı denedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üstünde AMD Ryzen 3000 Desktop Ready ibaresi var
Valla geçen bana da olmuştu ramlerin yerini değiştirince geçti aklıma fikir gelmiyor @crazyreign yardımcı olabilir.

halil 070

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hayır molex'ten aldığım gücü 8 pine çevirerek ekran kartına takmayı denedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üstünde AMD Ryzen 3000 Desktop Ready ibaresi var
Hdmı/DP kablosunu ekran kartına taktın dimi Anakarta takma

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert Er
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Onu demiyorlar. Bir ucunu monitöre taktığın HDMI kablosunun diğer ucu anakarta değilde ekran kartında bulunan girişe takılacak.
Monitörüm VGA girişli kart DVI-D dönüştürücü ile hem ekran kartında denedim hem de anakart üzerinde denedim iki türlü de görüntü gelmedi ekran kartını çıkarttığımda ise ekran kartı yok uyarısı alıyorum.

Monitörüm VGA girişli kart DVI-D dönüştürücü ile hem ekran kartında denedim hem de anakart üzerinde denedim iki türlü de görüntü gelmedi ekran kartını çıkarttığımda ise ekran kartı yok uyarısı alıyorum.
Sistemi sorunsuz kurduysan dönüştürücüde sıkıntı olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,455
Üyeler
138,355
Son üye
Bedirhn
Top Bottom