Neler Yeni

PC Açılıyor Ama Kapanmıyor Ve Görüntü Yok.

Arkadaşlar merhaba. Ben bilgisayarıma linux mint 21.3 kurmak istiyordum. Rufus ile usb yi hazırladım. Sonra pc yi kapat deyince çalışan uygulamalar var dedi. Kapat ve iptal yazıyordu. İptale bastım. Sonra kapanırken ekrana 2 tane cmd penceresi açıldı Sonra hızlıca kapandılar. Sonra pc kapandı. Şimdi güç tuşuna basıyorum. Sistem açılıyor ama görüntü gelmiyor. Ses de yok. Kapanmıyor fişini çekmeden. Bios, logo falan filan açılmıyor. Ramlerin yerini değiştirdim olmadı. Sizce bilgisayar neden açılmıyor?

Sistem:
Msi b450 tomahawk max
Msi ventjs gtx 1660 ti oc
AMD ryzen 5 3500x
Gskill tridentz 2x8 16 gb
Crucical ssd.

Benned

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Nevzat Bahadır
bilgisayar ışığın yanıyor mu yanıyorsa kapatma tuşuna uzun basmayı dene eğer uzun bastığında bilgisayarın kapanıyorsa ekran kartın veya ramin gevşemiş demektir genelde ramden kaynaklı oluyor ramlerini sök ram slotunu küçük bir fırça ile sil ramede az bişe üfle slotlarına geri tak olmazsa ekran kartını çıkartıp takmayı dene

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayar ışığın yanıyor mu yanıyorsa kapatma tuşuna uzun basmayı dene eğer uzun bastığında bilgisayarın kapanıyorsa ekran kartın veya ramin gevşemiş demektir genelde ramden kaynaklı oluyor ramlerini sök ram slotunu küçük bir fırça ile sil ramede az bişe üfle slotlarına geri tak olmazsa ekran kartını çıkartıp takmayı dene
Tamam. Ramleri çıkar tak yaptım yeridir değiştirdim ama toplumdur ve alerjim olduğu için çok uğraşmadım. Ama şimdi temizleyecem inşallah açılır.

Arkadaşlar sorun çözüldü slotlara küçük bir temizlik yaptım pc açıldı. Şu an sorunsuz çalışıyor. Ekran kartının içine doğru üfledim maşallah sakal büyütmüş öyle bir toz çıktı ki.

Bugün Windows 11 kurdum ve yine mavi ekran yedim. Pc hantal çalışıyordu. Ramleri optimize slotlara taktım. Pc açılırken ramler optimize slotta değil diyordu çünkü. Sonra açılmadı bende ramleri başka yere taktım. Yine açılmadı. Bende temizliğini yaptım ama ekran kartını tak çıkar yapmayı unuttum. Yine açılmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartını çıkarıp slotu ve güç girişlerini temizledim. Yine denedim açılmıyor. Ram slotlarını süpürgeyle temizlemiştim.

Son düzenleme:
Ramleri başka slotlara taktım PC açıldı. Galiba sorun anakartta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekrana bir CMD penceresi açıldı MSI center kurulurken. CC engie patch fln filan tuhaf şeyler yazıyordu. Ne olduğunu anlamadım.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
974,728
Üyeler
154,111
Son üye