Neler Yeni

pc açılıyor fakat görüntü geç geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Berat
kasanın power tuşuna basınca normal bir şeklide açılıyor ama görüntü yani şifreyi girdiğimiz kısım geç geliyor monitörü ilk aldığımda böyle bir sorun yoktu (alalı 5 6 ay oldu) bu sorunda bir anda başladı hiç hatırlamıyorum her neyse pc ilk başta 14 saniyede açılıyordu görüntü geliyordu ama şimdi 30 35 saniye sonra şifre girme ekranı geliyor bu neden oluyor nasıl düzeltebilirim kabloda vs hiçbir sıkıntı yok çünkü arkadaşım pc si ile bizde kalmıştı onun kasasını taktım benim monitöre normal bir şekilde açıldı hiçbir sorun olmadan.

pc açılırken ekrana asus yazısı da gelmiyor yani ben pc yi açtıktan sonra ekrana hiç bir şey gelmiyor 30 35 saniye sonra şifre girme ekranı geliyor normalde ekranda anakart üreticisinin adı yazması lazım asus falan ama bende yazmıyor. Arkadaşımın pc sini taktığım zaman da o yazi falan gelmişti sorunsuz açılmıştı onunki 15 saniyede falan, pc açılıp görüntüyü vermişti. Bu arada bios ayarlarını da sıfırlayıp denedim secure boot falan filan yine düzelmedi.

benim eski monitör üm vga girişli o monitörü taktım kendi pc me (display port vga dönüştürücüsü kullanarak) hiçbir sorun olmadan görüntü geldi asus yazısı da yazmıştı. sorunum nedir benim yardımcı olur musunuz aşırı kafam karıştı.

Benned

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Nevzat Bahadır
kanka ssdden ve başlangıç uygulamalarından kaynaklı ssdin ne kadar dolu ve sağlıksızsa veya başlangıç uygulamalarında ne kadar açık bir uygulama varsa bilgisayarın o kadar geç açılır mesela benimde bilgisayarımı ilk aldığımda 8 9 saniye içinde windows ekranını görüyordum şu an bu 15 20 saniye arası

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka ssdden ve başlangıç uygulamalarından kaynaklı ssdin ne kadar dolu ve sağlıksızsa veya başlangıç uygulamalarında ne kadar açık bir uygulama varsa bilgisayarın o kadar geç açılır mesela benimde bilgisayarımı ilk aldığımda 8 9 saniye içinde windows ekranını görüyordum şu an bu 15 20 saniye arası
SSD 2 TB kullanilabilir alan 1.81TB 770 GB boş alanım var başlangıç uygulamaları ise Discord ,Norton ,wallpaper engine Windows güvenlik şeysi, AMD yazilim şeysi ve translucent TB uygulaması var M2 SSD min sağlıksız olduğunu düşünmüyorum PC mi 2 sene önce aldım Crystal disk Info 90 küsür puan vermişti geçen hafta baktiğimda

(istersen açılırken video atayım)

Benned

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Nevzat Bahadır
SSD 2 TB kullanilabilir alan 1.81TB 770 GB boş alanım var başlangıç uygulamaları ise Discord ,Norton ,wallpaper engine Windows güvenlik şeysi, AMD yazilim şeysi ve translucent TB uygulaması var M2 SSD min sağlıksız olduğunu düşünmüyorum PC mi 2 sene önce aldım Crystal disk Info 90 küsür puan vermişti geçen hafta baktiğimda

(istersen açılırken video atayım)
kanka ssdyi ne kadar zamandır kullanıyorsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Top Bottom