Neler Yeni

PC açılmıyor ve kapanmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan
Yeni sistem kurdum 5 7500f msi b650 ama bir türkü ekran çok geç geliyor yada gelmiyor kapanırken de çok geç kapanıyor ne yapıcam bilemedim

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Yeni sistem kurdum 5 7500f msi b650 ama bir türkü ekran çok geç geliyor yada gelmiyor kapanırken de çok geç kapanıyor ne yapıcam bilemedim
BIOS a girince Arama kısmına Memory Context Restore yazın. Bunu Enabled olarak değiştirin, daha kısa sürede açılır.
MSI şu an Boot optimizasyonu ile ilgili Beta Versiyonu çıkardı. Muhtemelen ay sonu yada Ağustos başında çıkaracağı BIOS ile bunu çözecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS a girince Arama kısmına Memory Context Restore yazın. Bunu Enabled olarak değiştirin, daha kısa sürede açılır.
MSI şu an Boot optimizasyonu ile ilgili Beta Versiyonu çıkardı. Muhtemelen ay sonu yada Ağustos başında çıkaracağı BIOS ile bunu çözecektir.
Biosa giremiyorum del basıyorum ama olmuyor başka ne yapabilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Uğur
bende bugün topladım pc açma düğmesine bas bekle ddr5 ram ile başladı bu sorun 2-3dk sonra sistem açılacaktır tam o sırada del yaparak bios girebilirsin

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Biosa giremiyorum del basıyorum ama olmuyor başka ne yapabilirim
BIOS a girmekten başka seçenek yok. Girmen lazım. B650 Gaming Plus Wifi mi var anakart ?
Anakartın üzerinde Debug ışıkları var. Kırmızı yanar uzun bir süre, sonra yeşil ve beyaz yandıktan sonra boot eder. Sürekli Delete tuşuna seri bir şekilde bas. Yakalayacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS a girmekten başka seçenek yok. Girmen lazım. B650 Gaming Plus Wifi mi var anakart ?
Anakartın üzerinde Debug ışıkları var. Kırmızı yanar uzun bir süre, sonra yeşil ve beyaz yandıktan sonra boot eder. Sürekli Delete tuşuna seri bir şekilde bas. Yakalayacaktır
Evet anakart o suan kırmızı ve sarı yanıyor beyaz yanınca direkt basıyorum ama Windows’a atıyor çok saçma 5 saattir kafam yanacak artık 50 K verdik PC ye geç açılma problemi vs yazık

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Evet anakart o suan kırmızı ve sarı yanıyor beyaz yanınca direkt basıyorum ama Windows’a atıyor çok saçma 5 saattir kafam yanacak artık 50 K verdik PC ye geç açılma problemi vs yazık
BIOS tan o ayarı yaptıktan sonra o sorunun çözülecek ama BIOS a girmen lazım. Başarabilirsin :D

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan
msi anakartlarda dp ile bağlantı yapıldığında bios'a girememe ile ilgili bir yazı okumuştum. eğer dp ile bağlantınız varsa onun yerine hdmi ile bağlantıyı deneyin...
Şuan girdim modu enable yaptım ve kaydettim şuan yeniden açılmasını bekliyorum kasa çalışıyor ama ekran yok

Top Bottom