Neler Yeni

Pc biosta ssd görmüyor valorantta donuyor

Omerta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Altın
Arkadaşlar merhaba itopyadan yeni sistem aldım modart m7 kampanyalı pc yeni olduğundan mıdır bilmem stabil çalışmıyor bazı sorunlar var bunlar hakkında yardımınızı istiyorum uzatmadan
Asus b450 m-k II Anakart
Ryzen 5600 İşlemci Rx 6650xt Ekran kartı
Samsung evo plus 500 gb m2 ssd
İlk olarak ssd biosta görünmüyor fakat windowsda görünüyor sistem vs hepsi ssd’de yüklü oynadığım tek oyun valorant şöyle ki valoranta girdiğimde bilgisayar donmaya başlıyor onun öncesinde mavi ekrana hatasındaki sese benzer bir ses geliyor pencere moduna geçtiğimde bu ses ve donmalar hat safhaya çıkıyor mouse hareket ettiremiyorum o sırada görev yöneticisine de girmiyor o yüzden kasadan reset atmak zorunda kalıyorum bilgisayara her yolu denedim birçok yerde okumalar yaptım fakat sorunu çözemedim driverlarım güncel windows güncel bilgisayar hiç beklemediğim bir oyunda böyle bir hata verdi ne yapmamı tavsiye edersiniz yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Hüseyin Umut Yüksel
Gönder firmaya değişim iste yada para iadesi iste. 14 günlük süre geçtiyse de servise gönder baksınlar. Söylediğin şeylerden her şey olabilir. Kablolar iyi takılmamış olabilir. Psu sorunlu olabilir. Termal macun iyi sürülmemiş yada soğutucu bloğu termal macun işlemci kısmına doğru oturmamış olabilir. Ssd hatalı olabilir. Bios update yapılması gerekiyor olabilir. Ssd firmware güncellemesi yapılması gerekiyor olabilir. Bios ayarların yanlış olabilir. Bir sürü şey bu duruma sebep olabilir. İnsanların genelde çıkıp her şeyi yaptım demesi de gerçekte bizi hiçbir bilgi vermiyor. X programını çalıştırdım şu değerleri gördüm deyip ekran görüntüsü paylaşman gerekli ki yorumlayalım. Benchmark yap diyeceğim sistemin doğru montajlanmamışsa yada psu sorunlu ise elinde kalabilir. Daha bir hafta olmadı arkadaşa topladığımız sıfır kasanın psusu patladı(patladı dediysem koruma sigortası yandı) para iadesi aldık. Öncelikle montajın doğru olduğundan emin ol. Sonrasında sistemde sorunlu parçayı bulmak için yapabileceğin bir takım benchmark testleri var. Bunlar ile ramler mi sorunlu psu mu sorunlu, işlemci yada ekran kartında mı bir problem var eleye eleye tespit etmen gerekli. Yaptığın şeyleri raporlaman gerekli ki dönüp baktığında olayı anlamlandırabilmelisin. Bölüm geçmek için bütün tuşlara basan çocuklar gibi okuduğun her yazıda olanı yapmaya çalışırsan bir sorun varsa(şuan olup olmadığını bilmiyoruz sadece şüpheleniyoruz) daha da kötü hale getirebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
902,386
Üyeler
140,035
Son üye
kerimckz
Top Bottom