Neler Yeni

Yardım Pc için Dualsense mi Xbox 9. Nesil mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enver
Bütçe
2500
Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir pc aldım ve bunda genellikle hikayeli oyunlar ve fifa oynuyacağım. İki gamepad arasında kaldım xbox 9. Nesil ve dualsense. Açıkçası küçüklüğümden beri her zaman ps kolu kullandım yani ona elim çok daha aşina bu yüzden dualsense istiyorum ama sanırım xbox pc de daha uyumlu çalışıyormuş. Benim merak ettiğim dualsense bana uyumluluk hakkında sorun çıkarır mı yani pişman edebilir mi yoksa xbox gamepad i alıcağım ? Buradan Nays ile almayı planlıyorum https://www.amazon.com.tr/Sony-Dual...pcontext&ref_=fplfs&psc=1&smid=A3O5TP4R0OZYXZ .Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Doğukan
Uzun yıllardır PC'de Xbox kolu kullanıyorum, 2 ay kadar önce Dualsense aldım.
Dualsense deneyimlerimi aktaracak olursam;
-Steam, Ubisoft harici platformlarda oynadığın oyunlar genelde kolu algılayamıyor. Steam'in input diye bir özelliği olduğundan Dualsense'i Xbox kolu olarak gösterip kullanmanı sağlıyor fakat oyun içi buton göstergeleri "üçgen, kare, yuvarlak vs." yerine A B X Y olarak gözüküyor. *Nadiren oyunlarda Dualsense desteği olabiliyor.*
-Ubisoft'un direkt olarak Dualsense için bir desteği bulunuyor. Sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsun gamepad'i.
-Adaptive Trigger ve Haptic Feedback gibi Dualsense'in sahip olduğu özellikler çoğu oyunda yok. Olsa bile özellikler genellikle kablosuz şekilde çalışmıyor. Özellikleri hangi oyunlar destekliyor diye soracak olursan bıraktığım linkteki sayfanın en aşağısında hangi oyunun kablosuz hangi oyunun kablolu desteklediğini liste olarak bulabilirsin.
Not: Bu liste sürekli güncelleniyor, ara sıra göz atmakta fayda var.
-Desteklemeyen oyunlarda Dualsense için yazılım (DS4Windows, DualsenseX...) indirip kullanabilirsin fakat yine genel olarak xbox kolunu emule ediyor.

Xbox kolu için söyleyeceğim çok bir şey yok;
-Dualsense'e göre çok daha sade (dokunmatik, jiroskop...) gibi özellikler yok.
-Ergonomi açısından çoğu insanın daha rahat bulduğunu söyleyebilirim. Sol taraftaki joystick'in ve dpad'lerin konumları Dualsense'e göre tam tersi şeklinde, bu kimine göre daha rahat bir deneyim sağlıyor.
-Titreşim eski nesile göre geliştirilmiş daha iyi hissiyat veriyor.

Bunları göz önünde bulundurarak alman senin için en iyisi olur. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Son düzenleme:

Sau_Nara

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ege Demirci
Dualsense almak için pek bir sebep yok. Tetik özelliği zaten pcde çalışmıyor çok az oyunda görebilirsin ve Windows desteklemediği için ek program gerekiyor direkt olarak kullanamazsın ya da kullansan bile Xbox kolu olarak tanır yani PS göstergeleri yerine Xbox göstergeleri görürsün alışman biraz zaman alabilir PS kolu almak istiyorsan Dualshock alabilirsin (Dualsense için dediklerimin hepsi Dualshock için de geçerli) hem daha ucuza gelir hem de görünümü dışında pek bir farkı olmaz ama benim elimde Xbox kolu var ve gayet memnunum ergonomisini vs. daha iyi buluyorum ve ek programla tanıtmam gerekmiyor direkt bluetooth veya kablolu olarak bağlıyorum ve tanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uzun yıllardır PC'de Xbox kolu kullanıyorum, 2 ay kadar önce Dualsense aldım.
Dualsense deneyimlerimi aktaracak olursam;
-Steam, Ubisoft harici platformlarda oynadığın oyunlar genelde kolu algılayamıyor. Steam'in input diye bir özelliği olduğundan Dualsense'i Xbox kolu olarak gösterip kullanmanı sağlıyor fakat oyun içi buton göstergeleri "üçgen, kare, yuvarlak vs." yerine A B X Y olarak gözüküyor. *Nadiren oyunlarda Dualsense desteği olabiliyor.*
-Ubisoft'un direkt olarak Dualsense için bir desteği bulunuyor. Sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsun gamepad'i.
-Adaptive Trigger ve Haptic Feedback gibi Dualsense'in sahip olduğu özellikler çoğu oyunda yok. Olsa bile özellikler genellikle kablosuz şekilde çalışmıyor. Özellikleri hangi oyunlar destekliyor diye soracak olursan bıraktığım linkteki sayfanın en aşağısında hangi oyunun kablosuz hangi oyunun kablolu desteklediğini liste olarak bulabilirsin.
Not: Bu liste sürekli güncelleniyor, ara sıra göz atmakta fayda var.
-Desteklemeyen oyunlarda Dualsense için yazılım (DS4Windows, DualsenseX...) indirip kullanabilirsin fakat yine genel olarak xbox kolunu emule ediyor.

Xbox kolu için söyleyeceğim çok bir şey yok;
-Dualsense'e göre çok daha sade (dokunmatik, jiroskop...) gibi özellikler yok.
-Ergonomi açısından çoğu insanın daha rahat bulduğunu söyleyebilirim. Sol taraftaki joystick'in ve dpad'lerin konumları Dualsense'e göre tam tersi şeklinde, bu kimine göre daha rahat bir deneyim sağlıyor.
-Titreşim eski nesile göre geliştirilmiş daha iyi hissiyat veriyor.

Bunları göz önünde bulundurarak alman senin için en iyisi olur. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Dualsense almak için pek bir sebep yok. Tetik özelliği zaten pcde çalışmıyor çok az oyunda görebilirsin ve Windows desteklemediği için ek program gerekiyor direkt olarak kullanamazsın ya da kullansan bile Xbox kolu olarak tanır yani PS göstergeleri yerine Xbox göstergeleri görürsün alışman biraz zaman alabilir PS kolu almak istiyorsan Dualshock alabilirsin (Dualsense için dediklerimin hepsi Dualshock için de geçerli) hem daha ucuza gelir hem de görünümü dışında pek bir farkı olmaz ama benim elimde Xbox kolu var ve gayet memnunum ergonomisini vs. daha iyi buluyorum ve ek programla tanıtmam gerekmiyor direkt bluetooth veya kablolu olarak bağlıyorum ve tanıyor
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, sanırım en mantıklısı
xbox kolu alıprafa rahat bir şekilde takılmak

Gebuure

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mandatum
Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir pc aldım ve bunda genellikle hikayeli oyunlar ve fifa oynuyacağım. İki gamepad arasında kaldım xbox 9. Nesil ve dualsense. Açıkçası küçüklüğümden beri her zaman ps kolu kullandım yani ona elim çok daha aşina bu yüzden dualsense istiyorum ama sanırım xbox pc de daha uyumlu çalışıyormuş. Benim merak ettiğim dualsense bana uyumluluk hakkında sorun çıkarır mı yani pişman edebilir mi yoksa xbox gamepad i alıcağım ? Buradan Nays ile almayı planlıyorum https://www.amazon.com.tr/Sony-DualSense-Kablosuz-Kumandası-PlayStation/dp/B08H99BPJN?source=ps-sl-shoppingads-lpcontext&ref_=fplfs&psc=1&smid=A3O5TP4R0OZYXZ .Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.
Aklımdaki çoğu sorulara cevap oldu öncelikle elinize sağlık. Xbox'ın pil kullanımı "bunlamı uğraşıcam şarj edilebilir batarya kitinden alıyım" dedirtecek cinsten mi? Şahsen 1-1.5k ona vermek istemiyorum. Standart duracell günde 2 saat kullanımda ne kadar götürür beni? Zaman zaman kablo zaman zaman pille kullansam da yine o bataryayı almak zorunda kalır mıyım? Hangisi daha mantıklı

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
Aklımdaki çoğu sorulara cevap oldu öncelikle elinize sağlık. Xbox'ın pil kullanımı "bunlamı uğraşıcam şarj edilebilir batarya kitinden alıyım" dedirtecek cinsten mi? Şahsen 1-1.5k ona vermek istemiyorum. Standart duracell günde 2 saat kullanımda ne kadar götürür beni? Zaman zaman kablo zaman zaman pille kullansam da yine o bataryayı almak zorunda kalır mıyım? Hangisi daha mantıklı
Amazon Germany'den ekim ayında Xbox 9. nesil gamepad aldım yeşil renk olanını. Son zamanlarda bluetooth bağlantı kopma sorunu yaşıyordum. 1700 TL'ye almıştım. Bugün DHL expresse iade için verdim. Ücret iadem yattıktan sonra dualsense alacağım. Hemen pil bittiği söylenemez uzun süre götürüyor. Ben amazondan duracellin 2500 mAh şarjlı pilini almıştım. Piller bittiğinde pilleri şarj edip kullanıyordum. Yıllarca dualshock tarzı bir kol kullandıktan sonra bu koldaki analog ve yön tuşları diziliminin ters oluşu garibime gitmişti alışamadım aylarca. Aynı zamanda küçük el yapısına sahibim kol benim elime büyük geldi dualsenseye göre ağır ve büyük. Ben senin yerinde olsam dualsense tercih ederdim. Xbox kolunun tek avantajı tak kullan windows uyumluluğu başarılı oyunlarda sorun yaşamıyorsun ama dualsensede son güncellemesiyle tak oyna şeklini almış durumda kullanan arkadaşlarım var direkt bluetooth ile bağlayıp FC 24 oynuyorlar sorunsuz bir şekilde steam vb. platformlarda sorun çıkmıyor.

Benim için ergonomi tasarım hafiflik ve rahatlık olarak dualsense ve pil olayıda yok bataryalı. Negatif yönü windows uyumsuzluğu olduğunu söyleyenler var o da belli başlı oyunlarda EA FC 24'te sorun yok mesela ben zaten futbol oyunu oynadığım için benim için diğer detaylar daha önemli dediğim gibi steam zaten görüyor. Steam üzerindeki oyunların hiçbirinde sıkıntı yaşamazsın.
Xbox kolunun tek avantajı bana göre windows uyumluluğu. Ama pil çıkar tak yapması falan garip geliyor. Pil yuvası falan bozulsa cihaz çöp neden sarjlı yapmamışlar anlam veremedim. Daha önce xbox kolu kullanmadıysan alışması hayli zor ben alışamadım. Analogla futbolcu kontrol etmesi kötü ve 1-2 maç sonra elim küçük olduğu için elimde ağrı yapıyordu. Benim kısaca deneyimlerim bunlar. 1700 tl iade tutarını alıp üzerini tamamlayıp dualsense geçeceğim ben.

Tercih senin..

Son düzenleme:

Gebuure

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mandatum
Amazon Germany'den ekim ayında Xbox 9. nesil gamepad aldım yeşil renk olanını. Son zamanlarda bluetooth bağlantı kopma sorunu yaşıyordum. 1700 TL'ye almıştım. Bugün DHL expresse iade için verdim. Ücret iadem yattıktan sonra dualsense alacağım. Hemen pil bittiği söylenemez uzun süre götürüyor. Ben amazondan duracellin 2500 mAh şarjlı pilini almıştım. Piller bittiğinde pilleri şarj edip kullanıyordum. Yıllarca dualshock tarzı bir kol kullandıktan sonra bu koldaki analog ve yön tuşları diziliminin ters oluşu garibime gitmişti alışamadım aylarca. Aynı zamanda küçük el yapısına sahibim kol benim elime büyük geldi dualsenseye göre ağır ve büyük. Ben senin yerinde olsam dualsense tercih ederdim. Xbox kolunun tek avantajı tak kullan windows uyumluluğu başarılı oyunlarda sorun yaşamıyorsun ama dualsensede son güncellemesiyle tak oyna şeklini almış durumda kullanan arkadaşlarım var direkt bluetooth ile bağlayıp FC 24 oynuyorlar sorunsuz bir şekilde steam vb. platformlarda sorun çıkmıyor.

Benim için ergonomi tasarım hafiflik ve rahatlık olarak dualsense ve pil olayıda yok bataryalı. Negatif yönü windows uyumsuzluğu olduğunu söyleyenler var o da belli başlı oyunlarda EA FC 24'te sorun yok mesela ben zaten futbol oyunu oynadığım için benim için diğer detaylar daha önemli dediğim gibi steam zaten görüyor. Steam üzerindeki oyunların hiçbirinde sıkıntı yaşamazsın.
Xbox kolunun tek avantajı bana göre windows uyumluluğu. Ama pil çıkar tak yapması falan garip geliyor. Pil yuvası falan bozulsa cihaz çöp neden sarjlı yapmamışlar anlam veremedim. Daha önce xbox kolu kullanmadıysan alışması hayli zor ben alışamadım. Analogla futbolcu kontrol etmesi kötü ve 1-2 maç sonra elim küçük olduğu için elimde ağrı yapıyordu. Benim kısaca deneyimlerim bunlar. 1700 tl iade tutarını alıp üzerini tamamlayıp dualsense geçeceğim ben.

Tercih senin..
Çok teşekkürler.. Benim rekabetçi oyunlarımın hepsi(klavye+mouse)steam'de iken Hikayeli oyunlarımın hepsi indirimlerden aldığım için epic de. Uygulamalarla vs dualsense bağlanabiliyor ama açıkçası benim oynadıklarım bi tık eski ya da en yenileri 3-4 senelik. Dediğin gibi oyunlarımın hepsi steamde olsa dualsense çok daha mantıklı ama 4-5 güne fikrim değişmezse xbox gamepad almaya karar verdim. Pil konusunda da 2 ay pil/kablo ile devam ederim,zaten orada hangisi masraflı hangisi masrafsız belli olur. Yardımın için çok teşekkür ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar bir güncelleme geçiyim dedim, bugün dualsense siparişini verdim. Geldikten sonra ve biraz tecrübe ettikten sonra buraya yine güncelleme yapıcağım. Dualsensi tercih etmemin en büyük sebebi açıkçası ona çok daha fazla alışık olmam ve xbox koluna göre her ne kadar daha az uyumlu olsa bile her oyunda en az xbox kolu kadar etkili olması. Yani genellikle şey deniliyor dualsensin şu özelliklerini bazı oyunlarfa kullanamıyorsun bu yüzden kötü ama xbox kolunda o özellikler direkt yok tek özelliği bütün sürücülerde direkt tak çalıştır olması ama bana daha yakın bir gamepad olması yüzündendir tercih ettim.Onu tercih etmeseydim 8bitdo alırdım muhtemelen xbox yerine

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,414
Üyeler
156,326
Son üye
demeter
Top Bottom