Neler Yeni

PC ısınmadığı halde oyunlarda aşırı FPS düşme ve kasma oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
aziz günay
İyi günler arkadaşlar durumu şöyle özetliyim 3 gündür PC imde garip bir kasma FPS düşme sorunları yaşıyorum daha öncesinde Windows 11 Pro kullanıyordum örneğin FC24 oynuyorum bir süre sonra sanki bozulmuş kaset gibi ağırlaşıyor oyun ve sesler robotlaşıyor sıcaklık değerlerimi kontrol ettim ortalama oyun oynarken 70 derece civarı dönüyor. Bir sorun yok gibi. Bu sadece FC24 de olmuyor. Valorant ve benzeri birkaç oyunda da oluyor ilk baş format attım. Windows 10 Pro'ya geçtim ama yine sorun devam etti sizce neden kaynaklanabilir?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
crystaldisk tesi sonuçları şu şekilde
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemci yi alalı 2 sene falan olmuştur komple pc 4 senelik

hayır bir tek dualsense kullandığım için steamda dsx yazılımı betasına geçmiştim onuda iptal ettim ama durum değişmedi

Jamesdonkey in değerleri nasıl ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
aziz günay

Ekler

• qweqweqwe.png
    qweqweqwe.png
    32.3 KB · Hit: 20

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
aziz günay
peki sizce ne yapabilirim bunla ilgili 3 gündür kafayı yedim pc de hiç bir şey yapamıyorum

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
peki sizce ne yapabilirim bunla ilgili 3 gündür kafayı yedim pc de hiç bir şey yapamıyorum

MSI Afterburner ile oyun içi detaylı değerlerinizi atarsanız incelerim, özellikle dediğiniz sorun başladığında değerler ne oluyor önemli.

İşlemci kullanımı, çekirdek hızı sıcaklığı aynı şekilde ekran kartının vs. her şeyi açık şekilde değerleri atın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
aziz günay
MSI Afterburner ile oyun içi detaylı değerlerinizi atarsanız incelerim, özellikle dediğiniz sorun başladığında değerler ne oluyor önemli.

İşlemci kullanımı, çekirdek hızı sıcaklığı aynı şekilde ekran kartının vs. her şeyi açık şekilde değerleri atın.
tamamdır bir kaç dakikaya atıyorum

tam olarak afterburneri daha önceden denemedim ama bunları istiyorsun sanırım değer olarak tam oyun kasmaya başladığı anda çektim fotoğrafı birde video çektim oyundaki kasmayla ilgili ama onu buraya atamıyorum sanırım

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-03-13 saat 23.08.25_aad5346f.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-13 saat 23.08.25_aad5346f.jpg
    1.8 MB · Hit: 27
Son düzenleme:

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
tamamdır bir kaç dakikaya atıyorum

tam olarak afterburneri daha önceden denemedim ama bunları istiyorsun sanırım değer olarak tam oyun kasmaya başladığı anda çektim fotoğrafı birde video çektim oyundaki kasmayla ilgili ama onu buraya atamıyorum sanırım

Oyun içinde sol yukarıda değerler yazması lazım, rivarstatic tuner ı da kurdunuzmu kurulumda. O olmadan oyun içi değerler gözükmez. Bide ayarlardan izleme sekmesinden gerekli değerleri tikleyip OSD de göster demek lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
aziz günay
bütün ayarları yaptım ama açılmıyor o değerleri gösteren kısım oyun ekranında
Oyun içinde sol yukarıda değerler yazması lazım, rivarstatic tuner ı da kurdunuzmu kurulumda. O olmadan oyun içi değerler gözükmez. Bide ayarlardan izleme sekmesinden gerekli değerleri tikleyip OSD de göster demek lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
aziz günay
iyi akşamlar hocam benim dün aklıma gelmedi bende çok eski bir sata 3tb lik hdd takılı pc de windows la yada oyunlarla alakası yok sadece film arşivi amaçlı duruyor sizce ondan olabilir mi sorun ona da bir crystaldisk taraması yaptırdım sonuçları şu şekilde

Ekler

• sata3tb.png
    sata3tb.png
    28.5 KB · Hit: 14

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
iyi akşamlar hocam benim dün aklıma gelmedi bende çok eski bir sata 3tb lik hdd takılı pc de windows la yada oyunlarla alakası yok sadece film arşivi amaçlı duruyor sizce ondan olabilir mi sorun ona da bir crystaldisk taraması yaptırdım sonuçları şu şekilde

Hayır sorun yok bunda ve etkilemez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
aziz günay
Hayır sorun yok bunda ve etkilemez.
zaten çıkardım onuda ama değişen bir şey olmadı aklınıza bir fikir geliyormu hani sorun hangi parçada onu bilsem bir nebze rahatlıcam şu an param yok ama para bulsamda sorun hangi parçada oldunu bilmeyince muallakta kalıyorum

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Driver'ı ddu ile sil eski sürüm indirmeyi dene

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular