Neler Yeni

PC kendi kendine açılıyor

Tre-x

80+ Silver
Bilgisayarım son 2 haftadır tuhaf bir şekilde kasası çalışıyor ve monitöre görüntü gelmiyor mesela bilgisiyari kapattım kapattıktan sonra genelde akşam veya gece geç saatlerde kasanın fanları çalışıyor ama monitörde görüntü yok son günlerde daha sıklaştı bir kere gece 2-3 gibi kendiliğinden fanlar çalıştı uykumdan uyandım ve arkadaki güç tuşundan PSU nün elektriğini kestim ne zaman böyle olsa PSU nün elektriğini kesiyorum sizce PC im hacklendi mi ?
( 240 GB sata SSD aldıktan sonra bilgisiyarci w10 kurdu 30 TL ye sonra bkbt Berkant Tan GTA sa indirdim başka bir şey yüklemedim PC yi sizce ne oldu ? )

marilyn

80+ Silver
hack olayı olduğunu sanmıyorum olay nedeninide tam olarak anlayamadım secureboot açın bios pilini söküp takın falan belki düzelir emin değilim

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Anakart tetiklenme yerinde kısa devre oluyor olabilir veya kasada bulunan açma tuşunun oradan. Buradan pek bir şey yapılacağını zannetmiyorum. Bence garantiye götürüp göstertseniz iyi olabilir.

Tre-x

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart tetiklenme yerinde kısa devre oluyor olabilir veya kasa tuşunun oradan. Buradan pek bir şey yapılacağını zannetmiyorum. Bence garantiye götürüp göstertseniz iyi olabilir.
Knk SSD yi internetten sipariş ettim uğraşamam PC zaten 2007 çıkışlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

hack olayı olduğunu sanmıyorum olay nedeninide tam olarak anlayamadım secureboot açın bios pilini söküp takın falan belki düzelir emin değilim
Securoboost nasıl açılıyor

Maizen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Yusuf
Bilgisayarım son 2 haftadır tuhaf bir şekilde kasası çalışıyor ve monitöre görüntü gelmiyor mesela bilgisiyari kapattım kapattıktan sonra genelde akşam veya gece geç saatlerde kasanın fanları çalışıyor ama monitörde görüntü yok son günlerde daha sıklaştı bir kere gece 2-3 gibi kendiliğinden fanlar çalıştı uykumdan uyandım ve arkadaki güç tuşundan PSU nün elektriğini kestim ne zaman böyle olsa PSU nün elektriğini kesiyorum sizce PC im hacklendi mi ?
( 240 GB sata SSD aldıktan sonra bilgisiyarci w10 kurdu 30 TL ye sonra bkbt Berkant Tan GTA sa indirdim başka bir şey yüklemedim PC yi sizce ne oldu ? )
İlgi istiyordur

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Knk SSD yi internetten sipariş ettim uğraşamam PC zaten 2007 çıkışlı
Mesaj otomatik birleştirildi:
SSD ile ne alakası var anlamadım? Eğer bilgisayar eskiyse güvenilir bir bilgisayarcıya götürebilirsiniz.

PapaganGülsem

80+ Bronze
Bende de oluyordu da onunla karıştırdım. Seninki öyle değil. Bilgisayarına gelmiş windows güncellemesi var mı? Yapmadığın.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,224
İsim
Berk Atmaca
Bende de oluyordu eski pc de. Prizle alakalı sanırım. Dengesiz elektrik akımı geldiğinde vb şeyler olduğunda pc kendi kendine açılıyordu. Priz değiştirdim çozüldü. Bir deneyin derim. Bende boyle saçma bir sorun vardı hatta pc yi uykuya aldığım vakit pc yi açmak istediğimde odanın ışığını açmam yetiyordu. Video duruyosa atarım.

Tre-x

80+ Silver
anakartının markası ne ise arat görünür msi da delet tuşu gigbyte falan asus bunlarda f11 mi f2 mi ne yanlış hatırlamıyorsam internetten bakabilirsin
foxconn benimki

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,855
Üyeler
140,569