Neler Yeni

Pc Kendisini Kapatıyor Neden Olabilir ?

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
Hocalarım merhaba , aylardır kullandığım pc az önce valorant oynarken bir anda 400fpslerden 60lara kadar inip ardından kendisini kapattı. Açmaya çalıştım , Windows ekranı geliyor ama kendini kapatıyor. Bir kaç kere açıldı bilgisayar tamamen görev yöneticisine girip kullanımlara baktığımda işlemci kullanımı (r5 5600) 0.53ghz de çalışıyordu. Ortalama 1 dakika sonra da kendini kapatıyordu. Daha yeni macun değişimi yapmıştım ama belki sıcaklık olmuştur falan diye tekrar değiştirdim yine aynı şekilde aynı sorunu yaşıyorum. Kasa kapalı iken tüm rgbler kapalıyken sadece sıvı soğutucunun rengi açık kalıyor ne olmuş olabilir ?

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,587
İsim
oğuzhan ege
Benimde kendi kendine oyunlarda altab atma sorunu başladı.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Hocalarım merhaba , aylardır kullandığım pc az önce valorant oynarken bir anda 400fpslerden 60lara kadar inip ardından kendisini kapattı. Açmaya çalıştım , Windows ekranı geliyor ama kendini kapatıyor. Bir kaç kere açıldı bilgisayar tamamen görev yöneticisine girip kullanımlara baktığımda işlemci kullanımı (r5 5600) 0.53ghz de çalışıyordu. Ortalama 1 dakika sonra da kendini kapatıyordu. Daha yeni macun değişimi yapmıştım ama belki sıcaklık olmuştur falan diye tekrar değiştirdim yine aynı şekilde aynı sorunu yaşıyorum. Kasa kapalı iken tüm rgbler kapalıyken sadece sıvı soğutucunun rengi açık kalıyor ne olmuş olabilir ?
Sistem yeni mi? Psu yetmiyomuş gibi geldi bana

JSezar

80+ Silver
Sıcaklıga baktın mı

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem yeni mi? Psu yetmiyomuş gibi geldi bana
Sıcaklıga baktın mı
İşlemci ile alakalı bir durum sanırım. Sıvı soğutucu için olan kablo bağlantılarımın yerini değiştirdim şuan düzeldi. Az önce işlemci boşta 90 95 derecelere çıkıp kendini korumaya alıp pcyi kapatıyormuş. Sıvı soğutucu var bu arada 240mm fanları şimdi sessiz modda kullandığım halde boşta 30 derecede çalışıyor. Düzelttim yani hocalarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ikinizde r5 5600 kullanıyormuşsunuz , oc konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Sogutucuyu iyi taktigina emin misin

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sogutucuyu iyi taktigina emin misin
Sıvı soğutucu da 1 tane 3 pin 1 tane de 4 pinli giriş vardı. Araştırdığımda 3 pinli olan pompa girişiymiş onu öğrendim. Normalde ben pompa girişini cpu fana takmıştım. Neyse şimdi 3 pin yani pompa girişini anakartta özellikle pompa girişi yok diye sys fana , 4 pinli olan fan kablosunu da cpu fana taktım. Biostan da pompanın olduğu sys fanı yükseğe aldım. Şuan boşta 30-35 derece arasında çalışıyor sorunsuz

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
İşlemci ile alakalı bir durum sanırım. Sıvı soğutucu için olan kablo bağlantılarımın yerini değiştirdim şuan düzeldi. Az önce işlemci boşta 90 95 derecelere çıkıp kendini korumaya alıp pcyi kapatıyormuş. Sıvı soğutucu var bu arada 240mm fanları şimdi sessiz modda kullandığım halde boşta 30 derecede çalışıyor. Düzelttim yani hocalarım.

Bu arada ikinizde r5 5600 kullanıyormuşsunuz , oc konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Oc yapmadım hiç ama hep turbo modda çalışıyor. Kule tipi soğutucu kullanıyorum, mx4 termal macun

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Oc yapmadım hiç ama hep turbo modda çalışıyor. Kule tipi soğutucu kullanıyorum, mx4 termal macun
Max kaç derece gördünüz.
Snowman X400 ile turbo modda render alırken en fazla 80 derece gördüm. Wipaste macun

Dehşet bi O.c Rehberi 5600 için işinize yarar mı bilmem.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Max kaç derece gördünüz.
Snowman X400 ile turbo modda render alırken en fazla 80 derece gördüm. Wipaste macun

Dehşet bi O.c Rehberi 5600 için işinize yarar mı bilmem.
Rdr2 ultra+dlss 68 derece

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
974,864
Üyeler
154,140
Son üye