Neler Yeni

Yardım PC nin ansızın donması

Arkadaşlar ryzen 3 2200U işlemci, 12 gb ram, M2Ssd mevcut laptopda ama anlamadığım şekilde laptop da oyunda veya herhangi bir işlem yaparken arada oluyor bu hoparlörden cızırtı sesi geliyor ve anlık pc donuyor 4-5 saniye sonra düzeliyor ama bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.
Yaptığım çözümler:
-İşlemci termal macun değişti
-Laptopa detaylı bir temizlik yaptım
-Format attım
-İşlemci, ram, ekran kartı ve diskleri detalı test yaptım
İşlemci Testi:Occt 1 saat 25 dakika test ve hp nin kendi testi
Ekran kartı: Furmark
Ram: Uefı yüklü memtest ile yaptım
Diskler: Hd tune pro ile bad sector taraması yaptım sorun yoktu sadece resimlerde olduğu gibi iki diskte de mavi yer var ve nedenini anlamadım gitti.
Ben bu sorunları nasıl çözebilirim.

Ekler

• Ekran Görüntüsü (144).png
    Ekran Görüntüsü (144).png
    288.6 KB · Hit: 60
  • Ekran Görüntüsü (145).png
    Ekran Görüntüsü (145).png
    292.8 KB · Hit: 64

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,317
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Crc hatası bağlantı hatası olmalı. Genellikle hasarlı sata kablosundan oluyordu yanılmıyorsam...

Toroslu

80+ Bronze
LatencyMon yazılımını indirip arkada çalıştırın ve günlük kullanımınızı 30 dakika 1 saat kadar gerçekleştirip yazılımı durdurun ve Process ile Drivers sekmesinin ekran görüntüsünü paylaşın.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,317
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Anakartla alakalı bir sorun olabilir. Muhtemelen garantilidir o cihaz ben yollayın deirm...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartla alakalı bir sorun olabilir. Muhtemelen garantilidir o cihaz ben yollayın deirm...
Normalde evet garantisi mevcuttu ama laptopu yere düşürdükten sonra kenarda kırık oluştuğu için garanti kapsamından çıktı. Bu dediğim sorun yere düşürmeden öncede mevcuttu yere düşürmek ile ilgisi yok yani.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
LatencyMon yazılımını indirip arkada çalıştırın ve günlük kullanımınızı 30 dakika 1 saat kadar gerçekleştirip yazılımı durdurun ve Process ile Drivers sekmesinin ekran görüntüsünü paylaşın.
Processes bölümünü atarsam 6-7 sayfalık ekran görüntüsü çıkar ortaya ama baktığım zaman normal uygulamalar anormallik yok

Ekler

• Ekran Görüntüsü (147).png
    Ekran Görüntüsü (147).png
    532.5 KB · Hit: 55

Toroslu

80+ Bronze
Processes bölümünü atarsam 6-7 sayfalık ekran görüntüsü çıkar ortaya ama baktığım zaman normal uygulamalar anormallik yok
Yazılımsal gecikme mevcut değil. Donanımsal olması muhtemel. BIOS'un güncel olduğundan da emin olun.

Deeplack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Ali Sayar
Dell marka bilgisayarımda birkaç gündür aynı sorun vardı. Dell'in SupportAssist adlı yazılımından kaynaklanıyormuş, kaldırınca düzeldi. Bilginize

Top Bottom