Neler Yeni

Öneri pc öneriisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Furkan
Arkadaşlar merhaba bu foruma yeni kayıt olduğum için nerde konu açmam gerektiğini bilmiyorum. Yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Ben Yapay Zekâ ile ilgileniyorum. Elektrik Elektronik mühendisliği okuyorum. Elimdeki bilgisayar yeterliliğini yitirdiği için yeni bir Bilgisayar alacağım. Okulda proje çalışmaları yaptığımız için bilgisayarımı okula götürüp getirmem gerek bu yüzden Laptop alacağım.

Aşırı bir oyunsever değilim ama Derin Öğrenme Algotirmaları için iyi bir ekran kartına ihtiyacım var.
Bütçem 10.000 TL civarında max 12.000 TL'ye kadar da çıkabilirim.(12 Taksitle alıcam taksitli hali de 12.500 TL max)

Ben biraz araştırma yaptım. Kafama yatan bir kaç laptop var linklerini paylaşmak yasak değildir diye düşünüyorum.

MONSTER: Monsterlar için 2 seçenek var kafamda Tulpar T7 ve Abra A7 Bu iki pc için kıyas yaptığım link:https://www.monsternotebook.com.tr/urun_kiyaslama.aspx?ozs=291&lang=tr-TR&uKods=487572,487584

Ben hangisini alırsam alayım ekleme de yapacağım. Ram'lerini 16 GB , 256 olan ssd yi 512 GB ve 1 TB da HDD ekleyeceğim. Ekran kartları dışında Özellikleri bire bir olacak. Benim istediğim Tulpar T7 Modeli stocklarda yok temmuz başında gelicekmiş o vakte kadar biraz daha araştırayım diyorum. Uzun lafın kısası ekran kartı olarak hangisini seçeceğime karar veremedim.

ACER : şu an kullandığım marka Acer travelmate p645 ve memnunum bu yüzden acer tarafında kafamda şöyle bir bilgisayar var linki :https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/predator-model/NH.Q5PEY.006

MSİ: msi'ın kaliteli bir marka olduğunu düşünüyorum. fakat benim seçtiğim pc 15.6 inç bir ekrana sahip ben ekranın 17inç civarında olmasını isterdim. linki :https://www.vatanbilgisayar.com/MSI...-6ghz-8gb-512gb-SSD-15-6-rtx2060-6gb-w10.html

HP: Hp için ısınıyor falan dediler ama ne kadar doğru bilmiyorum. işe yarar olduğunu düşündüğüm ve seçtiğim pc linki :https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...asinabilir-bilgisayar-7eb58ea-pm-HB00000LMVCS

Arkadaşlar umarım yardımcı olursunuz. Eğer bu da işini görür dedğiniz pc varsa istediğim özellikleri yazayım

17.6 inç IPS 144-120 Hz Ekran
i7 9 veya 10. nesil işlemci
16 Gb RAM
256-512 GB SSD (okuma yazma hızları iyi olmalı)
1 TB HDD (zorunlu değil)

İyi bir ekran kartı RTX olmak zorunda değil ama şurada ki sıralamaya göre : https://www.techrankup.com/tr/pc-graphics-cards-ranking/
%40 ın aşağısında olmasın

Bunların dışında benim gönlüm monsterdan yana çünkü ömür boyu teknik servis hizmeti sunuyorlar. Bu gibi detaylarda benim için önemli
Gerçekten çok kararsızım lütfen fikirlerinizi ve bilgilerinizi esirgemeyin şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

tab_enter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Tab+Enter
Kesin laptop alacaksan bir şey diyemem ama masaüstünde o paraya ne canavarlar toplanır.

bu arada laptop için bunlara bakabilirsin:

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Öncelikle böyle bir yazı için sana şahsım adına teşekkür ediyorum.

İncelediğin Laptop'lar arasında Karşılaştırma yaptığımızda.

Monster : 10.Nesil İşlemci - Ömür Boyu Servis Hizmeti olarak Ön Plana Çıkıyor.

ACER - HP - MSI 9.Nesil işlemci kullandığı için ben kendi şahsi fikrim. 10.Nesil İşlemci almak varken 9.Nesil İşlemciye para vermem.
Zaten 10.Nesil işlemciler Piyasaya iyice çıktığında bu laptoplar fiyat olarak aşağıda düşecektir. (Acelen yok ise. Bekleyip daha uygun fiyata alabilirsin.)

Ve Fiyat bandı olarak hemen hemen aynılar.

İlk başta belirttiğim gibi.

Belirtmiş olduğun Modeller arasında Benim şahsi görüşüm olarak Monster TULPAR V20'yi tercih ederdim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesin laptop alacaksan bir şey diyemem ama masaüstünde o paraya ne canavarlar toplanır.

bu arada laptop için bunlara bakabilirsin:
Usta o kadar haklısın ki ama laptop benim için zorunluluk :(
O linki inceledim daha da kafam karıştı eyvallah :))))
Mesaj otomatik birleştirildi:

Techrankup link çalışmıyor hocam
Usta niye böyle olmuş bilmiyorum ama tekrar atayım : https://www.techrankup.com/tr/pc-graphics-cards-ranking/

Öncelikle böyle bir yazı için sana şahsım adına teşekkür ediyorum.

İncelediğin Laptop'lar arasında Karşılaştırma yaptığımızda.

Monster : 10.Nesil İşlemci - Ömür Boyu Servis Hizmeti olarak Ön Plana Çıkıyor.

ACER - HP - MSI 9.Nesil işlemci kullandığı için ben kendi şahsi fikrim. 10.Nesil İşlemci almak varken 9.Nesil İşlemciye para vermem.
Zaten 10.Nesil işlemciler Piyasaya iyice çıktığında bu laptoplar fiyat olarak aşağıda düşecektir. (Acelen yok ise. Bekleyip daha uygun fiyata alabilirsin.)

Ve Fiyat bandı olarak hemen hemen aynılar.

İlk başta belirttiğim gibi.

Belirtmiş olduğun Modeller arasında Benim şahsi görüşüm olarak Monster TULPAR V20'yi tercih ederdim.
Çok teşekkür ederim ustam , Vakit ayırarak inceleyip fikrini belirttiğin için.
Benim de gönlüm Tulpardan yana. Her ne kadar parçaları üretmiyor olsakda Türk markası diye geçiyor milliyetçilik damarımızda kabarıyor.
Stoklarda olsa çoktan almıştımda işte araştırdıkça kafası karışıyor insanın. Yorumu için tekrar çok teşekkürler.

JynOx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Lenovalar çok ısınıyor. 2 arkadşımda da lenovo var pek memnun değiller. tabi modeline göre değişir ama kafamdaki soru işaretleri fazla. Yorumun için teşekkürler

Sayfada sıkıntı muhtemelen senlik bir durum yok galiba
Linkteki pc yazan kısmı küçük harflerle yazmama rağmen büyük yazılmış gibi algılıyor. link sanırım bu yüzden açılmıyor.

JynOx

80+ Bronze
Hocam Lenovalar çok ısınıyor. 2 arkadşımda da lenovo var pek memnun değiller. tabi modeline göre değişir ama kafamdaki soru işaretleri fazla. Yorumun için teşekkürler

Linkteki PC yazan kısmı küçük harflerle yazmama rağmen büyük yazılmış gibi algılıyor. link sanırım bu yüzden açılmıyor.
404 hatası veriyor

Top Bottom