Neler Yeni

Pc temizlerken ufak hatalar yaptım yardım lazım

Kurapikki

80+ Bronze
Merhahabalar.
3 yıldır temizlemediğim bilgisayarımı temizlemek için kolları sıvadım ve hiçbir şey bilmeden "yaparım ya ne olabilir ki en fazla" diyerek başladım işe.
İlk başta ekran kartının pinini çekmeden çıkarmaya çalışmamla ( o kadar acemi değilim harbi dalgınlığıma denk geldi) ilk hatamı yaptım.
Daha sonradan tüm kabloları çıkarırken bir baktım kasanın tuşlarının ve usblerinin bağlı olduğu kabloyla beraber anakartın pinlerinin dışındaki siyah kısım çıkmış :D
Sonradan fanları vs vs iyice dikkat ederek temizledim ve termal macunu yenileyip kasayı tekrardan monte ettim.
İlk başta power tuşuna basınca bilgisayar açılmadı ancak ana kartın ışığı yanıyordu bende o elimde kalan kısımdan veya anakarttaki hdd+ - power + - bölümünden şüphelenip oraları değiştirdim. ( pinleri elimde kalan kısıma sadece baskı uyguladım diğerinin dizilimini değiştirdim.)
Bilgisayar çalışmasına çalışıyor ancak ufak bir sorum var :D Yanlış bağlantı yaptığım bir kısımı fark etme ihtimalim olmayabilir. Bilgisayar gerçekten eskisine kıyasla daha sessiz çalışıyor ancak aklımda kalan tek bir sorun var: " BİLGİSAYARIM BİR ANDA YÜZÜME PATLAR MI VEYA ALEV ALIR MI". Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim <3
Zaten sistemimi yakın zamanda değiştireceğim için böyle bir şey yaptım ancak şuan bana lazım ve gerçekten yüzüme patlamasından korkuyorum.
Ve bilgisayarda topraklama için dikkat etmem gereken bir kablo var mı yoksa psu ile mi ilgili?

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Yunus
Kasanın içini fotoğraf atarsan yanlış bir şey varsa söyleyebiliriz gördüğümüzü

Top Bottom