Neler Yeni

Pc Windows kurulumu sırasında yeniden başlamıyor

nykskyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yunus özpınar
Yeni aldığım pcye usb ile windows 11 kurarken pcnin yeniden baslamasi gerekti. Ama yeniden baslamiyor. Kasa hep calisiyor klavyenin ışıkları gelip gidiyor. Bu döngüde kaliyor. Ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun.
Sistemim de ekte.

Ekler

• Screenshot_2023-12-18-21-28-58-267_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-18-21-28-58-267_com.android.chrome.jpg
    287.8 KB · Hit: 36

nykskyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yunus özpınar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diskten önyüklemede ne oluyor peki?
Bios menüsünde usbyi seciyom direkt kuruluma geciyor. Bu arada pcyi ilk acip kuruluma geçtiğimde windows 11 proyu secip devam dediğim de bu bilgisayar Windows 11 çalıştıramaz hatası aldım. Sonra güç tuşundan kapatıp yeniden denediğimde de sıkıntı olmadan yuklemeye geçti. Yükleme esnasında yeniden başlama yapinca da yukarıda bahsettiğim gibi döngüye girdi.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
Bios menüsünde usbyi seciyom direkt kuruluma geciyor. Bu arada pcyi ilk acip kuruluma geçtiğimde windows 11 proyu secip devam dediğim de bu bilgisayar Windows 11 çalıştıramaz hatası aldım. Sonra güç tuşundan kapatıp yeniden denediğimde de sıkıntı olmadan yuklemeye geçti. Yükleme esnasında yeniden başlama yapinca da yukarıda bahsettiğim gibi döngüye girdi.
Elinizde başka bir bilgisayar var mı peki? Birde csm kapalı mı? Açık ise kapatın. Birde hızlı önyükleme açık ise onu da kapatın şimdilik.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
hocam laptopum var. Monster abra a5 2018 başında almıştım. Sistem bilgisinden baktığımda sistem modeli olarak abra a5 v13.1 gözüküyor
Tamamdır. nvme desteği var sanırsam. Var ise kasanızın ssdsini dizüstüye takıp oradan windowsu kurun. Ardından kasanıza geri takın. Masaüstüne de gelebilirsiniz dizüstü üzerinden. Fark etmez.

nykskyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yunus özpınar
Tamamdır. nvme desteği var sanırsam. Var ise kasanızın ssdsini dizüstüye takıp oradan windowsu kurun. Ardından kasanıza geri takın. Masaüstüne de gelebilirsiniz dizüstü üzerinden. Fark etmez.
Hocam daha önce hic laptop sokmedim bunu en son çözüm olarak düşünülebilirim. Acaba diskte sorun olabilir mi?

nykskyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yunus özpınar
Güç tuşundan kapatarak yüklemeyi devam ettirdim Windows kuruldu ama şöyle bir şey var hala yeniden başlattığımda ilk önce HDMI 1 no signal uyarısı geliyor sonra siyah ekranda kalıp arada bir klavyenin ışığı yanıp sönüyor.
Sizce niye böyle yapıyor hangi parçda sıkıntı olabilir?

Top Bottom