Neler Yeni

Yardım Pc xmp yaptım açılmıyor

Yigityk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Yiğit yük
Pc kasıyor du biosa girdim youtubda izledim xmp ve ram mhz arttırdım kapattım pc yi açtım açılmadı güç geldi ama görüntü yok ne yapmam gerek

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,118
İsim
Rick Baba
Pc kasıyor du biosa girdim youtubda izledim xmp ve ram mhz arttırdım kapattım pc yi açtım açılmadı güç geldi ama görüntü yok ne yapmam gerek

Bios pilini çıkar 1 2 dk bekle tak

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Taha Kenan
Bios güncellemen gerekiyor önce sonra xmp aç

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
durumu düzeltmek için bios ayarlarını varsayılana döndürmen gerekiyor. Bunu yapmanın en kolay yolu pcye takılı güç kablosunu sök ve anakartın üzerinde bulunan bios pilini çıkartıp bir kaç defa güç açma tuşuna basmak. Ardından bir kaç dakika beklediğinde pc normal bi şekilde açılacak ve biosun fabrika ayarlarına geri döndüğünü görüceksin. xmp ayarı yapmadan önce de kontrol et ramin max ne kadar destekliyor anakart ne kadar destekliyor işlemci ne kadar destekliyor ayrıca bios update yapmayı unutma.

Yigityk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Yiğit yük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
durumu düzeltmek için bios ayarlarını varsayılana döndürmen gerekiyor. Bunu yapmanın en kolay yolu pcye takılı güç kablosunu sök ve anakartın üzerinde bulunan bios pilini çıkartıp bir kaç defa güç açma tuşuna basmak. Ardından bir kaç dakika beklediğinde pc normal bi şekilde açılacak ve biosun fabrika ayarlarına geri döndüğünü görüceksin. xmp ayarı yapmadan önce de kontrol et ramin max ne kadar destekliyor anakart ne kadar destekliyor işlemci ne kadar destekliyor ayrıca bios update yapmayı unutma.
bios Update nasıl yapacağım yani evde yapılır mı? yoksa tamirciyemi gitmek gerek

Top Bottom