Neler Yeni

Pcye format attım ama Windows kuramıyorum lütfen yardım edin

Krayzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mücahit varan
Bilgisayara format attım windowsu kuracağım sırada böyle bir hatayla karşılaştım bilgisayarı hiç bir şekilde açamıyorum lütfen yardım edin. Ekteki hatayı alıyorum. Windows bu sabit disk alanına yüklenemez. Seçilen bölümde BitLocker Sürücü Şifrelemesi mevcut. BitLockerı Denetim Masasından askıya alın,sonra yüklemeyi tekrar başlatın. Diyor

Ekler

• IMG_20240109_155226_698.jpg
    IMG_20240109_155226_698.jpg
    3.4 MB · Hit: 79

Engeuc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Ng3
Bu ekrana geldiğiniz de HDD ve SSD hangisine kurmak istiyorsanız içerisinde silinmesini istemediğiniz bir şey yoksa orada ki tüm bölümleri silin daha sonra yeni diyip bir bölüm oluşturun ve daha sonra ileri yapın sanırım sorun bu şekilde düzelecektir.

Krayzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mücahit varan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ekrana geldiğiniz de HDD ve SSD hangisine kurmak istiyorsanız içerisinde silinmesini istemediğiniz bir şey yoksa orada ki tüm bölümleri silin daha sonra yeni diyip bir bölüm oluşturun ve daha sonra ileri yapın sanırım sorun bu şekilde düzelecektir.
Hepsini sileyim mi?

Ekler

• IMG_20240109_162413_811.jpg
    IMG_20240109_162413_811.jpg
    3.9 MB · Hit: 36

skhizein

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Hakan Murat
İlgilendiği Kategoriler
IT HELPDESK
Tamamen sıfırlamak istiyorsanız tamamını silin

skhizein

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Hakan Murat
İlgilendiği Kategoriler
IT HELPDESK
Hepsini sildikten sonra tek bir disk kalacak ona kurulumu yapın

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,742
İsim
Emre Zengin

Krayzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mücahit varan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sen bunu komple silip sanırım tekrardan yeni diyerek parçalara oluşturmuşsun öyle mi yaptın?
Henüz hiçbir şey silmedim bitlocker etkin olduğu için Windows kuramıyorum ve bilgisayara giremediğim içinde bitlockerı devre dışı bırakamıyorum biostan bitlockerı devre dışı bırakmak istedim başta ama ayarını bulamadım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,742
İsim
Emre Zengin
Henüz hiçbir şey silmedim bitlocker etkin olduğu için Windows kuramıyorum ve bilgisayara giremediğim içinde bitlockerı devre dışı bırakamıyorum biostan bitlockerı devre dışı bırakmak istedim başta ama ayarını bulamadım
Bu disk ekranında sırasıyla bütün diskleri sil yap en son Ayrılmamış Alan Sürücü 0 diye bir şey kalacak. Sağ alttan yeni yazana bas, boyut gelecek karşına direkt uygula de. Disk 2 ya da 3 parçaya ayrılacak ondan sonra bak bakalım gene aynısı olacak mı?

Engeuc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Ng3
İsterseniz hepsiniz silip tek parça olarak sadece C diski yapıp oraya windows kurabilir veya 500gb 500 gb olarak şekilde ikiye bölüm C ve D olarak iki disk de yapabilirsiniz.
PC nin içerisinde silinmesini istemediğiniz bir şey yoksa tüm bölümleri silip yeni bölüm oluşturun daha sonra yeniden bölüm oluşturup ilerle yapın

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,306
İsim
Semih Boran
Windows'a giri ayarlar uygulamasından bitlocker şifresini çözün. Birkaç dakika sürüyordu sanırsam.

Krayzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mücahit varan
Hepsini sildikten sonra tek bir disk kalacak ona kurulumu yapın
Çok teşekkür ederim işe yaradı iyi ki varsınız<3
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayara format attım windowsu kuracağım sırada böyle bir hatayla karşılaştım bilgisayarı hiç bir şekilde açamıyorum lütfen yardım edin. Ekteki hatayı alıyorum. Windows bu sabit disk alanına yüklenemez. Seçilen bölümde BitLocker Sürücü Şifrelemesi mevcut. BitLockerı Denetim Masasından askıya alın,sonra yüklemeyi tekrar başlatın. Diyor
Yardım eden herkese çok teşekkür ederim tüm diskleri silip yeni disk oluşturdum ve ona kurulum yaptım sorunum çözüldü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,572
Üyeler
157,249
Son üye
talhaherhalde
Top Bottom