Neler Yeni

PC'yi tekrar kurdum ama eskiye göre çok ısınıyor

larenno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Tan
Merhaba,
Nisan 2023'te alıp 4 ay kullandığım masaüstü bilgisayarımı üniversiteye gidince tamamen kaldırdım paketledim masada bıraktım ve dün tekrar kurdum. Eskiden GTA 5'i maksimum 45 derecelerde oynuyordum zaten en fazla 65 derece görmüştü ki o da God of War ve Cyberpunk gibi ultra grafikte oldu.
Aşağıya furmark sonuçlarını bırakacağım.
Kasam FC 8890G . Biliyorum mesh kasa değil sorunları var fakat eskiden hiç bu kadar ısınma yapmazdı şimdi ki değerli de normal gelebilir ama BF4 medium ayarda oynarken 58 59 dereceyi görüyor(GPU) Outlast 2'de 55 dereceye kadar yükselmesi GTA 5'i 45 derecede oynuyorken(eskiden) bana normal gelmiyor nedeni ne olabilir?
Şimdiden teşekkürler

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Sistemi ne zamandır kullanmıyorsunuz?

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.

larenno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Tan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani aradan çokta geçmemiş aslında, kasanın içini açıp parçaları falan bir kontrol eder misiniz? Ufak bir bakımla düzelir gibime geliyor.
6 fanlı normalde ama ben gitmeden önce fanlardan birinin ışığı bozuldu diye tekini çıkardım 5 fan dönüyor bu kadar etki eder mi bir fan?

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
6 fanlı normalde ama ben gitmeden önce fanlardan birinin ışığı bozuldu diye tekini çıkardım 5 fan dönüyor bu kadar etki eder mi bir fan?
Fanın kalitesine falan bağlı sizin dediğiniz, fanlarınızı önemli konumlara doğru yönde taktığınızda 1 fanın eksik olması sıkıntı yaratmaz. Siz dediğim gibi güzel bir bakım yapın, işlemcinin termal macununu değiştirin, o sırada kablolarda veya parçalarda eksik ve problemli bir şey var mı diye kontrol edin. Bir eksik ya da problem yoksa bakım sonrası düzelir diye düşünüyorum.

larenno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Tan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanın kalitesine falan bağlı sizin dediğiniz, fanlarınızı önemli konumlara doğru yönde taktığınızda 1 fanın eksik olması sıkıntı yaratmaz. Siz dediğim gibi güzel bir bakım yapın, işlemcinin termal macununu değiştirin, o sırada kablolarda veya parçalarda eksik ve problemli bir şey var mı diye kontrol edin. Bir eksik ya da problem yoksa bakım sonrası düzelir diye düşünüyorum.
deneyeyim hocam sağ olun

Top Bottom