Neler Yeni

İnceleme Philips SPK8401B Mekanik Klavye İncelemesi + SesTesti

MysLL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Hüseyin Demirci
Sık sık giriyor. Takip et derim.
Hocam hala klavyeyi kullanıyor musunuz? Ucuz ve f/p bir klavye arıyorum, cyan switch yaklaşık hangi switch'e yakın bir ses çıkartıyor, ses testinden tam anlayamadım. Bir de burada yazdıklarınız dışında bir sorun yaşandı mı? Bir de yay sesi ne oldu acaba, önceden yay sesi yok demişsiniz ama; şuanda yay sesi var mı?

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Hocam hala klavyeyi kullanıyor musunuz? Ucuz ve f/p bir klavye arıyorum, cyan switch yaklaşık hangi switch'e yakın bir ses çıkartıyor, ses testinden tam anlayamadım. Bir de burada yazdıklarınız dışında bir sorun yaşandı mı? Bir de yay sesi ne oldu acaba, önceden yay sesi yok demişsiniz ama; şuanda yay sesi var mı?
1 hafta kullandım fakat yay sesi çıkmadı. Çok uzun süre kullanmadım şu an elimde ogre var onu kullanıyorum.
200 liraya rakipsiz bir klavye eksileri olsa da fiyatını göz önünde bulundurduğumuz zaman normal.
Basım hissiyatı çok yumuşak fakat sesi oldukça çok.

MysLL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Hüseyin Demirci
1 hafta kullandım fakat yay sesi çıkmadı. Çok uzun süre kullanmadım şu an elimde ogre var onu kullanıyorum.
200 liraya rakipsiz bir klavye eksileri olsa da fiyatını göz önünde bulundurduğumuz zaman normal.
Basım hissiyatı çok yumuşak fakat sesi oldukça çok.
Hmm, teşekkürler.

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
İtopya üzerinden 200 Türk Lirasına aldım. İndirim var, linki bırakıyorum.
Kutu İçeriği;
Klavye - Kullanım klavuzu - Garanti Belgesi - Tuş Çıkartma Aparatı
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Rainbow bir aydınlatmaya sahip. Çok parlak olmasa da tatmin edecek derecede.
Content Switch kullanılmakta.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klavye fabrikasyon olarak Türkçe tuş dizilimine sahip değil. Sonradan basma ve silinecek gibi duruyor açıkçası.
Küçük Enter bulunuyor.

Alıntıyı görüntüle
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bildirim Tuşları:

Sağ üstte olmasına alışkın bir toplumuz fakat bu sefer ok tuşlarının yanında yer alıyor.
Alıntıyı görüntüle
Altın kaplama uç kullanmamışlar. Kablosu örgü değil.

Alıntıyı görüntüle
Ses Testi:

(-)Eksileri;

Altındaki kaymaz pedler hiç bir halta yaramıyor, klavye en ufak harekette kayıyor.
Tamamen plastik bir gövdeye sahip. Gamepower Ogre modelinin yanında malzeme kalitesi biraz kötü geldi.
Kablosu örgü yapıda değil tamamen plastik, bu durum sıkıntı yaratabilir ilerleyen zamanlarda.
Altın kaplama uç mevcut değil, ne kadar önemli bilmem fakat eklemek istedim.

(+)Artıları;
Fiyatı çok uygun bu fiyatta marka ve mekanik klavye bulmak hatta markayı geçtim mekanik klavye bulmak bile çok zor.
Şaşırtıcı fakat yay çınlama sesi sıfır, ilerleyen zamanlarda çıkarsa ekleyeceğim.
Her bölüme ayrı bir renk atamışlar yani tek renk değil oldukça hoş duruyor.
Basım hissiyatı Outemu blue switch'e göre daha yumuşak.

Umarım yaralı bir inceleme olmuştur. İyi forumlar 🙏

Merhaba konu çok güzel olmuş elinize sağlık bende bu klavye'yi aldım ama küçük shift tuşu mavi switch değil gibi hissiyatı kırmızı switch gibi diğer tuşlardan farklı hissiyatı sizde'de aynı durum varmı?

123kral14

80+ Silver
Merhaba konu çok güzel olmuş elinize sağlık bende bu klavye'yi aldım ama küçük shift tuşu mavi switch değil gibi hissiyatı kırmızı switch gibi diğer tuşlardan farklı hissiyatı sizde'de aynı durum varmı?
Bendede aynı klavye var bende öyle bir sıkıntı yok. Sadece biraz hararetli flame attığım için enter tuşu hafif sönük yanıyor :D

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
Bendede aynı klavye var bende öyle bir sıkıntı yok. Sadece biraz hararetli flame attığım için enter tuşu hafif sönük yanıyor :D
hmm aynı switch ama hissiyatı ve sesi kırmızı gibi

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
Yok hocam sıkıntı yok bende denedim. Sizinkinde gerçekten bir sıkıntı var.
Aynen itopyadan almıştım dün geldi kutu da daha önce açılmamış gibiydi sıfır bir ürün gibiydi basmasında falan sıkıntı yok sadece ses ve hissiyatı farklı tuşu çıkarttım mavi switch değişime göndersem mi bilemedim.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bende de öyle bir problem yok.

Top Bottom