Neler Yeni

Popüler 25 web servisi çöktü!

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Screenshot_20211004-220831_Chrome.jpg

Sami Järvi

80+ Silver
Bir anda tüm dünya felç oldu resmen piyasanın bu kadar tekelleşmesi hayra alamet değil
Tekellikten kastın nedir mesela mesajlaşma uygulamasında birçok alternatif vardı onlar da çöktü gerçi şu an telegram çalışıyor ama Facebook Grubu yok şu an

ahmetcnar1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
M.Ahmet Çinar
telegram çalışıyo insta wp falan onlar yok ama

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Tekellikten kastın nedir mesela mesajlaşma uygulamasında birçok alternatif vardı onlar da çöktü gerçi şu an telegram çalışıyor ama Facebook Grubu yok şu an
Şimdiki durum biraz farklı çünkü tek etkilenen Facebook değil tekelleşme konusunda Facebook'u kastediyorum yıllardır veri gizliliğini ihlal etmekten onlarca dava açıldı başkanlık seçimleri gibi önemli olaylarda insanları manipüle ettikleri kullanıcının fikirlerini değiştirmek için paylaşımdan tutun reklama kadar herşeyi planladıkları ve saymaya üşendiğim tonla şeyi yaptıklarını duymayan yoktur geçen senelerde Facebook sık sık çöküyordu bu durumda Instagram ve WhatsApp kullanılmaz hale geliyor insanlar sizinde bahsettiğiniz alternatif mesajlaşma uygulamalarına yöneliyordu sadece bu gibi durumlarda alternatif mesajlaşma/sosyal medya uygulamalarını kullanmamız onlara ne kadar bağımlı olduğumuzun kanıtı yarın a firması Facebook'a rakip bir uygulama geliştirecek Facebook a firmasını yada o uygulamayı satın alacak yıllarca devam edecek bir döngüden bahsediyoruz

Son düzenleme:

Mustifa

80+ Bronze
Tiktok'ta sorun yok ki

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Hepsiburada da da çöktü. En azından ben ulaşamıyorum.

Top Bottom