Neler Yeni

Potansiyelinizin Farkındasınız Ama Sürekli Erteliyor Musunuz?

Aslında yaparım ya, dediğiniz şeyleri erteleme eğiliminiz var mı?

• Oy kullanan toplam üye
    26

Critaes

80+ Bronze
Merhaba,
Aslında potansiyelinizin olduğunu ve başarılı olabileceğinizi düşünüp sadece konfor alından çıkamamak vb. sebeplerle olayları sürekli ertelediğiniz oluyor mu? Başarılı olma yolunda "şartlarım iyi değil, ailevi sorunlar, ah bi şundan olsaydı, bu ülkede zor" gibi hayıflanmalar ve engeller olsa da bunlar kişiden kişiye değişir ve herkesin durumu tamamı ile farklıdır. Fakat başarısız olma yolunda bunlar kişiden kişiye değişmez genel olarak tek bir kapıya çıkar "ertelemek". Kimi çalışır sonuna kadar ve pes edip erteler, kimi hiç başlamadan erteler, kimi pazartesiden pazartesiye erteler...
Başarılı insanlar ise yıllardır çok çalışmaktan ve ertelememekten bahsedip dururlar ve "basitmiş ya bu enayi yaptıysa ben hayli haylini yaparım" dersiniz ve devamı asla gelmez sonra paralı kurslar alırsınız başarılı olmak için ve onları da ertelersiniz öylecene dururlar, başarısız biri derdini anlatınca tebessüm edersiniz aynı kaderi paylaştığınız için, başarılı biri görünce de dışlama eğilimi gösterilir ve hayat şartlarından bahsedilir.

Kıssadan hisse başarılı olma yolunda şartlar eşit değildir, çok zorlanabilirsiniz imkansızlara kafa tutabilirsiniz, 1 yılda başkasının yapacağını siz 5 yıldayaparsınız belki de bunlar şartlara göre değişir. Ama başarısız olma yolunda her insanın derdi ortaktır "ertelemek" başarılı insanlar genel toplumda yüzde olarak çok düşük iken, başarısız insanlar devasa çoğunluğu ol uştururlar. Bu durumda sadece yaptığınız işe inanarak ertelemeden, pes etmeden bir şeyleri başarmak için çalışırsanız çoğunluğun önüne geçersiniz. Boşuna dememişler inanmak başarmanın yarısıdır...

Yav gardaşım başarılı oldum da torpil var bu ülkede diyorsanız, bu da başka bir videonun konusu.

Rulep

80+ Gold
e çözüm ne bahanem yok erteliyorum

Livaković

80+ Silver
Merhaba,
Aslında potansiyelinizin olduğunu ve başarılı olabileceğinizi düşünüp sadece konfor alından çıkamamak vb. sebeplerle olayları sürekli ertelediğiniz oluyor mu? Başarılı olma yolunda "şartlarım iyi değil, ailevi sorunlar, ah bi şundan olsaydı, bu ülkede zor" gibi hayıflanmalar ve engeller olsa da bunlar kişiden kişiye değişir ve herkesin durumu tamamı ile farklıdır. Fakat başarısız olma yolunda bunlar kişiden kişiye değişmez genel olarak tek bir kapıya çıkar "ertelemek". Kimi çalışır sonuna kadar ve pes edip erteler, kimi hiç başlamadan erteler, kimi pazartesiden pazartesiye erteler...
Başarılı insanlar ise yıllardır çok çalışmaktan ve ertelememekten bahsedip dururlar ve "basitmiş ya bu enayi yaptıysa ben hayli haylini yaparım" dersiniz ve devamı asla gelmez sonra paralı kurslar alırsınız başarılı olmak için ve onları da ertelersiniz öylecene dururlar, başarısız biri derdini anlatınca tebessüm edersiniz aynı kaderi paylaştığınız için, başarılı biri görünce de dışlama eğilimi gösterilir ve hayat şartlarından bahsedilir.

Kıssadan hisse başarılı olma yolunda şartlar eşit değildir, çok zorlanabilirsiniz imkansızlara kafa tutabilirsiniz, 1 yılda başkasının yapacağını siz 5 yıldayaparsınız belki de bunlar şartlara göre değişir. Ama başarısız olma yolunda her insanın derdi ortaktır "ertelemek" başarılı insanlar genel toplumda yüzde olarak çok düşük iken, başarısız insanlar devasa çoğunluğu ol uştururlar. Bu durumda sadece yaptığınız işe inanarak ertelemeden, pes etmeden bir şeyleri başarmak için çalışırsanız çoğunluğun önüne geçersiniz. Boşuna dememişler inanmak başarmanın yarısıdır...

Yav gardaşım başarılı oldum da torpil var bu ülkede diyorsanız, bu da başka bir videonun konusu.
Hayır ertelemiyorum aksine hedeflerimin üzerine gidiyorum hedefim yayıncı olmak ve bu hedeftende vazgeçmek gibi bir niyetim yok evet belki aylarca 100 10 200 500 izlenmeyle gidebilir ama günün sonunda kazanan ben olucam herkesede tavsiye ederim hayallerinin peşinden gitmesini

Critaes

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Keyfimizden ertelediğimiz şeyler tabii ki olur ancak şu dönemde ve ekonomi de bir şeyleri erteleme nedenimiz para ne yazık ki.
Kesinlikle doğru, insanın hedefini gerçekleştirmesi için odaklanma ve temiz bir zihin şart olduğu gibi bunu gerçekleştirecek araçlar için de para gerekiyor ne yazık ki. Fakat bunları yapmaktan ziyade şuan ne yazık ki temel ihtiyaçlar bile çok pahalı... insanın her gün gelen zamları düşünmesi heves kırabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

e çözüm ne bahanem yok erteliyorum
Çözüm ertelememek kadar basit, uygulamaya geçirmek kadar zor bir çözüm.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,068
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
IMG_20230717_235537.jpg

👇

1689627465821.png

👇

2aa1e402d428b8f9c0073965c053034d.jpg

Critaes

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır ertelemiyorum aksine hedeflerimin üzerine gidiyorum hedefim yayıncı olmak ve bu hedeftende vazgeçmek gibi bir niyetim yok evet belki aylarca 100 10 200 500 izlenmeyle gidebilir ama günün sonunda kazanan ben olucam herkesede tavsiye ederim hayallerinin peşinden gitmesini
Çok sevindim, umarım istediğiniz hedefi başarırsınız. Bu konuda ara sıra nabız yoklamak iyi oluyor ve hedeflerine ulaşmak için çabalayan insanlar gördükçe iyi geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

wd.jpeg

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Herşeyi bahane ediyoruz. Elimiz ayağımız mı tutmuyor, aklımız mı çalışmıyor. Hepsi sağlam ise neyi bekliyoruz.

Arkada yatan sebepler büyük olabilir, geçmişte denemişsindir olmamıştır, ama neden pes ediyorsun diyorum kendime . Kendime güvenğm kırıldı, inancım kırıldı. Birşeylerin değişebileceğine dair ümidim kalmadığı dönemler oldu.

Bu süreçe kendimi ben kattım , kendimi çıkarmak benim elimde, benim gibi olupta çıkanları gördükçe yeniden ümitlenmeye başladım.

Kendimi olanları hataları gözden geçirmek , sorunlarını paylaşmak iyi bir başlangıç gibi ama sorunu hemen çözülmesini beklemenin yanlış olacağının farkına vardım . Uzun bir süreç olacak benim için.

Erteleme sorunun temelinde kendine güvensizlik ve arkasındaki olumsuz durumları düşünmek yatar. En etkilş çözümğ gözü karartıp, yapılması gerekeni anında yapmaktır. Yaptıkça güven gelecek ve bu durumdan kurtulacaksınız.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,002
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sesimin güzel olduğunu düşünüyorum ve bunu gizliyorum nedense bilmiyorum 😄

Critaes

80+ Bronze
Herşeyi bahane ediyoruz. Elimiz ayağımız mı tutmuyor, aklımız mı çalışmıyor. Hepsi sağlam ise neyi bekliyoruz.

Arkada yatan sebepler büyük olabilir, geçmişte denemişsindir olmamıştır, ama neden pes ediyorsun diyorum kendime . Kendime güvenğm kırıldı, inancım kırıldı. Birşeylerin değişebileceğine dair ümidim kalmadığı dönemler oldu.

Bu süreçe kendimi ben kattım , kendimi çıkarmak benim elimde, benim gibi olupta çıkanları gördükçe yeniden ümitlenmeye başladım.

Kendimi olanları hataları gözden geçirmek , sorunlarını paylaşmak iyi bir başlangıç gibi ama sorunu hemen çözülmesini beklemenin yanlış olacağının farkına vardım . Uzun bir süreç olacak benim için.

Erteleme sorunun temelinde kendine güvensizlik ve arkasındaki olumsuz durumları düşünmek yatar. En etkilş çözümğ gözü karartıp, yapılması gerekeni anında yapmaktır. Yaptıkça güven gelecek ve bu durumdan kurtulacaksınız.
Başarı hemen gelmez, bir şeyleri deneyimledikçe fitil ufaktan ufaktan ateşlenir. Verdiğiniz emeğin bir yerlerde karşılık bulacağını anlarsınız anladıkça daha da göz karartırsınız. Yeri geldiği zaman da karşılığını alırsınız. Bu süreçte hedefinize odaklanmanız çok önemli, siz erteleyip zamanınızı boşa geçirdiğiniz zaman başkalarının başarılarına yol açarken kendiniz dipsiz bir döngüye giriyorsunuz. Birinin başarısı potansiyel kullanıcılarının zamanlarını çalmaksa ve siz ertelediğiniz zamanınızı bunlara harcıyorsanız doğal olarak o kişi başarılı bir kişi demektir dolaylı yoldan.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bu konuyu okuyan arkadaşlara şu kanalı tavsiye ediyorum.
Bu kanala eğlenmek boşa vakit geçirmek, sinirliyken rahatlamak amacıyla filan bakmayın.

Kendiniz için ne yapabilirim , sorunlarım neler , nasıl baş edebilirim, me yapmalıyım , kendime nasıl bir yol haritası çizmeliyim, hayatımı nasıl şekillendirmeliyim sorusuna cevap aramak için bakın .

Ve en baştan videoları izleyin. Kendinize iyilik yapın katılırsınız veya katılmasınınız ama sizlere farklı bir açı kazandıracağından eminim.

NoT= Kanal sahibi filan değilim.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,443
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Merhaba,

yazıyı sonra okurum şuan üşendim

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sesimin güzel olduğunu düşünüyorum ve bunu gizliyorum nedense bilmiyorum 😄
Kızılay olarak ÇEKOM a gittik.
Orada onların öğretmeni vardı. Baya güler yüzlü bir adamdı. Bana şunu demişti :
Çocuklar hadi şarkıya katılın
Bak ben moralim bozuk olduğunda şarkı söylerim. Baktım sesim moralimden daha bozuk. Moralim yerine gelirdi.

Hiç unutmam. Adam başka bir ruhtaydı. Pozitiflik almadım kimseden öyle.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,857
Üyeler
151,961
Son üye
burakerzz
Top Bottom