Neler Yeni

Çözüldü✓ Power tuşuna basınca pc açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
2 hafta önce bu sorunu yaşadım ama götürmeye fırsatım yoktu ramlerş bios pili vs takıp çıkarmıştım takmıştım tine açılmamıştı, ekran kartını da söküp çıkarmıştım ama fanlar dönmüyordu ama ekran kartının sürekli yanan ışığı var pc açık olsun ya da olmasın bu hep yanıyordu. 3 gün önce teknik servise götürdüm bi türlü açamadı sorun büyük vs dedi muhtemelen daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadı, power supplyde kaynaklı olduğunu düşündü muhtemelen ama ekran kartı ışığı yanıyor bi sorun yok dedim hani nerede dedi gösterdim sonra bi 5-10 dk uğraşıp açtı bilgisayarı. 250 tl istedi verdim sonra kapattı bilgisayarı normalde kapağı vidasızdı arada açıp temizliyorum tozunu alıyorum vidalayıp açma burayı bir daha olursa bana getir dedi ben zaten 10 yıldır bi sorun olduğunda ona götürüyorum ama bu tavrına kıl oldum. Az önce aynı sorunu tekrar yaşadım ve bilgisayar açılmıyor, ne yapmalıyım. Sorunun ne olduğunu sormuştum ama cevap vermedi muhtemelen anakartta bir kaç kabloyu söküp taktı bir şeyler yaptı ve bak elime elektrik çarptı bu yüzden 250 tl fiyat dedi. Sorunu kendim nasıl çözebilirim?

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Ertuğrul Bolat
Topraklı priz kullan. Kasanda statik elektrik oluşuyor. Fişten çekili iken power tuşuna 20 sn. Basılı tut. Sonra fişi takıp aç.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Topraklı priz kullan. Kasanda statik elektrik oluşuyor. Fişten çekili iken power tuşuna 20 sn. Basılı tut. Sonra fişi takıp aç.
Evde 3 gün açıktı arada bir kapatıp açıyordum topraklama var zaten prizde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyaz ışık ekran kartının mavi ise usb portunda takılı olan bluetooth´un ışığı

Ekler

• IMG_0806.jpeg
    IMG_0806.jpeg
    938.9 KB · Hit: 4

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Ertuğrul Bolat
Evde 3 gün açıktı arada bir kapatıp açıyordum topraklama var zaten prizde
Bazı prizler topraklı olmasına rağmen topraklı hatta bağlanmıyor. En garanti çözüm akım korumalı priz alıp kullanmak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bazı prizler topraklı olmasına rağmen topraklı hatta bağlanmıyor. En garanti çözüm akım korumalı priz alıp kullanmak.
Kesin çözüm mü farklı bir evde de denemiş olduk ama orada da çalıştı sonra evde de çalıştı ama servis sonrası her türlü çalıştı starikten mi emin değilim, statik elektriği nasıl boşaltagbilirim?

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Ertuğrul Bolat
Kesin çözüm mü farklı bir evde de denemiş olduk ama orada da çalıştı sonra evde de çalıştı ama servis sonrası her türlü çalıştı starikten mi emin değilim, statik elektriği nasıl boşaltagbilirim?
Fişten çekili iken power tuşuna 20 sn. Basılı tut. Sonra fişi takıp aç.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
Güç kabloları dan kaynaklı bir şey büyük ihtimal ama hangisi orası soru işareti
Teknik servis ekran kartının altındaki kablolarla oynadı söktü taktı sorunun ne olduğunu tamamen çözdü ama sorduğumda cevap vermeyip normalde dediğim gibi vidasızdı ama vida takıp sorun olduğunda bana gel başkasına gitme dedi

Basılı tutmaya devam ederken mi fişi takayım yoksa basılı tutayım sonra bırakıp fişi takayım daha sonra da powera mı basayım?

Çalıştı dediğinizi yapınca ama sorun tam olarak nedir, nasıl çözerim?

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Ertuğrul Bolat
Teknik servis ekran kartının altındaki kablolarla oynadı söktü taktı sorunun ne olduğunu tamamen çözdü ama sorduğumda cevap vermeyip normalde dediğim gibi vidasızdı ama vida takıp sorun olduğunda bana gel başkasına gitme dedi

Basılı tutmaya devam ederken mi fişi takayım yoksa basılı tutayım sonra bırakıp fişi takayım daha sonra da powera mı basayım?

Çalıştı dediğinizi yapınca ama sorun tam olarak nedir, nasıl çözerim?
Prizde gerçek toprak hattı olmadığından statik elektrik yüklenmesi oluşuyor. En azından kaliteli bir akım korumalı priz alıp sadece kasayı ona bağlamak. Geçmiş olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
Prizde gerçek toprak hattı olmadığından statik elektrik yüklenmesi oluşuyor. En azından kaliteli bir akım korumalı priz alıp sadece kasayı ona bağlamak. Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz çok minnettarım ayrıca bu bilgiyle her zaman gittiğim teknik servise bir daha gitmeme kararı aldım neredeyse 10 yıldan fazla süredir hep ona gidiyorum ama bu kadar basit bir sorun için 250 tl istemesi koydu, tekrardan teşekkürler.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Ertuğrul Bolat
Çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz çok minnettarım ayrıca bu bilgiyle her zaman gittiğim teknik servise bir daha gitmeme kararı aldım neredeyse 10 yıldan fazla süredir hep ona gidiyorum ama bu kadar basit bir sorun için 250 tl istemesi koydu, tekrardan teşekkürler.
Rica ederim.

Top Bottom