Neler Yeni

Profesyonel İç Mimar İçin Laptop Önerisi

Baguviks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Baguviks
Selamlar. Bir arkadaşım iç mimar ve 30-40k bandında laptop önerisinde bulunmamı istedi. Kullanacağı programların minimumunu karşılayan laptop bulması kolay ama belki biraz da prof işler yapar diye minimumu ucu ucuna karşılayan bir şey önermek de istemiyorum. Sizin öneriniz var mı acaba?

Kullanacağı programlar

3DS Max
: Bunun sistem gereksinimlerinde seltifikalı kartlara göz atın diyor, orada da şöyle bir liste var:
1724743285773.png
1724743318622.png
1724743331259.png

LUMION:
Bunun minimum'unu karşılaması kolay ama önerilen sistem işi zorluyor. Aşağıya sırasıyla minimum ve önerileni atıyorum

1724743405379.png

1724743497080.png

AUTOCAD

Bunun gereksinimleri üsttekiler kadar yüksek değil sanırım ama linkini bırakayım yine de

Autocad sistem gereksinimleri

--------------------------------------

Farkındayım, biraz uzun bir konu oldu ama programların çalışması önemli diye bu bilgileri eklemem gerekiyordu. Şimdiden herkese teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu bilgisayarı gözüme kestirdim arkadaşlar, ne dersiniz?

Son düzenleme:

Baguviks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Baguviks
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım attığım sistem ram açısından biraz yetersiz

Osmantrk

80+
Merhabalar bence eğer masaüstü sisteme geçilebiliyorsa onu tercih etmesi daha doğru olacaktır. Bende Mimarlık alanında iş yapıyorum laptoplar bizim için çok yeterli gelmiyor.

Merhabalar bence eğer masaüstü sisteme geçilebiliyorsa onu tercih etmesi daha doğru olacaktır. Bende Mimarlık alanında iş yapıyorum laptoplar bizim için çok yeterli gelmiyor.
özellikle profesyonel boyutlarda render almak, karmaşık çok polygonlu sahne çalışmak gibi konularda çok yarı yolda kalabilirsiniz. En azından benim deneyimlerim böyleydi ( RTX 2060 ekran kartı i7 10750h işlemci ) tabi karmaşık sahnede çalışmazsanız yeterli de gelebilir bu sizin nasıl bir iş yapacağınıza bağlı

özellikle profesyonel boyutlarda render almak, karmaşık çok polygonlu sahne çalışmak gibi konularda çok yarı yolda kalabilirsiniz. En azından benim deneyimlerim böyleydi ( RTX 2060 ekran kartı i7 10750h işlemci ) tabi karmaşık sahnede çalışmazsanız yeterli de gelebilir bu sizin nasıl bir iş yapacağınıza bağlı
ve sizlere tavsiyem eğer laptop alınacaksa malzeme kalitesi iyi olan bir laptop almak olacaktır. Çünkü render alırken bilgisayar fazla ısınıyor malzeme kalitesi iyi olmayan bir laptopta bazı birleşim yerleri yumuşama yapabilir.

Baguviks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Baguviks
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yardımınız için çok teşekkürler.
laptop ile aynı sisteme sahip bir masaüstü pc almanın ne gibi bir avantajı oluyor ki? ısınma sorunu vs olmaz ama onun dışında laptop ile aynı performansı vermez mi?
bu arada bilginiz varsa şu sorumu da cevaplarsanız çok sevinirim: crackli windows'ta 3ds max gibi programlar sıkıntı çıkarabiliyormuş. oem key ile lisanslanan windows'ta da aynı sorun olur mu acaba?

Osmantrk

80+
yardımınız için çok teşekkürler.
laptop ile aynı sisteme sahip bir masaüstü pc almanın ne gibi bir avantajı oluyor ki? ısınma sorunu vs olmaz ama onun dışında laptop ile aynı performansı vermez mi?
bu arada bilginiz varsa şu sorumu da cevaplarsanız çok sevinirim: crackli windows'ta 3ds max gibi programlar sıkıntı çıkarabiliyormuş. oem key ile lisanslanan windows'ta da aynı sorun olur mu acaba?
Hocam masaüstü ile laptop performansı aynı olmaz aynı donanımlar ile. birisindeki ekran kartı kolum kadar diğerinde elim kadar hangisi daha iyi performans verir diye düşünmek lazım :) tabi benim cevabım çok basit bir cevap oldu ama bu şekilde düşünebiliriz

Top Bottom