Neler Yeni

Protein Tozu almalımıyım ? Yoksa doğal mı beslenmeliyim

BerkW

80+ Bronze
Yaş 16
boy 182
kilo 86
sporu ciddi olarak yapıyorum fakat bazı spor kullananlar pek bilmiyorum fakat bcaa creatin gibi seyler kullanıyor ben sadece normal olarak sporumu yapıp güzel abartı şişkinlik olmadan dogal bi vücut istiyorum ve sürekli olarak sporumu yapıyorum protein tozu kullanıyordum fakat kararsız kaldım sizce hangisi daha mantıklı ?
dogal beslenirsem spor cıkısında haslanmıs tavuk yapıp yanına pilav ayran gommeyi düsünüyorum oğlede ton balığı tarzından vs, fikirleriniz nelerdir doğal beslen diyenler icin onerdiğiniz yemekler varmı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Ferhat Ödemiş
birincisi protein tozu kullanarak doğallını bozamazsın çünkü doğal bir supplementtir 2.ci olarak spor çıkışı haşlanmış tavuk ve pilava bütçen yetiyorsa onu öneririm ancak gidip dışardan alıcaksan çok yağlı yapıyorlar evden yapman gerek

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Hüseyin Atik
Valla hocam bi ara bende kafayı bunlara vermiş biri olarak çok düşünürdüm böyle şeyleri. Şahsi fikrim imkanın varsa normal gıdalardan protein ihtiyacını karşılaman daha iyi olur.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Berkecan Ergin
İstesen de kür testestoron büyüme hormonu steroid kullanmadan öyle şişme durumları olmaz. Doğal vucut kendini belli eder protein tozu eğer gün içinde iyi besleniyorsan en gereksiz supplement olur.

bence alman gereken creatin balık yağı ve d vitamini.

buna ek olarak yemeğine baklagilleride dahil etmen lazım ve yeşillikleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

d vitamini için solgar al
balık yağı için efa-1200 yada efanın herhangi ürününü öneririm
creatin içinde 1e1 oranlı bilindik markalardan bütçene uyan olabilir. yani bir ölçeği 5gr ise 5gr creatın barındırcak. bazı markalarda ölcek 5 gram ama içinde 3 gr bulunuyor.

+kafein kapsülleri alabilirsin yada taft kahve alabilirsin kafein ihtiyacı için.

BerkW

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İstesen de kür testestoron büyüme hormonu steroid kullanmadan öyle şişme durumları olmaz. Doğal vucut kendini belli eder protein tozu eğer gün içinde iyi besleniyorsan en gereksiz supplement olur.

creatin içinde 1e1 oranlı bilindik markalardan bütçene uyan olabilir. yani bir ölçeği 5gr ise 5gr creatın barındırcak. bazı markalarda ölcek 5 gram ama içinde 3 gr bulunuyor.

+kafein kapsülleri alabilirsin yada taft kahve alabilirsin kafein ihtiyacı için.
creatin ne oluyor almak zorunda oldugum bir şey mi

birincisi protein tozu kullanarak doğallını bozamazsın çünkü doğal bir supplementtir 2.ci olarak spor çıkışı haşlanmış tavuk ve pilava bütçen yetiyorsa onu öneririm ancak gidip dışardan alıcaksan çok yağlı yapıyorlar evden yapman gerek
yok dogal protein tozundan bahsetmemistim yani dogal yollarla proteini bahsetmistim evde kendim yapıp yemeyi düşünüyorum

baklagil olarak yiyebildiğim cogu seyi tüketiyorum genellikle yesillikler icinde aynı

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Berkecan Ergin
Biraz kendin araştır herşeye hazır konma :D

https://www.agirsaglam.com/supplement/
bu başlıkta var yeterli bilgiye sahip olursun okuduktan sonra.

ZMA da öneririm unutmuşum onu söylemeyi bak

SatisFaction

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,107
İsim
Muhammet
tesekkürler peki sizce kullansam yada kullanmasam pek bi fark yaratırmı
Creatin kaslarda su tutarak hacmini genişletiyor.
Hem büyüyorsun hem güç kazanıyorsun.
Profesyonel kişilerden tavsiye almadan kullanmanı tavsiye etmem.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Berkecan Ergin
tesekkürler peki sizce kullansam yada kullanmasam pek bi fark yaratırmı
Ne istediğine bağlı, zaten creatin sürekli kullanılan bir şey değil misal 2 hafta hergün 1 ölçek kullanıp ara verirsin. Genelde yazın kullanılmaz kışın hacim ve güç kazanmak için kullanırlar. Sebebi de vucutta su tutar ve creatin kullanıyorsan minimum gunde 3.5 litre su içmeni önerirler yoksa böbrekleri yoruyor.(kola da yoruyor mesela :D ) ama zma dvitamini ve balık yağını kesin kullan

BerkW

80+ Bronze
Creatin kaslarda su tutarak hacmini genişletiyor.
Hem büyüyorsun hem güç kazanıyorsun.
Profesyonel kişilerden tavsiye almadan kullanmanı tavsiye etmem.
bende büyümek istemiyorum yani doğal beslenip sporumu yapmak istiyorum

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Berkecan Ergin
bende büyümek istemiyorum yani doğal beslenip sporumu yapmak istiyorum
Kardeşim benim yaş 26. senin boy 182 zaten öyle şişme balon gibi olamazsın o boy ile. Senin kas kütlesi kazanman daha zor olur yaşın genç ve boyun uzun. Yani bunu kullanınca öyle salında şişme bot gibi gezmezsin :d o şekilde zaten olamazsın kür steroıd buyume hormanı vs kullanmadan zaten.

BerkW

80+ Bronze
Ne istediğine bağlı, zaten creatin sürekli kullanılan bir şey değil misal 2 hafta hergün 1 ölçek kullanıp ara verirsin. Genelde yazın kullanılmaz kışın hacim ve güç kazanmak için kullanırlar. Sebebi de vucutta su tutar ve creatin kullanıyorsan minimum gunde 3.5 litre su içmeni önerirler yoksa böbrekleri yoruyor.(kola da yoruyor mesela :D ) ama zma dvitamini ve balık yağını kesin kullan
anladım tesekkür ederim

Kardeşim benim yaş 26. senin boy 182 zaten öyle şişme balon gibi olamazsın o boy ile. Senin kas kütlesi kazanman daha zor olur yaşın genç ve boyun uzun. Yani bunu kullanınca öyle salında şişme bot gibi gezmezsin :d o şekilde zaten olamazsın kür steroıd buyume hormanı vs kullanmadan zaten.
tamamdır tesekkür ederim aklımdaki merakları giderdim

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Berkecan Ergin
Piyasada normal yerlerden alacağın herhangi bir supplement ile şişemezsin bunlar destekleyici takviyedir. o salonda ben naturelim diyip balonlara bakma hepsi iğne oluyor yda 3 bin civarı verip büyüme hormonu alıyorlar testosteron vuruyorlar. bunları ne kadar kullansanda öyle olman imkansız.

naturel olarakta zaten Türkiye şartlarında bir şey yapamazsın xD

en iyi natureller bana göre ege fitness ile berkan fitness bunlarda biri amerikada diğeri ingilterede olması lazım. hergun kırmızı et yiyecek kolaylıkları var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,472
Üyeler
140,205
Son üye
mekbeast
Top Bottom