Neler Yeni

PSU Bilgisayara ne gibi zarar verir

Zırto

80+ Bronze
Ben merak ediyorum mesela pc açıkken elektrik giderse bu psu falan zarar görürmü yada pc yye zarar verirmi yada psu yansa pc komple gidermi psu ya ne olsa zarar verir pc ye merak ediyorumda .d

Ryuga Kishatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ryuga Kishatu
Ben merak ediyorum mesela PC açıkken elektrik giderse bu psu falan zarar görürmü yada PC yye zarar verirmi yada psu yansa PC komple gidermi psu ya ne olsa zarar verir PC ye merak ediyorumda .d
psu kalitesine göre değişir

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,731
İsim
Toxpox
Sistem bileşenlerine dengesiz güç vermesi stabilite, kapanma gibi sorunlara sebep olabilir. Akım ve voltaj koruması olmayan güç kaynakları, olası elektrik dalgalanmasında fazla voltaj vererek sistem bileşenlerinin devrelerinin yanmasına ve kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir.

onr1818

80+ Bronze
Elektrik kesintileri , şehir hattından gelen elektrik voltajının çok düşük yada yüksek olması veyahut ani dalgalanmaları sonucu güç kaynagı bozulabilir bu kullandıgın psu ve anakartın kalitesine göre değişmekle beraber genelde en yaygın görülen senaryo sadece psu bozulur yahut psu+anakart bozulmasına sebep olur denebilir aynı zamanda mekanik disklerde ani elektrik kesintilerine karşı ssdlere göre daha narindirler imkan oldugu sürece kaliteli denebilecek psu ları kullanmakta fayda var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,763
Üyeler
138,404
Son üye
Taklacibob
Top Bottom