Neler Yeni

Yardım Psu dan gelen cızırtı ve kablosundaki problem

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
Dostlar merhaba kasadan 2 gündür cızırtı geliyordu ne olduğunu anlayamadım bazı arkadaşlar coil whine demişti ancak öyle bir sese benzemiyordu kasayı daha iyi dinledim ve sesin Psu dan geldiğini anladım.

Hatta bilgisayarı kapattığımda dahil arada sırada bir cızırtı oldu.
Sonrasında güç kablosunu söktüm ve attığım fotoğrafta gördüğünüz gibi kablo ucunda ezilme tarzı bişey olduğunu fark ettim kabloya daha önce hiç el bile sürmemişimdir. Sizce cızırtı buradan mı geliyor yoksa Psu da farklı bir arıza mı var garantiye mi gönderiyim?

Ekler

• IMG_3924.jpeg
    IMG_3924.jpeg
    288.3 KB · Hit: 55

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
744
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Kablodan kaynaklanacağını düşünmüyorum. Garanti net çözüm. Bu şekilde kullanmak kısa devreye neden olabilir. Diğer parçalardan olmayın

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağol hocam yani kablodan böyle bir cızırtı gelmez diyorsun bende kablodan ise yedekte Amerikan priz girişli kablosuna çevirici alıp kullanıyım diyordum ancak sorun psu da ise garanti bişey yapmadan gönderir mi ondan da korkmuyor değilim.

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
744
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Sağol hocam yani kablodan böyle bir cızırtı gelmez diyorsun bende kablodan ise yedekte Amerikan priz girişli kablosuna çevirici alıp kullanıyım diyordum ancak sorun psu da ise garanti bişey yapmadan gönderir mi ondan da korkmuyor değilim.
Ben bu konularda çok tedirgin oluyorum. Denemeye değmez bence. Bundan 5-6 yıl önce dayımın pc'sini patlatmıştım.

EsdeathSama

80+ Bronze
Cızırtı sorunu kablo yüzünden değildir tam tersi psunun sorunundan dolayı kabloyu eritmiş olabilir

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
Ben bu konularda çok tedirgin oluyorum. Denemeye değmez bence. Bundan 5-6 yıl önce dayımın pc'sini patlatmıştım.
Doğru hocam ama kuzenimde pc mühendisi hiç bişey olmaz psu dan en fazla psu bozulur pc ye yine bişey olmaz diyor. Kararsız kaldığım nokta garanti işlemsiz geri gönderirse uğraşırım diye korkuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cızırtı sorunu kablo yüzünden değildir tam tersi psunun sorunundan dolayı kabloyu eritmiş olabilir
Olabilir hocam garantiye gönderelim bakalım 1 aya gelir artık inşallah sorunu düzeltip gönderirler de 2 ay da beklemeye razıyım

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
744
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Doğru hocam ama kuzenimde pc mühendisi hiç bişey olmaz psu dan en fazla psu bozulur pc ye yine bişey olmaz diyor. Kararsız kaldığım nokta garanti işlemsiz geri gönderirse uğraşırım diye korkuyorum.
Güç kaynağın kaliteli ise kuzeninin dediği olur ancak o dirençler gerekli anda patlamazsa yüksek voltaj sisteme zarar verir

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
Güç kaynağın kaliteli ise kuzeninin dediği olur ancak o dirençler gerekli anda patlamazsa yüksek voltaj sisteme zarar verir
Asus tuf 750b marka modeli kaliteli diye düşünüyorum. Teşekkürler cevaplar için inşallah garanti yardımcı olur.

Top Bottom