Neler Yeni

PSU dan pat diye ses gelmesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Aydın Yılmaz
Sorununu çözebildin mi? Bugün başıma benzer bir şey geldi. İlk önce ufak bir çıt sesi, birkaç dakika arayla kendini düşük seviyede tekrarladı. Ve bazılarında sanki hafif elektriklenme hissettim vücudumda. Sonuncusunda psu patlamasına benzer güçlü bir ses çıktı ama pc kapanmadı. Statik elektrik mi oluşturdum kendimce kafam çok karıştı. Direk kendim kapatıp fişini çektim. Aldığım gibi götürdüm ve açtılar baktılar. Sistem hiçbir şey yokmuş gibi çalışıyor ve işliyor. Hatta ne o ses anında ne de sesten sonraki ilk çalışmada vs. koku bile olmadı. Özellikle her parçayı tek tek kontrol ettim / yetkili kişiler de baktı. Eski bilgisayarımın da psu su 3 sene sonunda patlamıştı. Evdeki prizde ani voltaj / yüksek gerilim vs. olabileceğini ve tesisatı kontrol ettirmemi istediler. Ondan kaynaklanabilir dediler bende akım dahil her türlü koruma içeren bir grup priz aldım. Kasa sorunsuz çalışıyor şuan ve çok şaşkınım bu duruma.

Sizce bir parça böylesine yüksek bir sesle gümlese çalışmaya devam eder mi? Bu kadar yüksek ses kondansatör patladığında çıkar diye biliyorum.

Top Bottom