Neler Yeni

Yardım PSU kablosundan cızırtı sesi geliyor.

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
Merhaba, Gamegaraj'dan haziran ayında bir sistem aldım ve psu kablosundan ses geldiğini farkettim. Önceden geliyormuydu bilmiyorum. Kablo yada soketten mi kaynaklı bilmiyorum ama PSU dan gelmiyor gibi. Cızırtı sesi geliyor. Kabloyu oynatınca bilgisayar kapanıyor. 5 li priz kullanıyordum ondan kaynaklı olabilir deyip direk prize taktım ama devam etti. Sorun kablodamı yoksa PSU da mı emin değilim. Sizce ne yapmalıyım? Bir zararı var mıdır?

Peacee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
Umut Baydar
Merhaba, Gamegaraj'dan haziran ayında bir sistem aldım ve psu kablosundan ses geldiğini farkettim. Önceden geliyormuydu bilmiyorum. Kablo yada soketten mi kaynaklı bilmiyorum ama PSU dan gelmiyor gibi. Cızırtı sesi geliyor. Kabloyu oynatınca bilgisayar kapanıyor. 5 li priz kullanıyordum ondan kaynaklı olabilir deyip direk prize taktım ama devam etti. Sorun kablodamı yoksa PSU da mı emin değilim. Sizce ne yapmalıyım? Bir zararı var mıdır?
gamegarajla iletişime geç ve durumu anlat sana yeni bir güç kablosu göndereceklerdir sorun çözülmesse bir elektrikçi çağır prizleri kontrol ettir ondan da bir şey çıkmassa sistemi garantiye gönder

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Kablo tam oturmamış olabilir, cızırtı sesi akım sesi gibi mi yoksa CW gibi mi?

gamegarajla iletişime geç ve durumu anlat sana yeni bir güç kablosu göndereceklerdir sorun çözülmesse bir elektrikçi çağır prizleri kontrol ettir ondan da bir şey çıkmassa sistemi garantiye gönder
Dostum elektrikçi ile alakası yok, kabloyu PSU'dan oynatınca kapanıyormuş. Başka prizde de denediğine göre sistemde sorun var, babam da elektrikçi ve sadece bina tesisatına bakıyorlar genel olarak.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Kabloyu baya içeri ittirdim ama devam ediyor. Elektrik cızırtısı gibi bir ses.
Gamegaraj ile iletişime geçin, CW diyip geçiştirebilirler ama siz ille de kablonun giriş yerinden geliyor diye güzelce anlatın.

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gamegaraj ile iletişime geçin, CW diyip geçiştirebilirler ama siz ille de kablonun giriş yerinden geliyor diye güzelce anlatın.
Teşekkürler. Herhangi bi yanma durumu olabilir mi? Kablo temassızlığı gibi görünüyor çünkü.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Teşekkürler. Herhangi bi yanma durumu olabilir mi? Kablo temassızlığı gibi görünüyor çünkü.
Her ihtimal var, yanlış yönlendirmek istemem sizi.
Siz kablodan geliyor zannedersiniz belki içindeki komponentlerden geliyordur, belki gerçekten temassızlık vardır bilemem.
Ama yerinizde olsam kullanmazdım.

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her ihtimal var, yanlış yönlendirmek istemem sizi.
Siz kablodan geliyor zannedersiniz belki içindeki komponentlerden geliyordur, belki gerçekten temassızlık vardır bilemem.
Ama yerinizde olsam kullanmazdım.
Garantiye göndermeyi düşünüyorum. Teşekkürler.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,456
İsim
oğuzhan ege
aynı durum bana oldu cızırtı sesi geldi ve psu kabloları yanmıştı seninde öle olcak büyük ihtimal benim kablolar hep yanı ful siyah bildiğin kömür olmuştu ALLAHTAN patlamadı sonun aynı olacak gibi

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
@Sllent Bugün bir şey farkettim bilgisayar kapalıyken kabloyu oynatınca da cızırdıyor. Sebebi ne olabilir?

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
491
İsim
Furkan Emre Asım
Güç kablosunda temassızlıktan şüpheleniyorum ama monitörün güç kablosuyla da denedim aynı durum.
Kablo oturmamis yuksek ihtimalle. Biraz bastırın bisiy olmaz. Ayni durumu ben de yaşadım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,786
Üyeler
140,550
Son üye
Black Dynamite
Top Bottom