Neler Yeni

PSU Testi nasıl olmalı?

Kamusari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ateş Taş
Arkadaşlar selam, OCCT ile power testi yapıyorum tüm sistem full de 75 dakika çalıştırdım hiçbir kapanma olmadı. Ancak oyun oynadığım zaman rastgele zamanlarda bilgisayar kapanıyor. Hala PSU sorunlu olabilir mi ? Bilgisayarcıya götürsem nasıl test edilir bu durum?

Yusufxr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Yusuf
Arkadaşlar selam, OCCT ile power testi yapıyorum tüm sistem full de 75 dakika çalıştırdım hiçbir kapanma olmadı. Ancak oyun oynadığım zaman rastgele zamanlarda bilgisayar kapanıyor. Hala PSU sorunlu olabilir mi ? Bilgisayarcıya götürsem nasıl test edilir bu durum?
Ben şahsen render ve sistemi zorlayan oyunlar oynayarak test ettim 2 saat boyunca god of var oynadım kapanmadı yeterli olduğunu anladım başka türlü test varmı bilmiyorum

Kamusari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ateş Taş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben şahsen render ve sistemi zorlayan oyunlar oynayarak test ettim 2 saat boyunca god of var oynadım kapanmadı yeterli olduğunu anladım başka türlü test varmı bilmiyorum
bilgisayarın kapanması PSU dan değil o zaman

Yusufxr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Yusuf
bilgisayarın kapanması PSU dan değil o zaman
Hocam ekran kartı veya diğer donanımlardanda olabilir benim arkadaşında olmuştu benim psu yu verdim denemesi için psu dan olup olmadığını anlaması için psu dan çıktı onunki sende aynı şekil denemeni öneririm başka güçlü bir psu da yine kapanırsa diğer parçalardandır

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,132
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
benım sıstemde de aynı durum var. saatlerce oynuyorum kapanmıyor stres testı yaıyrum kapanmıyor ama rasgele bır zamanda defalarca art arda kapanıyor anlamadım gıttı çok nadiren oluyor ama olduugnda da can sıkıyor

Kamusari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ateş Taş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun hdd'ye mi kurulu?
hayır SSD
Mesaj otomatik birleştirildi:

benım sıstemde de aynı durum var. saatlerce oynuyorum kapanmıyor stres testı yaıyrum kapanmıyor ama rasgele bır zamanda defalarca art arda kapanıyor anlamadım gıttı çok nadiren oluyor ama olduugnda da can sıkıyor
Benimkinde mesela şuan hogwarts oynuyorum 2 saat oynadıktan sonra kapandı. Warzone 2 giriyorum yarım saat sonra kapanıyor bazen 1 saat sonra kapanıyor. En çok warzone da kapanıyor.

Keyfen

80+ Bronze
sıcaklık değerleri ne durumda ?, o.c varmı şuan sistemde

Kamusari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ateş Taş
Ssd sağlık durumu nedir?
Format atmayı denediniz mi?
Hocam parçaların hepsinin testlerini yaptım sadece 3 ay oldu alalı sistemi

sıcaklık değerleri ne durumda ?, o.c varmı şuan sistemde
OC benim bildiğim yok hazır aldığım gibi kulanıyorum. bios default ta. Full yükte ekran kartı 75 dereceyi, işlemci ise 55 dereceyi geçmiyor.

Keyfen

80+ Bronze
Hocam parçaların hepsinin testlerini yaptım sadece 3 ay oldu alalı sistemi

OC benim bildiğim yok hazır aldığım gibi kulanıyorum. bios default ta. Full yükte ekran kartı 75 dereceyi, işlemci ise 55 dereceyi geçmiyor.
bilemedim, güç kaynağı yetersiz olsa yük anında direk kapanır öyle zaman vermez 1-2 saat - 2 dakka sürmeden kapatır, ısınma desem bilgisayar açılırken over temperature gibi bir hata verir onuda vermiyor, 3 tahminim var
1. si ramleri kontrol et belki bi arıza vardır veya yuvada bir problem olabilir mhz değerlerinide en önemlisi kontrol et
2. si harddisk veya ssd ne kullanıyorsan zarar görmüş olabilir ses çıkıyorsa kasadan genelde ondan kaynaklanır.
3. sü windows ölmüş olabilir
onlar dışında büyük ciddi bir arıza yoktur diye düşünüyorum

Kamusari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ateş Taş
bilemedim, güç kaynağı yetersiz olsa yük anında direk kapanır öyle zaman vermez 1-2 saat - 2 dakka sürmeden kapatır, ısınma desem bilgisayar açılırken over temperature gibi bir hata verir onuda vermiyor, 3 tahminim var
1. si ramleri kontrol et belki bi arıza vardır veya yuvada bir problem olabilir mhz değerlerinide en önemlisi kontrol et
2. si harddisk veya ssd ne kullanıyorsan zarar görmüş olabilir ses çıkıyorsa kasadan genelde ondan kaynaklanır.
3. sü windows ölmüş olabilir
onlar dışında büyük ciddi bir arıza yoktur diye düşünüyorum
Ramlerin mhz si bios ta ilk profile tıkladım onu kullanıyorum. harddisk ve ss de ses felan yok test ettim. Windowsu ise hiç bilmiyorum bilgisayarı alalı 3-4 ay oldu 3-4 aydır kapanma yaşıyorum. windowsu hiç baştan kurmayı denemedim o sorun yaratabilir mi ? Windowsu sıfırlıyım içindekileri silmeden sadece windowsu yeniden kursam aynı işlevi görüyor mu?

Top Bottom