Neler Yeni

PUBG de darboğaz sorunu yaşıyorum.

Prone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yasin yatkın
İlgilendiği Kategoriler
Amd, Nvidia
Sistemde ekran kartı 3070ti işlemci r5 5600x 16gb ram var ama Pubg de ekran kartı kullanımım %50 %60 civarlarına kadar düşüyor diğer oyunlarda bu tarz bi sorunla karşılaşmadım fakat pubg de sistem ölüyor resmen. Bunu çözebilmemin bi yolu yordamı varmıdır? İşlemciden kaynaklı bi durum olduğunu sanmıyorum gayet rahat rahat besleyebilecek bir işlemci diye biliyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler ♥.

Prone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yasin yatkın
İlgilendiği Kategoriler
Amd, Nvidia
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Leplikon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Hamza Alper
Monitörünün çözünürlüğü ve oyun içi grafik ayarlarını yazabilir misin?

Hypnx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Batuhan
Sistemde ekran kartı 3070ti işlemci r5 5600x 16gb ram var ama PUBG de ekran kartı kullanımım %50 %60 civarlarına kadar düşüyor diğer oyunlarda bu tarz bi sorunla karşılaşmadım fakat PUBG de sistem ölüyor resmen. Bunu çözebilmemin bi yolu yordamı varmıdır? İşlemciden kaynaklı bi durum olduğunu sanmıyorum gayet rahat rahat besleyebilecek bir işlemci diye biliyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler ♥.
Normal değerlerler bir sıkıntı yok.Şehir içlerinde kalabalık mekanlarda 80-90 fpsleri görürsün 1080p de.

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Lokman Açil
Sistemde ekran kartı 3070ti işlemci r5 5600x 16gb ram var ama PUBG de ekran kartı kullanımım %50 %60 civarlarına kadar düşüyor diğer oyunlarda bu tarz bi sorunla karşılaşmadım fakat PUBG de sistem ölüyor resmen. Bunu çözebilmemin bi yolu yordamı varmıdır? İşlemciden kaynaklı bi durum olduğunu sanmıyorum gayet rahat rahat besleyebilecek bir işlemci diye biliyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler ♥.

Hocam Pubg'de bazı şehirlerde optimizasyon sıkıntısı var erangel'deki yasnaya polyana mesela orada herkes'de fps kaybı oluyor bu olayı yaşadığınız için olabilir belki

TahinPekmez

80+ Silver
Ben 144hz sabitledim, sadece sis atıldığında fps acayip düşüyordu, gölge ayarını düşürdüm düzeldi

Prone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yasin yatkın
İlgilendiği Kategoriler
Amd, Nvidia
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörünün çözünürlüğü ve oyun içi grafik ayarlarını yazabilir misin?
monitörde oyunda 1080p en düşük-orta grafik ayarlarında oynuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal değerlerler bir sıkıntı yok.Şehir içlerinde kalabalık mekanlarda 80-90 fpsleri görürsün 1080p de.
Fps o kadar düşmüyor max 150 ye kadar düşüyor da benim derdim aslında fps değil ekran kartının nerdeyse yarısını kullanıyor ve darboğaz yemesem (düşüncem bu şekilde yanlışsa düzeltin) bi tık daha yüksek ayarlarda oynayıp adamları daha rahat görebilmek benim derdim.

Ben 144hz sabitledim, sadece sis atıldığında fps acayip düşüyordu, gölge ayarını düşürdüm düzeldi
Ben daha siste fps düştüğünü farketmedim onunla alakalı bi sorunum yok Allaha şükür.

TahinPekmez

80+ Silver
daha siste fps düştüğünü farketmedim onunla alakalı bi sorunum yok Allaha şükür
Yakınlarıma sis atılırsa 200 den 40 a kadar düşüyor.uzaklasmam lazım.yada sisin bitmesi

Prone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yasin yatkın
İlgilendiği Kategoriler
Amd, Nvidia
Yakınlarıma sis atılırsa 200 den 40 a kadar düşüyor.uzaklasmam lazım.yada sisin bitmesi
Oha o kadar düşmesi cidden çok saçma ~%80 fps kaybın var. Oyunu oynayamazsın ki rakibe Allah rızası için smoke atma demen lazım :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
emirhanerdinç42
Ekran kartı kullanımını sistemin otomatik ayarlıyor. Her oyunda %99 kullanacak diye bişey yok. Bu darboğaz olduğu anlamına mı gelir? Ben valorant oynarken ekran kartı kullanımın %50 işlemci kullanımım %35lerde ve 300den aşşası fps aldığımı görmedim. Ama gta 5 girdiğim zaman ekran kartı kullanımı %99-98 seyirlerinde. Yani sistemin onu otomatik ayarlıyor olabilir.

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
Oha o kadar düşmesi cidden çok saçma ~%80 fps kaybın var. Oyunu oynayamazsın ki rakibe Allah rızası için smoke atma demen lazım :D
%80? pubg de normal durum bu

pubg cidden optimizasyon konusunda çok sıkıntılı oyun r5 5600 rx 6750xt kullanıyorum bende de gpu kullanımı %50-%70 civarlarında

monitörde oyunda 1080p en düşük-orta grafik ayarlarında oynuyorum
1080p de yapması normal dostum 2k da oyna

Prone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yasin yatkın
İlgilendiği Kategoriler
Amd, Nvidia
Ekran kartı kullanımını sistemin otomatik ayarlıyor. Her oyunda %99 kullanacak diye bişey yok. Bu darboğaz olduğu anlamına mı gelir? Ben valorant oynarken ekran kartı kullanımın %50 işlemci kullanımım %35lerde ve 300den aşşası fps aldığımı görmedim. Ama gta 5 girdiğim zaman ekran kartı kullanımı %99-98 seyirlerinde. Yani sistemin onu otomatik ayarlıyor olabilir.
Hımm anladım hocam bu tarz bi konudan açıkcası bi fikrim yoktu teşekkür ederim. Konuyu açarken düşüncem şeydi acaba bi şekilde ekran kartını %90+ kullansam daha yüksek fps alabilir miyim di sanırım öyle bi şansım yok.

%80? PUBG de normal durum bu

PUBG cidden optimizasyon konusunda çok sıkıntılı oyun r5 5600 rx 6750xt kullanıyorum bende de gpu kullanımı %50-%70 civarlarında

1080p de yapması normal dostum 2k da oyna
1080p monitör 2k da oynayamam diye biliyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,155
Üyeler
156,440
Son üye
acarbeyy00