Neler Yeni

R3 3200G sisteme ekran kartı taktıktan sonra görüntü gelmiyor

yoshe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yakup
Arkadaşlar APU işlemcili bir bilgisayarım var. Bilgisayarıma ekran kartı aldım ve şimdiye kadar onboard girişini kullanıyordum. Ekran kartımı bilgisayarıma taktım fakat bilgisayarıma görüntü gelmiyor ama farklı bir bilgisayarda bu aldığım ekran kartını kullandığımda herhangi bir sorun olmuyor. Farklı bir yöntem denemek adına bilgisayarın BIOS pilini çıkarıp BIOS'a reset attım sonra ekran kartını tekrardan takıp denedim ama nafile, görüntü hâlâ gelmiyor. Ekran kartını çıkarınca onboard kullanarak görüntü alıyorum sıkıntı yok fakat ekran kartını takınca görüntü alamıyorum.

Bilgisayarım:

Palit GeForce 1050 Ti stormx 128 bit GDDR5 4 GB ekran kart. (aldığım ekran kartı)
Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
Ryzen 3200G.
16 GB RAM.
550 watt Power Supply.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,755
İsim
Murat Orhan
Arkadaşlar APU işlemcili bir bilgisayarım var. Bilgisayarıma ekran kartı aldım ve şimdiye kadar onboard girişini kullanıyordum. Ekran kartımı bilgisayarıma taktım fakat bilgisayarıma görüntü gelmiyor ama farklı bir bilgisayarda bu aldığım ekran kartını kullandığımda herhangi bir sorun olmuyor. Farklı bir yöntem denemek adına bilgisayarın BIOS pilini çıkarıp BIOS'a reset attım sonra ekran kartını tekrardan takıp denedim ama nafile, görüntü hâlâ gelmiyor. Ekran kartını çıkarınca onboard kullanarak görüntü alıyorum sıkıntı yok fakat ekran kartını takınca görüntü alamıyorum.

Bilgisayarım:

Palit GeForce 1050 Ti stormx 128 bit GDDR5 4 GB ekran kart. (aldığım ekran kartı)
Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
Ryzen 3200G.
16 GB RAM.
550 watt Power Supply.
Benim sistemimde de şöyle oluyor. İlk açıldığında onboarddan açmaya çalışıyor kapatıp tekrar açıyorum ekran kartına geçiyor.

Sİsteme ekran kartını takıp aç
Ekran gelmeyecektir PSUdan kapat sistemi sonra tekrar aç
bu sefer gelmesi lazım ekran

yoshe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yakup
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim sistemimde de şöyle oluyor. İlk açıldığında onboarddan açmaya çalışıyor kapatıp tekrar açıyorum ekran kartına geçiyor.

Sİsteme ekran kartını takıp aç
Ekran gelmeyecektir PSUdan kapat sistemi sonra tekrar aç
bu sefer gelmesi lazım ekran
Çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,755
İsim
Murat Orhan
o zaman biosa gir onboard ile ekran kartını takmadan ordan önceliği pci express yap

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
989,199
Üyeler
156,449
Son üye
epinbox