Neler Yeni

R5 1600 AF overclock yapmak istiyorum.

GksnKcmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Göksun Kocaman
Instagram
GksnKcmn
Herkese merhabalar işlemcimi oc yapmak istiyorum, youtube üzerindeki videolarda detay gösterilmediği için kendimce bios'a girip kurcaladım ve yaşadığım sorunu dile getirip durum hakkında tecrübeli arkadaşlardan yardım almak istiyorum. Anakartım asus b450m pro s (güncel bios), ramlerim corsair vengeance 2x8 3000mhz, işlemci soğutucum Aerocool cylon 4F.
Öncelikle biosta Ai tweaker burada oc scanner kısmını seçip core ratioyu sırasıyla 36 dan 40 a kadar çıkardım, voltaj veya başka bir şeyi değiştirmedim. Her değerde cinebench r15 testi yapıp ardından 10 dk prime 95 testi uyguladım sonuç görsellerini ekleyeceğim. Fakat 40 a geldiğimde r15 testi sırasında ekran, kalvye ve farem gitti. Bilgisayara reset atıp biosu default yapıp buraya geldim..
Ai tweaker kısmının altında olan değerlin görselinide ekliyorum. Sizden ricam voltaj veya başka bir değeri nasıl ve ne aralıkla değiştirebilirim. Tek başına çarpan arttırmak yeterli değil gibi, amacım işlemci değiştirmeden oc yapıp rtx 3050 yi besleyebilir miyim görmek. Umarım derdimi düzgün ifade edebilmişimdir, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekler

• r15.PNG
    r15.PNG
    25.4 KB · Hit: 21
  • ss.jpg
    ss.jpg
    262.3 KB · Hit: 18
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,819