Neler Yeni

r5 2600 işlemcime oc yapsam sorun olurmu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hasan
Arkadaşlar benim işlemcim r5 2600 ve anakartım Biostar B450MH. Şimdi ben işlemcime overlock yapmak istiyorum kendi stok fanı var bu arada her neyse eğer işlemcime overlock yaparsam anakartımda veya işlemcimde bir sorun olurmu yanma vs. Çünkü sistemim elime geldiğinde windows kurulumları için vs vs. bilgisayarcıya götürmüştük ve adam işlemciye veya ramlare overlock yaparsan anakartımda sorun olacağını söylemişti yanma vs. Ramlare overlock yaptım ve bi sorun olmadı anakartımda fakat eğer işlemciye overlock yaparsam bir sorun olurmu sizce? Yanıt verirseniz çoook sevinirim şimdiden teşekkürler

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
OC için ona gitmenizi mi söyledi? Müşteri çekmek için söylemiş olabilir. Bi sıkıntı olmaz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar benim işlemcim r5 2600 ve anakartım Biostar B450MH. Şimdi ben işlemcime overlock yapmak istiyorum kendi stok fanı var bu arada her neyse eğer işlemcime overlock yaparsam anakartımda veya işlemcimde bir sorun olurmu yanma vs. Çünkü sistemim elime geldiğinde windows kurulumları için vs vs. bilgisayarcıya götürmüştük ve adam işlemciye veya ramlare overlock yaparsan anakartımda sorun olacağını söylemişti yanma vs. Ramlare overlock yaptım ve bi sorun olmadı anakartımda fakat eğer işlemciye overlock yaparsam bir sorun olurmu sizce? Yanıt verirseniz çoook sevinirim şimdiden teşekkürler

Stock fanla OC yaparsan işlemciyi eline alma riskin çok yüksek, en azından 4 bakır borusu olan 120mm fanlı iyi bir kule tipi soğutucu şart.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Stock fanla OC yaparsan işlemciyi eline alma riskin çok yüksek, en azından 4 bakır borusu olan 120mm fanlı iyi bir kule tipi soğutucu şart.

Bence şart değil. 0.3 GHz, civarı bir OC yaparsa bir sıkıntı olmaz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bence şart değil. 0.3 GHz, civarı bir OC yaparsa bir sıkıntı olmaz.

Voltaj ayarında dikkatli olmalı gene çünkü 2600 lerde genelde Low Profile soğutucu vra 3600 deki gibi ve o soğutmada iyi değil.

HAYALETT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
oğuzhan demirhan
ben yaptım stoch fanla 3.79 ghz cektım fazlasını denemedım ama :)

Top Bottom