Neler Yeni

R5 2600 sıcaklık değerleri normal mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orhun Albayrak
Dostlar selam. AMD Ryzen 5 2600 CPU ile ASUS TUF Gaming 1660 OC Edition ekran kartını kullanıyorum . Bugün sıcaklık değerleri biraz fazla geldi boşta 50 derece. Valorant'ta 70 civarını görüyor. En düşük ayarlarda 230-150 arası FPS alıyorum bu sıcaklık değerleri yüksek midir, yüksek ise ne gibi bir çözüm bulabiliriz? Fanı stok kullanıyorum. Boşta dediğimde eğer yanlışsam oyun açmadan Discord, Spotify, MSI Afterburner ve Chrome açık. Değeri 50 derece bilginize teşekkürler.

Fireman37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Kadir Tuna Karasu
Dostlar selam. AMD Ryzen 5 2600 CPU ile ASUS TUF Gaming 1660 OC Edition ekran kartını kullanıyorum . Bugün sıcaklık değerleri biraz fazla geldi boşta 50 derece. Valorant'ta 70 civarını görüyor. En düşük ayarlarda 230-150 arası FPS alıyorum bu sıcaklık değerleri yüksek midir, yüksek ise ne gibi bir çözüm bulabiliriz? Fanı stok kullanıyorum. Boşta dediğimde eğer yanlışsam oyun açmadan Discord, Spotify, MSI Afterburner ve Chrome açık. Değeri 50 derece bilginize teşekkürler.
Ne zaman aldın işlemciyi

Emptx_

80+ Bronze
biraz yüksek aynısı bende eğer bios dan ayar yapmadıysan boşta normalde 40- 45 arası olur (yeni aldıysan ) biraz yüksek gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orhun Albayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne zaman aldın işlemciyi
Yaklaşık 2 yıldır sistem bende hepsini birlikte aldım. 2020 ortası gibide aldığım yer Vatan Bilgisayarın önerdiği bir yerde temizletmiştim termal macun ve fanlarını.

Fireman37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Kadir Tuna Karasu
Yaklaşık 2 yıldır sistem bende hepsini birlikte aldım. 2020 ortası gibide aldığım yer Vatan Bilgisayarın önerdiği bir yerde temizletmiştim termal macun ve fanlarını.
Kanka termal macun değiştirmen lazım yada yalnıs surmusler

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,782
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bir tık fazla.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Çözüm olarak ne yapılabilir termal macun değişim fan temizliği yaptırabileceğim bir yere götürsem sorun çözülürmü kendim yapmaya korkuyorum ne yalan söyliyim.
2 yıldır termal macun hiç değişmedi mi?

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,782
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Çözüm olarak ne yapılabilir termal macun değişim fan temizliği yaptırabileceğim bir yere götürsem sorun çözülürmü kendim yapmaya korkuyorum ne yalan söyliyim.
Termal macun değişimi çözüm olabilir.

Wisse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Burak
amd işlemcilerde bilgisayar boşta iken voltaj değerleri çok oynaktır, 50 derece kafaya takılacak bir derece değil, kaldı ki stok soğutucu ile oyunda 70 derece de fena değil. Kafanıza çok takılıyorsa oyun oynamadığınız zamanlarda bilgisayarı güç tasarufu moduna alabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orhun Albayrak
2 yıldır termal macun hiç değişmedi mi?
Yok 2020 Başı gibi değişti Mart - Mayıs gibi fakat sürdükleri termal macun çok içime sinmedi düzgün bişey alıp yılda 1 temizlik ve termal macun yaptırmayı düşünüyorum kendim yapabilirim ama ne yalan söyliyim korkuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

amd işlemcilerde bilgisayar boşta iken voltaj değerleri çok oynaktır, 50 derece kafaya takılacak bir derece değil, kaldı ki stok soğutucu ile oyunda 70 derece de fena değil. Kafanıza çok takılıyorsa oyun oynamadığınız zamanlarda bilgisayarı güç tasarufu moduna alabilirsiniz.
Yok forumlarda bakınırken herkesin dediğinde bi 5-10 derece fazla geliyor içime oturdu evdeyim ve sürekli kullanıyorum sağlıklı çalışıp maksimum oyun performansını almak birinci önceliğim.

Wisse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Burak
öncelikle aynı marka model bile olsa her işlemcinin termal direnci aynı değildir, hepsi aynı fırından çıksada silikon farkı var aralarında. 50 derece kafaya takılacak bir değer değil dediğim gibi, ha 40 olmuş ha 50 bir farkı yok. önemli olan oyun oynadığınızda yani işlemciyi zorladığınızda aşırı ısınmasıdır. Oyunda 70 derece de stok fanla iyi bir değer

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orhun Albayrak
öncelikle aynı marka model bile olsa her işlemcinin termal direnci aynı değildir, hepsi aynı fırından çıksada silikon farkı var aralarında. 50 derece kafaya takılacak bir değer değil dediğim gibi, ha 40 olmuş ha 50 bir farkı yok. önemli olan oyun oynadığınızda yani işlemciyi zorladığınızda aşırı ısınmasıdır. Oyunda 70 derece de stok fanla iyi bir değer
Tamamdır teşşekür ederim tavsiyeleriniz için

Top Bottom