Neler Yeni

R5 3500X - GTX 1660S sistemde oyunlarda FPS düşüşü oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
aras buğra altıok
Merhaba, sistemim GTX 1660 Super Ryzen 5 3500X 16 GB RAM 500 GB SATA SSD Valorant veya başka bir oyun oynarken drop yiyorum düşük
FPS alıyorum. YouTube'da aynı sistemle adam benden kat kat yüksek FPS'lere ulaşmış droplar yüzünden V-Sync'de oynuyorum artık 144 FPS oynuyorum.
Sistemimde güzel neden böyle oluyor anlamıyorum. Bir de üstüne ekran kartına overclock yapıyorum düşük FPS alıyorum diye ama fayda etmiyor.

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
477
İsim
Mustafa
Merhaba, sistemim GTX 1660 Super Ryzen 5 3500X 16 GB RAM 500 GB SATA SSD Valorant veya başka bir oyun oynarken drop yiyorum düşük
FPS alıyorum. YouTube'da aynı sistemle adam benden kat kat yüksek FPS'lere ulaşmış droplar yüzünden V-Sync'de oynuyorum artık 144 FPS oynuyorum.
Sistemimde güzel neden böyle oluyor anlamıyorum. Bir de üstüne ekran kartına overclock yapıyorum düşük FPS alıyorum diye ama fayda etmiyor.
Nasıl drop yiyorsunuz pek mümkün değil ortalama o sistemin en az 200-250fps alması lazım. Çok arada kalınca 180lere kadar düser zaten de 144hz monitörün varsa üstünü görmen pek anlam ifade etmiyor zaten . Bence oyun oynarken fpse takılıp kendizi üzmeyin. Bir de drop yiyorsa ya ram yetmiyordur ya islemcini arka planda zorlayan çok sey vardır ya da islemci yanıyordur düsük mhz veriyordur

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
aras buğra altıok
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim düşüncem işlemci ile alakalı bence eskiden mesela discord kullanırken arkada baya baya drop yiyordum valorant fortnite gibi oyunlarda drop yiyorum birde özellikle bu oyunlar işlemci odaklı olan oyunlar

Sanjay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Joga Bonito
bende de r5 3600 + 1600s vardı drop yiyordum bir süre sonra oyunlarda. furmark testini bir yaptım ekran kartı sıcaklığı 87 yi geçiyor. Macun beton olmuş. zaten garantisi bitikti. Açtım temizledim macununu Arctic mx4 ile yeniledim sıcaklık şimdi 67 dereceyi geçmiyor. çiçek gibi oldu. işlemci ve ekrna kartının sıcaklıklarını bir kontrol et belkide macun yenileme + bakım zamanı gelmiştir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,705
Üyeler
140,688
Son üye
medyumik
Top Bottom