Neler Yeni

R5 3600 Stress testleri sıcaklık değerleri nasıl?

Lawrence

80+ Bronze
Arkadaşlar sistemimde R5 3600 var.

Sıcaklık değerlerini test etmek için 15'er dakikalık OCCT, AIDA64, Prime95 testleri yaptım.

OCCT = 77 derece.
Prime95 = 80 derece.
AIDA64 = 85 derece.

Soğutucu olarak SE-214XT termal macun olarak MX-4 kullanıyorum.

Sıcaklık değerleri nasıl? Undervolt yapmam gerekir mi?

NespaY

80+ Silver
Arkadaşlar sistemimde R5 3600 var.

Sıcaklık değerlerini test etmek için 15'er dakikalık OCCT, AIDA64, Prime95 testleri yaptım.

OCCT = 77 derece.
Prime95 = 80 derece.
AIDA64 = 85 derece.

Soğutucu olarak SE-214XT termal macun olarak MX-4 kullanıyorum.

Sıcaklık değerleri nasıl? Undervolt yapmam gerekir mi?
Oyunlarda bu değerlere ulaşmazsınız bile gayet iyi sıcaklık değerleri tabii undervolt yaparsanız da olur.

Lawrence

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunlarda bu değerlere ulaşmazsınız bile gayet iyi sıcaklık değerleri tabii undervolt yaparsanız da olur.
4.2Ghz undervolt yapmayı düşünüyorum sizce mantıklı mı ?

şahin doğan

80+ Platinum
Kaç voltaj vermem gerekir ?
Deneyerek görmen gerekir. Stres testindeyken bir yandan voltajı görebileceğin bir program ile kontrol et. Sonrasında Ryzen Master ile windows üzerinden voltaj ayarları yaparak teker teker test et. En stabil düzeyi bulduktan sonra BİOS üzerinden ayarla.

Lawrence

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Deneyerek görmen gerekir. Stres testindeyken bir yandan voltajı görebileceğin bir program ile kontrol et. Sonrasında Ryzen Master ile windows üzerinden voltaj ayarları yaparak teker teker test et. En stabil düzeyi bulduktan sonra BİOS üzerinden ayarla.
Ryzen Master BIOSU bozuyor falan diyorlar.

şahin doğan

80+ Platinum
Ryzen Master BIOSU bozuyor falan diyorlar.
Bu işlerle ilgili çok bilgim yok ama ilk kez duyuyorum. Garanti olsun diyorsanız her seferinde BİOS üzerinden ayarlarsınız ama daha çok uğraştırır.

Lawrence

80+ Bronze
1.2500 ile başla bence.
Testleri hangi programlarla yapayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu işlerle ilgili çok bilgim yok ama ilk kez duyuyorum. Garanti olsun diyorsanız her seferinde BİOS üzerinden ayarlarsınız ama daha çok uğraştırır.
1.2500 v verdim Prime95 testini açar açmaz windows uyarı birkaç kere windows uyarı sesleri geldi

Son düzenleme:

NespaY

80+ Silver
Testleri hangi programlarla yapayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1.2500 v verdim Prime95 testini açar açmaz windows uyarı birkaç kere windows uyarı sesleri geldi
İlk önce cinebench ile performans testi yap undervolt yapmadan önce ondan sonra undervolt yaptıktan sonra cinebench testi yapıp puanları karşılaştır.

Lawrence

80+ Bronze
Başka yorumu olan var mı ?

Top Bottom