Neler Yeni

R5 3600 ve RTX 2060 Sistemde Mavi Ekran Hataları

Btakkaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke Akkaya
Selamlar herkese iyi çalışmalar dilerim.

Sorunum yaklaşık 3 aydır var fakat sadece Word üzerinde çalışırken veya YouTube üzerinden video izlerken mavi ekran alıyorum. Oyun oynarken herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bu sebepten fazla üstelememiştim fakat bu sabah BIOS Sürümümü güncelledim. Temiz bir format attım ve sadece 3 saat içerisinde 5+ mavi ekran hatasıyla karşılaştım sorun çok can sıkıcı olmaya başladı. Chrome, Opera ve MS Edge tarayıcıların siteleri kendiliğinden çökmeye başladı fakat sayfayı yenileyince geçiyor. Memtest86 Sonucu Temiz çıktı. Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak rehberindeki adımları tamamladım, HD Tune pro ile Ssd'i taradım sorun çıkmadı. Sorunu nerede aramam gerektiğini bilmiyorum. Şuan PC 5 dk içerisinde bir mavi ekran alıyor.
Bios güncellemesi yapmamın nedeni : Aynı sistemde geçen haftalarda Pc kendiliğinden kapanıp siyah ekran veriyordu , tekrar açtığımda Bios ekranı açılıp Boot failure detected hatası alıyordum fakat biosu standart başlattığımda çalışıyordu. XMP profilinde 1 ve 0 olarak ikisinide denedim , Manuel olarak 26,28,2866 ayarlarınıda denedim fakat sorunu bulamadım.

Minidump dosyası ve İlgili görselleri ekledim.

Ryzen 5 3600
RTX 2060 Gigabyte.
2x8GB 3000MHz RAM Corsair.
Samsung EVO 970 M.2 SSD 500GB.

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
ssdnin sağlığı ne kadar ?

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
yarın bakıp dönüş yapmaya çalışacağım, hatırlatma mesajı atabilirsiniz

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
tek tek baktım, en çok aldığın hata ram kaynaklı.
1- Güncel olmayan aygıt sürücüleri 1 hata.
2- SSD 1 hata.
3- işlemciyle ilişkili 1 hata.

tek tek denemek yerine bir kaç forumda daha sor, benzer hatalardan mavi ekran alan kullanıcılardan sorunun genel kaynağını ve çözüm yolunu öğrenirsin.

Btakkaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke Akkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tek tek baktım, en çok aldığın hata ram kaynaklı.
1- Güncel olmayan aygıt sürücüleri 1 hata.
2- SSD 1 hata.
3- işlemciyle ilişkili 1 hata.

tek tek denemek yerine bir kaç forumda daha sor, benzer hatalardan mavi ekran alan kullanıcılardan sorunun genel kaynağını ve çözüm yolunu öğrenirsin.
Hocam diğer forumlardaki arkadaşlarda aynı şeyleri söyledi fakat anakartdan şüphelendiklerini söyledi en yakın bilgisayarcıya gidip anakartı test etmeyi düşünüyorum. Zaman zaman monitör bi anda siyah ekran veriyor ve kasa çalışırken ekrana görüntü gelmiyor.kasa üstündeki tuştan kapatıp tekrar açtığımda bios hatası alıyorum. Sizinde fikrinizi almak isterim .

Top Bottom