Neler Yeni

Çözüldü✓ R5 5600 işlemci ve Rx 6700 xt ekran kartlı sistemin bu bileşenleri nasıldır?

Lindesher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ergün Aylaz
Bütçe
35000
İşlemci: Ryzen 5 5600
İşlemci Soğutucu: Deepcool AK400 Zero dark plus
Ekran Kartı: Rx 6700 xt
Anakart: Asus tuf gaming b550 plus
Ram: Corsair vengeance rgb pro 8*2 3200mhz cl16
Ssd: Samsung 980 pro 500gb
Psu: Asus tuf gaming 650B 650w 80+
Kasa: Deepcool CK560 ATX

Amazon prime ile bu bileşenler toplam 34.300 tl tutuyor. Monitör de samsung odyssey g5 ile kullanacağım. Baya bir araştırma sonucu bu bileşenlere karar verdim fakat benim göremediğim bir uyumsuzluk veya tavsiyeniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden iyi çalışmalar dilerim.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Gorkem Yavuz

Amazon prime ile bu bileşenler toplam 34.300 TL tutuyor. Monitör de samsung odyssey g5 ile kullanacağım. Baya bir araştırma sonucu bu bileşenlere karar verdim fakat benim göremediğim bir uyumsuzluk veya tavsiyeniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden iyi çalışmalar dilerim.
Çoooook pahalı. Hazır sistem alın. Bu sistem gayet güzel lakin normal fiyatı yaklaşık 10k-11k daha ucuz. Hazır sistem almak daha iyi hem o fiyatta çok daha güçlüleri var.

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Enes Altunışık
Bu bütçede sıfır alıyorsan minimum 7500f almalısın. Am4 ölü soket. Am5 ve ddr5 almanı öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
kaan

Amazon prime ile bu bileşenler toplam 34.300 TL tutuyor. Monitör de samsung odyssey g5 ile kullanacağım. Baya bir araştırma sonucu bu bileşenlere karar verdim fakat benim göremediğim bir uyumsuzluk veya tavsiyeniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden iyi çalışmalar dilerim.
daha dün 30k ya mı ne 4070 superli sistem vardı bu fiyata bu sistem alınmaz

Lindesher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ergün Aylaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çoooook pahalı. Hazır sistem alın. Bu sistem gayet güzel lakin normal fiyatı yaklaşık 10k-11k daha ucuz. Hazır sistem almak daha iyi hem o fiyatta çok daha güçlüleri var.
Açıkçası hazır sistemlere pek güvenim yok. Marka olarak da bu bileşenlerin hepsini tek tek araştırdım. Fiyat olarak pahalı fakat hazır sistemlerde anakart vs hem istediğim özelliklerde olmuyor hem de asrock vb gibi almak istemediğim markalardan oluşuyor ramler, ssd vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha dün 30k ya mı ne 4070 superli sistem vardı bu fiyata bu sistem alınmaz
Linkini paylaşabilir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
kaan
Açıkçası hazır sistemlere pek güvenim yok. Marka olarak da bu bileşenlerin hepsini tek tek araştırdım. Fiyat olarak pahalı fakat hazır sistemlerde anakart vs hem istediğim özelliklerde olmuyor hem de asrock vb gibi almak istemediğim markalardan oluşuyor ramler, ssd vs.

stok bitti ama beklemeniz lazım yeni hazır sistemleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
The End
Özelleştirilebilir hazır sistem daha mantıklı

Lindesher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ergün Aylaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
stok bitti ama beklemeniz lazım yeni hazır sistemleri
Böyle bir sistem var hoşuma gitti fakat kasa ve psu kullandıkları markayı mümkün değil almam. O kadar bileşen o psu ve kasaya emanet edilmez. Psu ve kasayı da yükselttiğimde yine benim sistemin aynı fiyatına gelmiş oluyor.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Gorkem Yavuz

Hocam o zaman anakartı Asus olan hazır sistemlere bakın. Özelleştirmelerden kendinize uygun ayrıca istediğini parçaları seçerek alabilirsiniz. Güvensizlikle alakası yok, gayet güvenilirler. İstiyorsanız Vatan'dan alın.

Lindesher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ergün Aylaz
Hocam o zaman anakartı Asus olan hazır sistemlere bakın. Özelleştirmelerden kendinize uygun ayrıca istediğini parçaları seçerek alabilirsiniz. Güvensizlikle alakası yok, gayet güvenilirler. İstiyorsanız Vatan'dan alın.
Belki forumdaki arkadaşlarım benden çok daha fazla bilgilidir fakat şu anda bence kandırılıyoruz. Yeni sistem toplayan yayıncılar anakart olarak b450 serilerini kullanıyorlar. Bu 2 yıl sonra baya bir masraf demek çünkü 2 yıl sonra ddr5 e tam geçildiği zaman ramlerin ve işlemcinin de komple değişmesi demektir ve bu da çok fazla bizlere zarar ettirecek. Benim topladığım sistem bu anakart ile uzun yıllar sadece işlemci değiştirerek kullanılabilecek bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Kişisel görüşüm şu anda en mantıklısı sadece iki bin tl yi gözden çıkarıp uzun vadede bir sistem toplamak. Bu anakart ve kasa bileşenleri tahminimce 5 yılı rahat çıkarır.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Gorkem Yavuz
Belki forumdaki arkadaşlarım benden çok daha fazla bilgilidir fakat şu anda bence kandırılıyoruz. Yeni sistem toplayan yayıncılar anakart olarak b450 serilerini kullanıyorlar. Bu 2 yıl sonra baya bir masraf demek çünkü 2 yıl sonra ddr5 e tam geçildiği zaman ramlerin ve işlemcinin de komple değişmesi demektir ve bu da çok fazla bizlere zarar ettirecek. Benim topladığım sistem bu anakart ile uzun yıllar sadece işlemci değiştirerek kullanılabilecek bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Kişisel görüşüm şu anda en mantıklısı sadece iki bin TL yi gözden çıkarıp uzun vadede bir sistem toplamak. Bu anakart ve kasa bileşenleri tahminimce 5 yılı rahat çıkarır.
O zaman DDR5 sistemlere bakcaksınız hocam. Hazır sistemler yayıncıların yada teknoloji kanallarının yaptıklarından ibaret değil.

asko56

80+ Bronze
hurda alınmaz 35 bini çöpe at daha iyi ddr5 ryzen 7500f ve 4060ti lı sistem rahatça toplarsın daha güncel bir sisteme sahip olursun 6700xt gibi kötü bir karta para yatırılmaz

Top Bottom