Neler Yeni

Çözüldü✓ R5 5600 TURBO BOOST nasıl acılır

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
muhammed efe gzioğlu
arkadaşlar r5600 işlemci aldığım yerde turbo boost 4.40hz yaıyordu bu turbu bostu açmakla o.c aynı seymi yada 4.4 calıştırmak zarar verirmi sisteme b550m ds3h anakart var bide 4.4hz yani turbo boost nasıl açılır yada yapılır

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Eren Bilal Cihan
arkadaşlar r5600 işlemci aldığım yerde turbo boost 4.40hz yaıyordu bu turbu bostu açmakla o.c aynı seymi yada 4.4 calıştırmak zarar verirmi sisteme b550m ds3h anakart var bide 4.4hz yani turbo boost nasıl açılır yada yapılır
Senin açıcağın bir şey değil turbo boost işlemci ihtiyacı olduğu zaman kendi kendine o hızlara çıkar

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Eren Bilal Cihan
Overclockla base clock hızını yukarı çekersin ama gereksiz olur

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
Sabit GHz ayarlamaya çalışma anladığım kadarıyla çok anlayan biri değilsin o yüzden overclock işine girme bence.Suan kaç GHz e cikiyor maksimum işlemci onu bı yazar mısın

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
muhammed efe gzioğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani
Sabit GHz ayarlamaya çalışma anladığım kadarıyla çok anlayan biri değilsin o yüzden overclock işine girme bence.Suan kaç GHz e cikiyor maksimum işlemci onu bı yazar mısın
Şöyle bildiğim kadarıyla 3.5 de geliyor ama torbo boost diye 4.4 yazmışlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

mesela şu videoda yapılan işlem islemcini GHz ni yukseltme deil mi

EnsSng

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Enes Süngüç
Yani

Şöyle bildiğim kadarıyla 3.5 de geliyor ama torbo boost diye 4.4 yazmışlar
Hocam bende r5 5500 kullanıcısıyım bende de turbo boost 4.2 GHz fakat bunu elle yapmanın bir yolu olmadığını biliyorum. İşlemci eğer gerekirse 4.2 GHz hızlara çıkıyor ve ben gördüm normal kullanımda 3.2 GHz de gezerken, herhangi bir oyun açtığımda yada işlemci ağırlıklı bir işlem yaptığımda turbo hızlarını görüyorum. Eğer kasma donma yoksa boş bir overclock olur.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
O yazan turbo boost değerleri tek çekirdek için geçerli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
muhammed efe gzioğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tmm tesekkurlarr
O yazan turbo boost değerleri tek çekirdek için geçerli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bende r5 5500 kullanıcısıyım bende de turbo boost 4.2 GHz fakat bunu elle yapmanın bir yolu olmadığını biliyorum. İşlemci eğer gerekirse 4.2 GHz hızlara çıkıyor ve ben gördüm normal kullanımda 3.2 GHz de gezerken, herhangi bir oyun açtığımda yada işlemci ağırlıklı bir işlem yaptığımda turbo hızlarını görüyorum. Eğer kasma donma yoksa boş bir overclock olur.
Eyvallah tşk

Top Bottom