Neler Yeni

r5 5600 ve 1650 Super Phoenix OC

Jolteon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yasin
Selamlar 2 yıl önce donanımarşivi aracılığı ile MD2 sistem almıştım
Asus GTX 1650 Super Phoenix OC ekran kartı ve ryzen 3 3100üm var. Sistemimi biraz geliştirmek istiyorum. Warzone oynadığım için çok düşük fps alıyorum artık bu sistemle. Çok param olmadığı için ekran kartına şu an için bütçe ayıramıyorum ki ayırsam bile 1 - 2 tık üst ekran kartını işlemcim muhtemelen beslemeyecek. Bu yüzden önce işlemci almaya karar verdim. Uzun araştırmalarım sonrasında 5600ün f/p olarak uygun olabileceğini düşündüm. Sorum şu ki sadece işlemcimi artırarak aynı ekran kartı ile 15-20 de olsa fps artırabilir miyim? Bilenler bilir warzone epey işlemci kullanır. Şimdiden teşekkürler.

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Hüseyin Atik
Selamlar 2 yıl önce donanımarşivi aracılığı ile MD2 sistem almıştım
Asus GTX 1650 Super Phoenix OC ekran kartı ve ryzen 3 3100üm var. Sistemimi biraz geliştirmek istiyorum. Warzone oynadığım için çok düşük fps alıyorum artık bu sistemle. Çok param olmadığı için ekran kartına şu an için bütçe ayıramıyorum ki ayırsam bile 1 - 2 tık üst ekran kartını işlemcim muhtemelen beslemeyecek. Bu yüzden önce işlemci almaya karar verdim. Uzun araştırmalarım sonrasında 5600ün f/p olarak uygun olabileceğini düşündüm. Sorum şu ki sadece işlemcimi artırarak aynı ekran kartı ile 15-20 de olsa fps artırabilir miyim? Bilenler bilir warzone epey işlemci kullanır. Şimdiden teşekkürler.
Warzone oyununu bilmiyorum fakat bazı oyunlar çoğunlukla işlemciye, bazıları ise ekran kartına abanır. İşlemci ağırlıklı oyunlarda fps artışı olur bence. Ayriyetten sistemde tek kanal ram kullanıyorsan çift kanal rame geçersen fps de gözle görülür bir artış olabilir.

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
warzone gpu'nın ırzına geçiyor. işlemci değil gpu'yu değiştirmen lazım.

Jolteon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
warzone gpu'nın ırzına geçiyor. işlemci değil gpu'yu değiştirmen lazım.
yukarda neden önce işlemci değiştirdiğimi belirttim hocam ekran kartına gücüm yok olsa bile önce işlemciyi değiştirmek gerekmiyor mu zaten 3100 hangi ekran kartını destekleyecek en kötü 3060 almayı düşünsek mesela?

OnurKeles

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Onur Keleş
5600'a geçilir hocam. İleride ekran kartı değiştirmek isterseniz kafanız rahat olur. İşlemci odaklı oyunlarda FPS çok fazla artacaktır fakat Warzone GPU ağırlıklı ise aşırı artmaz ama illa ki fark olacaktır.

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
O onu besler bu bunu besler diye durum yok. Bir kavram öğrenecekseniz altını doldurmanız lazım. GPU'nuz çok zayıf o oyun için. İşlemci yatıyordur kenarda. Gidip 5600 alacaksınız hiç bir fark görmeyince üzülmeyin. Elinizdeki kaynakları ekran kartına yatırın net performans artışı görürsünüz. Bütçenize göre ikinci el kartlara yönelebilirsiniz. İleride elinize yine para geçince bu sefer işlemciye girersiniz.

Jolteon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O onu besler bu bunu besler diye durum yok. Bir kavram öğrenecekseniz altını doldurmanız lazım. GPU'nuz çok zayıf o oyun için. İşlemci yatıyordur kenarda. Gidip 5600 alacaksınız hiç bir fark görmeyince üzülmeyin. Elinizdeki kaynakları ekran kartına yatırın net performans artışı görürsünüz. Bütçenize göre ikinci el kartlara yönelebilirsiniz. İleride elinize yine para geçince bu sefer işlemciye girersiniz.
Hocam yorumun için teşekkürler ama o onu besler diye bi durum var malesef. Arkadaşım 3070 ti aldı ve işlemcisi orta seviye işlemciydi oyunda aldığı fps 120 iken işlemcisini 5700xe yükseltince bi anda 200e yakın fps aldı. Benim durumla çok alakalı değil ama o onu besler durumu yok demeniz garip geldi.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
yukarda neden önce işlemci değiştirdiğimi belirttim hocam ekran kartına gücüm yok olsa bile önce işlemciyi değiştirmek gerekmiyor mu zaten 3100 hangi ekran kartını destekleyecek en kötü 3060 almayı düşünsek mesela?
RX6600'e geçilir. OC yaparsanız işlemcinize onu besleyecektir.

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
Hocam yorumun için teşekkürler ama o onu besler diye bi durum var malesef. Arkadaşım 3070 ti aldı ve işlemcisi orta seviye işlemciydi oyunda aldığı fps 120 iken işlemcisini 5700xe yükseltince bi anda 200e yakın fps aldı. Benim durumla çok alakalı değil ama o onu besler durumu yok demeniz garip geldi.
Dostum senin elinde 1650 var farkındasın dimi :) 3070ti' mısın sen.

Top Bottom