Neler Yeni

R5 5600x Boşta 40 Oyunda 77 80 93 O.o

90's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Kush
Selam,
r5 5600x
Dark Freezer X94RD
Dark n10 kasa
İşlemci boştayken 40~43 derece .Deneme yaptığım birkaç oyunda mesela basic olarak League of Legends oynarken bile 70 75 ve 80 dereceyi görüyor.Başka oyunlarda ,oyun devam ederken 90~93 olduğunu gördüm .
Soğutucu veya termal macun önerisi için forumda araştırma yaparım gerekirse, bu başlık için konu bu değil.
Bios veya AMD Ryzen Master üzerinden ayar mı yapmam gerekiyor acaba şöyle ki işlemciye yürü diyorsun depara kalkıyor yani birden ani ısınıp ani soğuyor.

Benzer durumlar hakkında bilgisi olanlar yeşillendirirse memnun olacağım.
Durum bu şekilde.
Selamlar.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Selam,
r5 5600x
Dark Freezer X94RD
Dark n10 kasa
İşlemci boştayken 40~43 derece .Deneme yaptığım birkaç oyunda mesela basic olarak League of Legends oynarken bile 70 75 ve 80 dereceyi görüyor.Başka oyunlarda ,oyun devam ederken 90~93 olduğunu gördüm .
Soğutucu veya termal macun önerisi için forumda araştırma yaparım gerekirse, bu başlık için konu bu değil.
Bios veya AMD Ryzen Master üzerinden ayar mı yapmam gerekiyor acaba şöyle ki işlemciye yürü diyorsun depara kalkıyor yani birden ani ısınıp ani soğuyor.

Durum bu şekilde.
Selamlar.
Ya iyi bir soğutucu almalısınız ya da BIOS üzerinden ayar yaparak biraz performans kaybı ilke sıcaklıkları düşürmelisiniz.

Zalplex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Baran Özel
Selam,
r5 5600x
Dark Freezer X94RD
Dark n10 kasa

Durum bu şekilde.
Selamlar.
Soğutucu Montajınızda işlemciye bir temassızlık veya herhangi yanlış bir durum var mı kontrol edebilirmisiniz? Kullandığınız termal macunu ne kadar süredir kullanıyorsunuz veya marka modeli nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutucu Montajınızda işlemciye bir temassızlık veya herhangi yanlış bir durum var mı kontrol edebilirmisiniz? Kullandığınız termal macunu ne kadar süredir kullanıyorsunuz veya marka modeli nedir?
Bios veya AMD Ryzen Master konusunda bir bilgim yok kusura bakmayın fakat birçok etkene dayalı olabilir (Kasanızın hava akışı,termal macun,soğutucu montajında hata veya temassızlık) işlemciniz güçlü kullandığınız soğutucu yetmiyor olabilir bütçenize göre yeni bir soğutucuya geçebilirsiniz

• Beğen
Reaksiyonlar: 90's
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
kuru
Curve optimizeri deneyin. Ayrıca, 92 mm soğutuculardan da fazla bi şey beklemeyin .

• Beğen

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
İşlemci kaç GHZ ve Watt değerlerinde bu ısıyı görüyor acaba?

• Beğen

90's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Kush
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• r55600xoc.PNG
    r55600xoc.PNG
    60.1 KB · Hit: 53

Jason Statham

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Jason Statham
120mm fanlı soğutucu almak sorununuzu çözer muhtemelen, ya da idarelik Curve Optimizer yapabilirsiniz.

90's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Kush
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bios veya AMD Ryzen Master konusunda bir bilgim yok kusura bakmayın fakat birçok etkene dayalı olabilir (Kasanızın hava akışı,termal macun,soğutucu montajında hata veya temassızlık) işlemciniz güçlü kullandığınız soğutucu yetmiyor olabilir bütçenize göre yeni bir soğutucuya geçebilirsiniz
Termal macun MX 4 .Bir sene olacak neredeyse değiştirmedim.
Psu düşük mü kalıyor acaba diyeceğim onunla alakası olabilir mi?
Termal macun değişecek,toz bakımı vs yapılacak o da tamam.
Aniden ısınıyor aniden soğuyor mesela bu neden olur?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Psu düşük mü kalıyor acaba diyeceğim onunla alakası olabilir mi?
Termal macun değişecek,toz bakımı vs yapılacak o da tamam.
Aniden ısınıyor aniden soğuyor mesela bu neden olur?

Çözüm yolu belli.

• Beğen

90's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Kush
120mm fanlı soğutucu almak sorununuzu çözer muhtemelen, ya da idarelik Curve Optimizer yapabilirsiniz.
Soğutucu ve psu değiştireceğim sanırım ama şu an bütçe yok idare edebilmek adına çözüm Curve Opt. mi? Daha önce hiç duymadım sizin bilginiz varsa paylaşabilir misiniz rastgele yerlerden ayarlarla oynamak istemem hiç.

Çözüm yolu belli.

Thermal Grizzly Kryonaut 1gr 12.5W - Yüksek Performanslı Termal Macun bu arkadaş nasıl acaba bilginiz var mı?​

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Yeni soğutucu alıncaya kadar bios ayarlarından CPB kapatabilirsin

• Beğen

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Soğutucu ve psu değiştireceğim sanırım ama şu an bütçe yok idare edebilmek adına çözüm Curve Opt. mi? Daha önce hiç duymadım sizin bilginiz varsa paylaşabilir misiniz rastgele yerlerden ayarlarla oynamak istemem hiç.

Thermal Grizzly Kryonaut 1gr 12.5W - Yüksek Performanslı Termal Macun bu arkadaş nasıl acaba bilginiz var mı?​

En iyi macunlardan. Ama elinizde MX-4 varsa onu sıkın.

• Beğen

90's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Kush
Tşk. ederim .Peki r5 5600x için yapabileceğim kaynak video vs var mı?

Mx4 ün de sahteleri var muhabbetini gördükten sonra çöpe attım .Bu yüzden webten termal macun almayacağım .
Vatan veya mediamarkt ta satılan iyi diyebileceğimiz ürün varsa onlardan seçeyim diyorum.

Top Bottom