Neler Yeni

R5 5600X İşlemcinin 80 Derece Olması Normal mi?

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç

ARCTIC Liquid Freezer 1k ya düşmüşken bundan iyisini bulamaz zaten​

Amazon Almanya'da bu fiyata satılıyordu zaten 2 aydan uzun süredir.
Bu zamanda bu kadar iyi bir 360mm sıvı soğutmayı bu fiyata bulmak nimet resmen.
Amazon Almanya güvenilir bu arada ve de hız konusunda gayet iyiler,konu sahibi için diyorum.
(1 hafta içinde getiriyorlar.)

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1

bu sistemi aldım araştırdığıma göre cpunun stok fanı ilke 80 derece ile 78 derece arası oluyor normal mi yoksa 240mm sıvı soğutucu almalı mıyım
Hocam 5600x stok fan ile ısınan bir işlemci Kaliteli bir hava soğutma ya da sıvı soğutma alabilirsiniz

tyrantrex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
can çalık
Instagram
cancaliks
Twitter
acancalik
Hocam benim size tavsiyem "SE-224XT". Birlikte gelen termal macunuyla gayet güzel iş çıkarıyor. Ağır yük altında maksimum 75 civarını gördüm lakin kasanızın hava sirkülasyonu da farklı bir parametre.

CoNKeR

80+ Bronze
Arkadaşlar bir çok değerli öneri sunmuşlar. Benim tavsiyem ise Sycthe Fuma 2 kule tipi soğutucu olacak. Daha önce AIO soğutmaların sızdırıp sistem üzerine aktığı mağdurlardan biriyim. Şu an satılanlar çok kalitelidir muhtemelen ama bende ön yargı oluştu. Bu tavsiye ettiğim soğutucu, çoğu 240mm'den iyi, akarı yok kokarı yok :D Bu benim şahsi görüşüm arkadaşlar.

Kinkof11

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
EMRE KAYA
Arkadaşlar bir çok değerli öneri sunmuşlar. Benim tavsiyem ise Sycthe Fuma 2 kule tipi soğutucu olacak. Daha önce AIO soğutmaların sızdırıp sistem üzerine aktığı mağdurlardan biriyim. Şu an satılanlar çok kalitelidir muhtemelen ama bende ön yargı oluştu. Bu tavsiye ettiğim soğutucu, çoğu 240mm'den iyi, akarı yok kokarı yok :D Bu benim şahsi görüşüm arkadaşlar.
hocam diğerini iptal edip en son attığıma karar verdim ve stok soğutucu yerine wraith prism takıyorlar galiba yeter gibi o da değerleri fikirleriniz için çok teşekkür ederim yetmezse önerilerinizden birini alıp takacağım

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,807
İsim
Oğuz Oğuz
Bende 120mm sıvı soğutma var zaman zaman 80'leri görsede genellikle 74 falan.

CoNKeR

80+ Bronze
hocam diğerini iptal edip en son attığıma karar verdim ve stok soğutucu yerine wraith prism takıyorlar galiba yeter gibi o da değerleri fikirleriniz için çok teşekkür ederim yetmezse önerilerinizden birini alıp takacağım
Bu linkteki sistemde ekstra bir yerde belirtildiğini görmedim Wraith Prizm soğutucu kullanılmaktadır diye. 5600X işlemcinin yanında stok olarak Wraith stealth geliyor. Ama takıyorlarsa o yeter.

Kinkof11

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
EMRE KAYA
Bu linkteki sistemde ekstra bir yerde belirtildiğini görmedim Wraith Prizm soğutucu kullanılmaktadır diye. 5600X işlemcinin yanında stok olarak Wraith stealth geliyor. Ama takıyorlarsa o yeter.
yorumlarda var hocam

CoNKeR

80+ Bronze
yorumlarda var hocam
Tek bir tane yorumu baz almamalısınız bence, ellerindeki stok soğutucuyu farklı bir yere kullandıkları için stok soğutucu kalmamış, ve yerine wraith prizm takmış olabilirler. Yani 1 defalığa mahsus olabilir. Dikkat etmek gerek.

Kinkof11

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
EMRE KAYA
Tek bir tane yorumu baz almamalısınız bence, ellerindeki stok soğutucuyu farklı bir yere kullandıkları için stok soğutucu kalmamış, ve yerine wraith prizm takmış olabilirler. Yani 1 defalığa mahsus olabilir. Dikkat etmek gerek.
bakalım hocam dediğiniz gibi olursa soğutucu takarım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,739
Üyeler
138,397
Son üye
BoreasAlkyone
Top Bottom