Neler Yeni

R5 5600X sıcaklık uyarısı

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon ve Uygulama Yazılımı
Dostlar merhaba. Pcyi yaklaşık 2 yıl önce falan kendim özene bezene topladım performansından da geçen haftaya kadar memnundum. Çünkü oyuna girince falan işlemci çok ısınıyor ve res atıyordu soğuyana kadar da açamıyordum tekrardan. Benim de aklıma 2 yıldır kasayı açıp temizlemediğim geldi. Elimden geldiğinde temizleyip pakladım fanlarda vesaire toz pislik gördüğüm kadarıyla kalmadı ayrıca terman macunu da yeniledim fakat sıcaklık konusunda pek bir değişim yok. Yarım saat oyuna gireyim 102-103 dereceleri görüp res atıyor. Baktım sıvı soğutmanın fanlar dönüyor acaba diyorum sıvı özelliğini mi kaybetti nedir bayadır da müsaitliğim olmadı detaylı bakamadım. Çözüm öneriniz varsa lütfen söyleyin. Teşekkürler.

Ryzen 5 5600x
RX 6700 XT

Zyon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Serkan
Kullandığın macun ucuz bir marka olabilir mi?

Starlex

80+ Silver
Dostlar merhaba. Pcyi yaklaşık 2 yıl önce falan kendim özene bezene topladım performansından da geçen haftaya kadar memnundum. Çünkü oyuna girince falan işlemci çok ısınıyor ve res atıyordu soğuyana kadar da açamıyordum tekrardan. Benim de aklıma 2 yıldır kasayı açıp temizlemediğim geldi. Elimden geldiğinde temizleyip pakladım fanlarda vesaire toz pislik gördüğüm kadarıyla kalmadı ayrıca terman macunu da yeniledim fakat sıcaklık konusunda pek bir değişim yok. Yarım saat oyuna gireyim 102-103 dereceleri görüp res atıyor. Baktım sıvı soğutmanın fanlar dönüyor acaba diyorum sıvı özelliğini mi kaybetti nedir bayadır da müsaitliğim olmadı detaylı bakamadım. Çözüm öneriniz varsa lütfen söyleyin. Teşekkürler.

Ryzen 5 5600x
RX 6700 XT
Fanı iyi sıktınmı gevşek değildimi? Bu aralarda hava aşırı sıcak zaten başlıca sebeplerinden biride bu olmadı bi kule tipi al geç

Bünyamina

80+ Gold

Ryzen 5 5600x
RX 6700 XT
Çözüm belli fanı tam takamamışsın kontrol et 85 derece civarına düşecektir.

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon ve Uygulama Yazılımı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullandığın macun ucuz bir marka olabilir mi?
Arctic MX-4
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fanı iyi sıktınmı gevşek değildimi? Bu aralarda hava aşırı sıcak zaten başlıca sebeplerinden biride bu olmadı bi kule tipi al geç

Çözüm belli fanı tam takamamışsın kontrol et 85 derece civarına düşecektir.
Şimdi kontrol ettim fanlarda bir sorun yok çalışıyorlar ve sıvı soğutmanın vidalarını da sağlamlaştırdım şuan buraya yazarken sıcaklık 54-55 derece falan ama oyuna girince baya bir artıyor.

Son düzenleme:

Bünyamina

80+ Gold
Arctic MX-4

Şimdi kontrol ettim fanlarda bir sorun yok çalışıyorlar ve sıvı soğutmanın vidalarını da sağlamlaştırdım şuan buraya yazarken sıcaklık 54-55 derece falan ama oyuna girince baya bir artıyor.
Sıvı soğutmanda problem var o zaman. Stok fanla 85 derece civarında gezerken hadi sen 90 de sen sıvı soğutma ile 70 leri görmen lazım 100 den bahsediyorsun. Stok fanı tak rahat etsin sistem. Eğer elinde mevcut ise.

Starlex

80+ Silver
Arctic MX-4

Pompada sorun olabilir bak ben sana söyleyeyim

Arctic MX-4

Debisini bi şekilde ölç

Top Bottom