Neler Yeni

R5 7600 ile APU sistem toplama

emir35tr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan Ayyıldız
Bütçe
30.000
Arkadaşlar merhaba öncelikle hepinize iyi forumlar size danışmak istediğim öneri almak istediğim bir konu var ben bir sistem satın alacağım ve bütçem 25-30K arası fakat ben bu sistemi ileri de daha kolay bir şekilde üst seviyeye taşıyabilmek için ekran kartı almayı düşünmüyorum bütçeyi zorlamamak adına ekran kartını ileri de sisteme ekleyeceğim işlemciyi de aynı şekilde yükselteceğim.

Sistem Özellikleri:
R5 7600 işlemci (R7 7800X3D ile değişecek ileri de)
MSI PRO B650-S WIFI ATX anakart
Apacer Panther RGB 16GB 5600Mhz CL40 1x ram (1 tane daha eklenecek ileri de)
XPG Lander 501 Mid-Tower kasa
GamePower 850W Gold 80+ psu
CoolerMaster Hyper 212 Spectrum V3 120mm hava işlemci soğutucu (İleri de 360mm yapmak istiyorum fakat kasa 360mm destekliyor mu bilmiyorum 240mm de almak zorunda kalabilirim o yüzden)

Ekran kartı olarakta RX 7800XT veya 7900XT almayı düşünüyorum.

Sizce bu sistem nasıldır şu an ki haliyle geliştirilmiş haliyle bana yardımcı olursanız çok iyi olur mesela anakart nasıldır, kasa nasıldır gibi gibi sistem bu haliyle 27.000₺ bu arada.

Şimdiden herkese teşekkürler.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Hamza Ziya Üstün
Gamepower PSU almayın hocam. Hyper 212 ye ne kadar vereceksiniz? Onun yerine peerless assasin gibi soğutma alsanız 7800x3d ye geçtiğinizde sıvı soğutma almanıza gerek kalmaz. 27k ekran kartsız haliyle bana çok pahalı geldi. Bu paraya am5 hazır sistemler çok. Hazır sistem bulup bazı parçaları yükselttikten sonra sistem gelince ekran kartını 2. Elden kapalı kutu olarak satabilirsiniz. Sonrasında istediğiniz karto alırsınız

emir35tr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan Ayyıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme yapıyorum eksik olan şeyler olmuş pardon.

Patriot Viper VP4300 Lite 2TB Gen4 M2 SSD

Bir de forumda önüme bir sistem çıktı https://www.gaming.gen.tr/urun/2928...v1-16gb-16gb-ram-500gb-ssd-gaming-bilgisayar/ 36.000₺ bütçeyi zorlarsam alabilirim nasıl sizce?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gamepower PSU almayın hocam. Hyper 212 ye ne kadar vereceksiniz? Onun yerine peerless assasin gibi soğutma alsanız 7800x3d ye geçtiğinizde sıvı soğutma almanıza gerek kalmaz. 27k ekran kartsız haliyle bana çok pahalı geldi. Bu paraya am5 hazır sistemler çok. Hazır sistem bulup bazı parçaları yükselttikten sonra sistem gelince ekran kartını 2. Elden kapalı kutu olarak satabilirsiniz. Sonrasında istediğiniz karto alırsınız
Hyper 212 1.400₺ sizin dediğiniz markaya da bakarım hiç duymamıştım daha önce. GamePower PSUlar iyi değil diyorlar onu eleyebilirim. Açıkçası bana da biraz tuzlu geldi gariptir ki 27.000₺ az bir para değil ve ekran kartsız olduğunu belirtmek gerek tabii ki. Ekran kartını komple çıkaramıyoruz sanırım E-Ticaret sitelerinde hazır sistemlerde var mı bildiğiniz bir site?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de anakarta kasaya önem veriyorum değişme durumunda zorlanmamak için anakart baştan iyi olsa daha iyi olur diye düşünüyorum şahsen

Son düzenleme:

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Hamza Ziya Üstün
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR