Neler Yeni

Çözüldü✓ R9 280 Ekran kartı fan hızı %100

fruisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kaan Gülseçer
Herkese selam,

Ekran kartımın sıcaklık değerleri düşük olmasına rağmen fan hızım %100'de çalışıyor fakat MSI Afterburner'da fan hızı bu şekilde gözüküyor, fan hızında herhangi bir değişiklik yaptığım zaman etki etmiyor. Programı silip tekrar kurmayı denedim, sonuç aynı. Altı ayda bir sistemi temizleyip macun yeniliyorum. En son geçen ay temizlik yapmıştım. AMD Radeon Software'da otomatik fan kontrolü aktif değil. Driver güncel. Çözüm önerilerinize ihtiyacım var, teşekkürler.

1664577127656.png

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Herkese selam,

Ekran kartımın sıcaklık değerleri düşük olmasına rağmen fan hızım %100'de çalışıyor fakat MSI Afterburner'da fan hızı bu şekilde gözüküyor, fan hızında herhangi bir değişiklik yaptığım zaman etki etmiyor. Programı silip tekrar kurmayı denedim, sonuç aynı. Altı ayda bir sistemi temizleyip macun yeniliyorum. En son geçen ay temizlik yapmıştım. AMD Radeon Software'da otomatik fan kontrolü aktif değil. Driver güncel. Çözüm önerilerinize ihtiyacım var, teşekkürler.

1664577127656.png
Hocam fan hızının auto'da kalmadığına emin misiniz o arayüz karışık o yüzden belli olmuyor.

fruisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kaan Gülseçer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam fan hızının auto'da kalmadığına emin misiniz o arayüz karışık o yüzden belli olmuyor.
Evet eminim, ekran görüntüsünü auto halindeyken atmıştım. Şuan auto'da değil %25 fan hızında fakat hâlâ %100 olarak çalışıyor fan hızı. Core Clock , Memory Clock değerlerini değiştirebiliyorum uygulanıyor onlarda sorun yok. Fan hızı neden böyle oldu bir anda anlayamadım.

fruisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kaan Gülseçer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SORUN ÇÖZÜLDÜ !

Ekran kartını söktüm, detaylı bir temizlikten sonra sorun çözüldü... çok saçma zaten temizdi :D

Top Bottom