Neler Yeni

Çözüldü✓ Radeon güncellemesi sonrası pc bozuldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen
Instagram
@mr.arlepen
2023 ekim ayları civarında ekran kartının sürücüsünü orijinal amdnin sitesinden güncelledim, resetini attı , daha sonra açıldı normal çalışıyordu fakat pcyi kapattıktan sonra bir daha açılmadı. Amdye mail attım, birkaç şey önerdi ben de yaptım fakat ne yaparsam yapayım düzelmedi. Pcyi açıyorum hiçbir ekran gelmiyor ve anakarttaki gpu hata ışığı yanıyor. Bios açılmıyor, farklı porta takmayı denedim sonuç yok, bios pilini çıkarttım işe yaramadı, bir tek denemediğim farklı bir pcye takmak kaldı onu da yapabileceğim ekstra bir pc yok. Benim yapabileceğim başka bir şey var mı veya bir bilginiz var mı yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Ryzen 5 1600 ama 8 core 16 thread
Gamebooster infinity 360mm aio
Thermal Grizly Hydronaut
MSI RX580
2x8GB 3000mhz corsair vengeance
MSI B450m pro m2
Kingston kc3000 1tb
1tb hdd
600W psu

Son düzenleme:

Berk27TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Berk Özyürek
2023 ekim ayları civarında ekran kartının sürücüsünü orijinal amdnin sitesinden güncelledim, resetini attı , daha sonra açıldı normal çalışıyordu fakat pcyi kapattıktan sonra bir daha açılmadı. Amdye mail attım, birkaç şey önerdi ben de yaptım fakat ne yaparsam yapayım düzelmedi. Pcyi açıyorum hiçbir ekran gelmiyor ve anakarttaki gpu hata ışığı yanıyor. Bios açılmıyor, farklı porta takmayı denedim sonuç yok, bios pilini çıkarttım işe yaramadı, bir tek denemediğim farklı bir pcye takmak kaldı onu da yapabileceğim ekstra bir pc yok. Benim yapabileceğim başka bir şey var mı veya bir bilginiz var mı yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
anakart modelini söyler misin

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,150
İsim
Sinan Aba
Evde hdmi girişli bir tv varsa oradan görüntü alabilirsin

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Yusuf
şu sıralar ne kadar tanıdığım varsa amd ekran kartı driverında sorun yaşadığını söylüyor hepsi driver güncellemiş. sanırım son driverda bi cacikilik var. amd bazen hakkaten gına getirtiyor. üstelik iş makinalarında olması ekstra can sıkıcı.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,150
İsim
Sinan Aba
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen
Instagram
@mr.arlepen
anakartında pci-e resetlemeni sağlayan bir yer olmalı gpu bios'u resetlemek için genelde gpu slotunun oralarda olması lazım bir kontrol eder misin? Yanlış hatırlıyor da olabilirim ama.
Malesef yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartının üzerinde bios switch tuşu varsa pc kapalıyken onu değiştirip tekrar açmayı dene birde
Benim modelde yokmuş

Top Bottom