Neler Yeni

Rainbow Six Siege FPS sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Abdullah Alvan
Arkadaşlar, sorunum şu:

Oyunda önceki aldığım FPS değerini alamıyorum. Belgelerimde iki tane GameSetting.ini dosyası vardı, bir tanesi yedekti. Yedek olanı sildim karışmasın diye. Sildikten sonra oyunda FPS sorunları olmaya başladı. Aksiyon anlarında oyunun FPS'i 60'tan 40'a iniyor ve bu saniyelik oluyor. (2 saniye civarı). Ya, her şeyi geçtim; menü kasıyor, MENÜ. Şaka gibi ya. Ben böyle değerler almıyordum önceden ya.

20201030003343_1.jpg

Oyun bu kadar net görüntüye sahip değildi ve benim burada 70 FPS almam gerekiyor:
20201030005631_1.jpg

20201030010055_1.jpg

Burada da FPS'in 60 civarlarında olması gerekiyor ama aldığım FPS bu:
20201030010215_1.jpg

Saçma sapan değerler alıyorum oyunda önceden sorun yoktu, tertemiz oynuyordum.
1) Vulkan işe yaramıyor.
2) Tam ekran iyileştirmeler ve yüksek DPI ayarları devre dışı.
3) AMD Radeon Software'da oyunun VSync ayarı kapalı.
4) Oyunu iki kere kaldırdım ve tekrar yükledim. İkinci kez kaldırdığımda Save dosyalarını silip(Cloud Save'i de kapattım) ve belgelerimdeki klasörü silip ayrıca tekrar yükledim. Eski ayarlar tekrar geri geldi ve hiçbir şey değişmedi. Belgere girdiğimde ayarlar eski haliyle duruyor. Sıfırlanmamış.

Laptop kullanıyorum. Kullandığım laptop budur:

("Laptop oyunu kaldırmıyor" tarzı şeyler yazmayın arkadaşlar. Ben bu oyunda önceden TAA scaling 60, TAA Sharpness 75, gölge ve kaplama orta ayarlarda(gerisi düşük ayarlarda), 1280*720 çözünürlükte 70-100 FPS civarı alıyordum. Oynamak istiyorum artık şu oyunu)

Wh897Xm

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,076
İsim
Micheal
Oyun %65000 ekran kartı kullanıyor farkındaysan. Değişik bir durum

samet4747

80+ Platinum
PC bu oyun için yetersiz

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Abdullah Alvan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet bi saçmalık var :D çözemiyorum. En son virüs taraması kaldı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PC bu oyun için yetersiz
Yeterli. Ya oyunda sıkıntı var veya virüs var veya ekran kartı sürümü uyumsuz(Bu ihtimal çok düşük)

Sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurucam bakalım düzelirse yazarım. Düzelmezse Defender'da tam tarama başlatıcam.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Abdullah Alvan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet bi saçmalık var :D çözemiyorum. En son virüs taraması kaldı.

Yeterli. Ya oyunda sıkıntı var veya virüs var veya ekran kartı sürümü uyumsuz(Bu ihtimal çok düşük)

Sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurucam bakalım düzelirse yazarım. Düzelmezse Defender'da tam tarama başlatıcam.
Sorun düzelmedi bilginize

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,070
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Bilgisayara Geforce experience kurun oyunu onun üzerinden başlatın. Eğer olmaz ise yine Geforce experience den oyunun üstüne gelin ayrıntılar a basın açılan yerde "önceki ayarlara geri dönün" yazısı var onun yanındaki anahtara tıklayın. Ardından şunun için optimize et yazısını en sola çekip uygula diyin ve oyunu tekrar Geforce experience üzerinden açın

Top Bottom