Neler Yeni

Rakiplerini Grafikleriyle kıskandıracak MMORPG karşınızda! Kayra Online

Bir MMORPG oyuncusu olarak Kayra Online'a şans verecek misiniz?

• Evet, oynamayı düşünüyorum.

• Hayır, oynamayı düşünmüyorum.

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Merhabalar, bildiğiniz üzere ben genellikle Türk yapımcılara destek vermeyi ve oyunlarını Donanım Arşivi üzerinde tanıtıp daha fazla kitleye elimden geldiğince ulaştırmayı seven biriyim.
Konumuza geçmeden önce diğer paylaştığım Türk yapımı oyunlara göz atmak için bir link bırakıyorum.

Oyunumuzun Adı : Kayra Online
Oyunumuz hakkında kısaca bahsetmek gerekirse : Türk Mitolojisini içeren sürükleyici hikayesine Kayra Online ile sen de tanık ol! Karakterlerini güçlendir, Yeni mekanlar kesfet, Zorlu mücadelelere gir, Kale Karakol – Olimpiyat savaslarına katıl ve diğer oyunculara kimin güçlü olduğunu göster!
Oyunumuzun internet sitesi : https://kayraonlineoyun.com
Oyun ücreti : ÜCRETSİZ.

Geliştirici ekip ile Discord sunucuları üzerinden iletişime geçme şansı yakaladım ve kendilerine gerçekten çok teşekkür ediyorum. Gece saat 01.00 olmasına rağmen aktif ve hızlı bir kadro ile hizmet veriyorlar.

Geliştirici ekibe sorduğum sorulara gelecek olursak;
1-) Oyununuz Kayra Online diğer MMORPG oyunlarında bulamadığımız yenilikler ile mi karşımıza çıkacak yoksa eskiden beri bildiğimiz sistemlerin geliştirilmiş hali ile mi?
Sedat Bey : Kendi özgün hikayemiz ve ilerleyen dönemde de tamamen kendi içeriklerimiz ile karşına çıkacağız ki şuan da oyunumuzda bulunan içeriğimizin büyük çoğunluğu bize ait. Piyasada bulunan çoğu MMORPG oyunundan en iyi özelliklerini alarak harmanladık.
2-) Oyununuzu geniş kitlelere ulaştırmak konusunda nasıl bir reklam projesi düşünüyorsunuz?
Sedat Bey : Kapalı betadan itabaren ekim ayında bir kapalı beta dönemi yaptık ve bir yatırımcımız bulunmamakta. Saldırılardan dolayı oyunun stabiliteliğini yeni oturutmuş durumdayız. Oyunumuz betadan çıktığında Google Adsense, Twitch Yayınları ve Sosyal Medya üzerinden reklamlar gerçekleştireceğiz.
3-) Oyuncularınıza nasıl iletişim kolaylıkları sunuyorsunuz?
Sedat bey : Ticket sistemlerini hızlandırabilmek için ve sesli konuşmalar ile hızlı çözümler üretebilmek için Discord kullanmayı tercih ettik.Forumumuz ve discord üzerinden en hızlı iletişim sağlıyoruz. Şuanda gönüllü destek takımımızda 30'u aşkın kişi bulunmakta.
4-)Ne zaman we-transfer üzerinden indirmeler kalkacak?
Sedat bey : Bant trafiği ve sunucu tarafından sıkıntı yaşadığımız için We-transfer kullanıyoruz.Bizlere hızlı ve bant trafiğinde sıkıntı yaşatmayacak firmalar bulduğumuzda dosyalarımızı kendimiz barındırmayı düşünüyoruz.
5-) Her şey yolunda gitti ve beta süreci bitti.Anlık Online hedefiniz ne kadar?
Sedat bey : Global pazarda tam sürüm gününde reklamlar ile birlikte anlık minimum 15.000 - 30.000 anlık oyuncu sayısına ulaşmayı planlıyoruz. Ki şuanda Türkçe bilmemesine rağmen günlük 10-17 saat oynayan oyuncularımız mevcut.
6-) Oyun ne zaman açık betadan çıkacak?
Sedat bey : Tam sürüm için şuanda mart-nisan-mayıs aylarını düşünüyoruz.
7-) MMORPG'lerde genellikle yasak olsa da PVP sunucular bulunur. Bu konu hakkında siz ne yapmayı planlıyorsunuz?
Sedat bey: PVP Sunucular kesinlikle yasak olacak ve gereken yasal süreçler ile karşılarına çıkacağız. Ancak oyuncularımız için ilerleyen dönemlerde sadece "farm" yapabilecekleri,sadece "pvp" oynayabilecekleri kanallar oluşturmayı düşünüyoruz.Pazar ve ana oyun için ise ana sunucumuzu kullanacağız.
8 - ) Sınıflar neler olacak?
Sedat Bey : Sınıflarımız Muhafız, Savaşçı, Okçu, Büyücü, Şifacı olarak 5 adettir. Hepsinin ayrı özellikleri ve yetenekleri ayrıca detaylı olarak yakında açıklanacaktır.
9-)Oyun P2W mi? Evet ise sebebi, hayır ise sebebi nedir?
Sedat bey : Oyunumuz kesinlikle P2W değildir. Bu konuda başta ben bir geliştirici olarak size garanti verebiliyorum. Yakın zamanda oyunumuzun P2W olmadığını gösteren mağaza ürünlerimizi (Bir süre satışa kapalı olarak) sizinle paylaşacağız. Bu konuda sizler de aynı düşünceye sahip olacaksınız. MMORPG oyunlarının er ya da geç sonunu getiren P2W ürünlerine karşı titiz davrandığımızı unutmamanızı rica ederiz.

Oyun içi görsellere geldiğimizde "kendi fikrime göre" gerçekten günümüzde en güzel grafikler sahip olan MMORPG olduğunu söyleyebilirim.
1612738865879.png

1612738906244.png

1612738916791.png

1612738926843.png

1612738945047.png

Konunun sonuna geldiğimizde MMORPG oyunlarını seven kişilerin bu yerli yapıma bir şans vermelerini kesinlikle istiyorum,oyun gerçekten 2021 standartlarına hem grafik hem de oynanış açısından uyum sağlıyor.Eskiden oynadığımız Knight Online / Metin2 / Silkroad gibi oyunlar birer efsane olsalarda artık günümüz teknolojilerini desteklemiyor ve grafiklerini,oynanışlarını yenileyemiyorlar.Kayra Online eğer hedeflerini başarırsa 2020 yılından itibaren yeni bir EFSANE MMORPG bu topraklardan çıkacağını düşünüyorum. Umarım başarılı olur ve istediklerini gerçekleştirirler. Kendilerine tekrardan benimle konuştukları ve sorularımı cevapladığı için teşekkür ederken hemde bir oyuncu olarak Kayra Online gibi bir projeyi çekinmeden,risk alarak,korkusuz bir şekilde geliştirdikleri için. Oyun beta sürecinden çıktığı ilk gün itibariyle bende bir şans vermeyi açıkçası düşünüyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ediyorum,bir hatam olduysa affola.
İyi forumlar.

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
https://steamcommunity.com/id/xsunay/
Discord
Sunay #3109
Şahsen oynamayı düşünümüyorum, ileride hype'lanırsa güncellemeler ile geliştirilirse düşünebilirim.

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Şahsen oynamayı düşünümüyorum, ileride hype'lanırsa güncellemeler ile geliştirilirse düşünebilirim.
Betadan çıktığında eğer reklam projelerini gerçekleştirebilirse gerçekten sadece Türkiye pazarından büyük bir kitle çekeceğini düşünüyorum.
Minimum 1.000 kişi.

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
Discord
Sunay #3109
Betadan çıktığında eğer reklam projelerini gerçekleştirebilirse gerçekten sadece Türkiye pazarından büyük bir kitle çekeceğini düşünüyorum.
Minimum 1.000 kişi.
Bana göre bir oyun olmadığı için oynayacağımı sanmıyorum.

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Bana göre bir oyun olmadığı için oynayacağımı sanmıyorum.
Evet MMORPG herkese hitap eden bir oyun türü değil. Ama bir kere başladığınızda bağımlısı oluyorsunuz :)

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
Discord
Sunay #3109
Evet MMORPG herkese hitap eden bir oyun türü değil. Ama bir kere başladığınızda bağımlısı oluyorsunuz :)
Metin2 Knight online tarzında oyunları oynadığımdan biliyorum bağımlılık yapıyor fakat eskiden seviyordum bu aralar hikayeli oyunlara yönelmiş durumdayım geri dönmeyi düşünmüyorum hocam.

MotionlessINWhite

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,521
İsim
Chris Motionless
Grafikleri taş gibi duruyor, kesinlikle şans vereceğim. Geliştirici ekip acep Steam'e falan getirmeyi düşünüyor mu? Evet 100 Dolar verecekler ama getirisi çok daha büyük olur, birçok insan Steam'de direkt görebilir ve oynayabilir. Umarım geliştirici ekip zamanla P2W oyununa çevirmez.

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Grafikleri taş gibi duruyor, kesinlikle şans vereceğim. Geliştirici ekip acep Steam'e falan getirmeyi düşünüyor mu? Evet 100 Dolar verecekler ama getirisi çok daha büyük olur, birçok insan Steam'de direkt görebilir ve oynayabilir. Umarım geliştirici ekip zamanla P2W oyununa çevirmez.
Steam'a gelmeyeceklerini okumuştum. P2W kesinlikle olmayacağını konu içerisinde açıkladım.

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4

_Hakk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,385
İsim
İbrahim Hakkı Ergin
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Instagram
web_tas
Steam
hakkiergin
Discord
İbrahim Hakkı Ergin#4142
sistem gereksinimleri nedir acaba?

Sndjety

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
333
İsim
Murat
Instagram
Sndjety
Merhabalar, bildiğiniz üzere ben genellikle Türk yapımcılara destek vermeyi ve oyunlarını Donanım Arşivi üzerinde tanıtıp daha fazla kitleye elimden geldiğince ulaştırmayı seven biriyim.
Konumuza geçmeden önce diğer paylaştığım Türk yapımı oyunlara göz atmak için bir link bırakıyorum.

Oyunumuzun Adı : Kayra Online
Oyunumuz hakkında kısaca bahsetmek gerekirse : Türk Mitolojisini içeren sürükleyici hikayesine Kayra Online ile sen de tanık ol! Karakterlerini güçlendir, Yeni mekanlar kesfet, Zorlu mücadelelere gir, Kale Karakol – Olimpiyat savaslarına katıl ve diğer oyunculara kimin güçlü olduğunu göster!
Oyunumuzun internet sitesi : https://kayraonlineoyun.com
Oyun ücreti : ÜCRETSİZ.

Geliştirici ekip ile Discord sunucuları üzerinden iletişime geçme şansı yakaladım ve kendilerine gerçekten çok teşekkür ediyorum. Gece saat 01.00 olmasına rağmen aktif ve hızlı bir kadro ile hizmet veriyorlar.

Geliştirici ekibe sorduğum sorulara gelecek olursak;
1-) Oyununuz Kayra Online diğer MMORPG oyunlarında bulamadığımız yenilikler ile mi karşımıza çıkacak yoksa eskiden beri bildiğimiz sistemlerin geliştirilmiş hali ile mi?

2-) Oyununuzu geniş kitlelere ulaştırmak konusunda nasıl bir reklam projesi düşünüyorsunuz?

3-) Oyuncularınıza nasıl iletişim kolaylıkları sunuyorsunuz?

4-)Ne zaman we-transfer üzerinden indirmeler kalkacak?

5-) Her şey yolunda gitti ve beta süreci bitti.Anlık Online hedefiniz ne kadar?

6-) Oyun ne zaman açık betadan çıkacak?

7-) MMORPG'lerde genellikle yasak olsa da PVP sunucular bulunur. Bu konu hakkında siz ne yapmayı planlıyorsunuz?

8 - ) Sınıflar neler olacak?

9-)Oyun P2W mi? Evet ise sebebi, hayır ise sebebi nedir?

Oyun içi görsellere geldiğimizde "kendi fikrime göre" gerçekten günümüzde en güzel grafikler sahip olan MMORPG olduğunu söyleyebilirim.

Konunun sonuna geldiğimizde MMORPG oyunlarını seven kişilerin bu yerli yapıma bir şans vermelerini kesinlikle istiyorum,oyun gerçekten 2021 standartlarına hem grafik hem de oynanış açısından uyum sağlıyor.Eskiden oynadığımız Knight Online / Metin2 / Silkroad gibi oyunlar birer efsane olsalarda artık günümüz teknolojilerini desteklemiyor ve grafiklerini,oynanışlarını yenileyemiyorlar.Kayra Online eğer hedeflerini başarırsa 2020 yılından itibaren yeni bir EFSANE MMORPG bu topraklardan çıkacağını düşünüyorum. Umarım başarılı olur ve istediklerini gerçekleştirirler. Kendilerine tekrardan benimle konuştukları ve sorularımı cevapladığı için teşekkür ederken hemde bir oyuncu olarak Kayra Online gibi bir projeyi çekinmeden,risk alarak,korkusuz bir şekilde geliştirdikleri için. Oyun beta sürecinden çıktığı ilk gün itibariyle bende bir şans vermeyi açıkçası düşünüyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ediyorum,bir hatam olduysa affola.
İyi forumlar.
Grafikleri cidden göz alıcı değil

Top Bottom