Neler Yeni

Yardım Ram CL Değeri Neden Yüksek

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
528
İsim
PichHasso
merhaba arkadaşlar,
bilgisayarıma 8 GB ram takviyesi yaptım toplamda 16 GB ram kullanıyorum şuan kullandığım iki ramin de CL değeri 16 iken CPU-Z de ram CL değerleri 20 gösteriyor bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi. Kötü bir şey ise nasıl o değerleri düşürebilirim.
Ramler:
XPG 8 GB 3200 MHZ CL 16 Ram
XPG 8 GB 3000 MHZ CL 16 Ram
NOT: Ayrıca bu cl değeri düşürme olayı bildiğim üzere overclock ile yapılıyor anakartım desteklemiyor. Bir çözümü var mı bunun. Şuan çalıştığım iş yerinde bu konuyu açıyorum vericeğiniz fikirler ile akşam eve geçince hepsini tek tek deniycem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

merhaba arkadaşlar,
bilgisayarıma 8 GB ram takviyesi yaptım toplamda 16 GB ram kullanıyorum şuan kullandığım iki ramin de CL değeri 16 iken CPU-Z de ram CL değerleri 20 gösteriyor bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi. Kötü bir şey ise nasıl o değerleri düşürebilirim.
Ramler:
XPG 8 GB 3200 MHZ CL 16 Ram
XPG 8 GB 3000 MHZ CL 16 Ram
NOT: Ayrıca bu cl değeri düşürme olayı bildiğim üzere overclock ile yapılıyor anakartım desteklemiyor. Bir çözümü var mı bunun. Şuan çalıştığım iş yerinde bu konuyu açıyorum vericeğiniz fikirler ile akşam eve geçince hepsini tek tek deniycem.
1643016526989.png

Şuan iş yerinden örnek veriyorum kırmızı ile yanına çizgi çektiğim yer bende 20

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,536
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam 4-5 fps daha düşük alırsınız o kadar da kötü bir etkisi olmaz. ben öyle biliyorum en azından teknik açıdan ne yapacağını bilmiyorum ama.

Top Bottom