Neler Yeni

RAM Darboğaz Yapar Mı?

alpella28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Bayram
Selamlar dostlar, yeni sistem topladım 1660S, 10100F, 8GB tek kanal bellek (1 ay sonra 16 yapacağım)
Konumuza gelecek olursak oyunlarda düşük GPU kullanımı sorunu yaşıyorum. Sistemi toplamadan önce yaptığım araştırmalarda bu işlemci ve ekran kartı darboğaz yapmaz gibi yazılar okudum ve test videolarını izledim. Test videolarında 8 yerine 8x2 bellekler vardı. Benim sorunum bellekle mi alakalı çünkü videolarda işlemci ve ekran kartı darboğazı söz konusu değildi. RAM darboğaz yapar mı?

Kkamberr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kamber Çakır
RAM FPS drop yapar. 8 GB artık pek yeterli değil.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,762
İsim
Toxpox
Hangi oyunlarda GPU kullanımınız düşük?

alpella28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Bayram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi oyunlarda GPU kullanımınız düşük?
AC: Odyssey, PUBG, The Division 2, BF1, GTA V, Dying Light. Hepsinde 1080 en yüksek ayarlar. Şu ana kadar test edebildiğim oyunlar bunlar. Rocket League, BF3 gibi oyunlarda olmuyor bu sorun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Etkilemez. GPU kullanımını ayarların etkiler. FPS artışı olsun diye ayarları düşürdüysen GPU daha az kullanılır. GPU az kullanılması bir sorun değil ayrıca.
Evet sorun değil fakat CPU, GPU kullanımına yaklaşıyor bazen ise geçiyor. Yani dalgalanma söz konusu.

Kkamberr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kamber Çakır
Sebebi belli RAM. Bu oyunlara artık 8 GB yeterli olmuyor. 2x8 yaparsan düzelecektir.

Top Bottom