Neler Yeni

Ram eksikliği galiba

Ozix2018

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan ekici
Beyler merhaba bildiğiniz gibi epic games de gta 5ücretsiz oldu ve bende herkes gibi oynamaya başladım ama oyunum nedense fps drop yiyor ve kasıyor ama internetim de herhangibi bir sorun yok gayet güzel5upload 35 dowland ve 23 ping sunucuda tek dahi olsam kasma donma oluyor benim merak ettiğim bu durumun ram den kaynaklanıyor olabileceği çünkü perfonmansa baktığımda raminin %98 inin kullanıldığını gördüm yetmiyor olabileciğini düşünüyorum ramim 8gb ddr4 2666 hz (markasını hatırlamıyorum kb :( )işlemcim amd 5 1500x ana kart asus prime b350m-a ekran kartı msi 1050 ti 250gb ssd 1t de harddisk bulunmak ta bu sorunun ramden kaynaklandığını düşünüyorum ram almalımıyım bilmiyorum sizin yardımlarınızı bekliyorum iyi günler cvp larınız için şimdiden tşk <3

aber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
ahmet ber
MSI afterburner kur ve oyun esnasında ram kullanımını gözlemle. Eğer çok yüksek ise ram takviyesi yapabilirsin. Marka çok önemli değil aynı mhz ve cl değerine sahip bir ram takabilirsin.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
RAM %98 kullanılıyorsa yetmiyor demektir kanka. Bu da işlemcine etki edip işlemcinin ekran kartına darboğaz yapmasına sebep olur.

Merve

80+ Bronze
Beyler merhaba bildiğiniz gibi epic games de gta 5ücretsiz oldu ve bende herkes gibi oynamaya başladım ama oyunum nedense fps drop yiyor ve kasıyor ama internetim de herhangibi bir sorun yok gayet güzel5upload 35 dowland ve 23 ping sunucuda tek dahi olsam kasma donma oluyor benim merak ettiğim bu durumun RAM den kaynaklanıyor olabileceği çünkü perfonmansa baktığımda raminin %98 inin kullanıldığını gördüm yetmiyor olabileciğini düşünüyorum ramim 8gb ddr4 2666 hz (markasını hatırlamıyorum kb :( )işlemcim AMD 5 1500x ana kart Asus prime b350m-a ekran kartı MSI 1050 ti 250gb SSD 1t de harddisk bulunmak ta bu sorunun ramden kaynaklandığını düşünüyorum RAM almalımıyım bilmiyorum sizin yardımlarınızı bekliyorum iyi günler cvp larınız için şimdiden tşk <3
grafk ayarlarını ve msaa yı biraz yükselt ve öle dene eğer yine drop oluyorsa ram dan dolayıdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Grafik ayarlarını düşürüp deneyin.
Öle yaparsa işlemciye yük biner ve daha fazla darboğaz olur buda droplanmaya sebeb olur :)

Beyler merhaba bildiğiniz gibi epic games de gta 5ücretsiz oldu ve bende herkes gibi oynamaya başladım ama oyunum nedense fps drop yiyor ve kasıyor ama internetim de herhangibi bir sorun yok gayet güzel5upload 35 dowland ve 23 ping sunucuda tek dahi olsam kasma donma oluyor benim merak ettiğim bu durumun RAM den kaynaklanıyor olabileceği çünkü perfonmansa baktığımda raminin %98 inin kullanıldığını gördüm yetmiyor olabileciğini düşünüyorum ramim 8gb ddr4 2666 hz (markasını hatırlamıyorum kb :( )işlemcim AMD 5 1500x ana kart Asus prime b350m-a ekran kartı MSI 1050 ti 250gb SSD 1t de harddisk bulunmak ta bu sorunun ramden kaynaklandığını düşünüyorum RAM almalımıyım bilmiyorum sizin yardımlarınızı bekliyorum iyi günler cvp larınız için şimdiden tşk <3
Eğer grafik leri düşükte ve çözünürşüğü düşükte oynuyorsan işlemciye yük biner ve oyun droplarnır darboğazo lur ayarlarını yükselt öyle dene olmazza ram ekle bilgisayarına aynı marka aynı mhz başka çözümü varmı bilmiyorum

Unidentified

80+ Silver
grafk ayarlarını ve msaa yı biraz yükselt ve öle dene eğer yine drop oluyorsa RAM dan dolayıdır

Öle yaparsa işlemciye yük biner ve daha fazla darboğaz olur buda droplanmaya sebeb olur :)
Bende arkadaşla aynı sıkıntıyı çekiyorum fakat ekran kartım 1 GB olduğu için grafikleri yükseltemiyorum :( Bugün yine değerleri kontrol ettiğim zaman işlemci %70 iken ekran kartım %40 kullanılıyordu.

Merve

80+ Bronze
Bende arkadaşla aynı sıkıntıyı çekiyorum fakat ekran kartım 1 GB olduğu için grafikleri yükseltemiyorum :( Bugün yine değerleri kontrol ettiğim zaman işlemci %70 iken ekran kartım %40 kullanılıyordu.
Evet darboğaz var şey yapmayı dene çözünürlüğü en yükseğe çek grafikleri orta veya düşüğe al tekrar dene olmazza youtubeda çok fazla çözümleri var araştırabilirsin

Ram'in kaç gb

Unidentified

80+ Silver
Evet darboğaz var şey yapmayı dene çözünürlüğü en yükseğe çek grafikleri orta veya düşüğe al tekrar dene olmazza youtubeda çok fazla çözümleri var araştırabilirsin

RAM'in kaç gb
2x4 8 GB imzamda yazıyor zaten.

Top Bottom