Neler Yeni

Çözüldü✓ ram frekans yükseltme

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,672
İsim
Emre Zengin
hocam bir sorum daha olacaktı amd nin smart access memory özelliğini aktif etmek istiyorum ama kullanılabilir değil diyor sizce neden olabilir anakartım gigabyte a520m ds3h
İşlemcinin desteği yok. Ekran kartı olarak ne var hocam sende?

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Hüseyin Mert Görgel
İşlemcinin desteği yok. Ekran kartı olarak ne var hocam sende?
rx 5700 xt var. ekran kartı ve işlemci arasında uçurum var gibi. bayramdan sonra upgrade düşünüyorum işlemciyi r5 5600 yapacam ram olarakta 16 gb ram daha ekleyecem. ram yetmiyor rust oynadığım için 2 tane daha 8gb ram alarak 4 slot 32 gb yapacam ama 4 slot mantıklı olurmu pek emin değilim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,672
İsim
Emre Zengin
rx 5700 xt var. ekran kartı ve işlemci arasında uçurum var gibi. bayramdan sonra upgrade düşünüyorum işlemciyi r5 5600 yapacam ram olarakta 16 gb ram daha ekleyecem. ram yetmiyor rust oynadığım için 2 tane daha 8gb ram alarak 4 slot 32 gb yapacam ama 4 slot mantıklı olurmu pek emin değilim.
İşlemciyi Ryzen 5 5600 yaparsan Resize BAR'ı kullanabileceksin. RAM'lerin çipi şuan kullandığın RAM'lerin çipi ile aynı olacaksa büyük ihtimalle bir sorun yaşamadan 3133 MHz kullanmaya devam edebileceksin. 4 slotta performanstan yana bir kayıp yaşamazsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Hüseyin Mert Görgel
İşlemciyi Ryzen 5 5600 yaparsan Resize BAR'ı kullanabileceksin. RAM'lerin çipi şuan kullandığın RAM'lerin çipi ile aynı olacaksa büyük ihtimalle bir sorun yaşamadan 3133 MHz kullanmaya devam edebileceksin. 4 slotta performanstan yana bir kayıp yaşamazsın.
sağolun hocam bir sorunum oldumu size danışırım bundan sonra :D

Top Bottom